Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

PCMCIA a CF

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #31
    Mám stejnou redukci i stejnou kartu a chodí mi to. Pokud jsi nakopíroval cfd i fat95 do příslušných adresářů a kartu máš naformátovanou v pc na fat, měla by být po zasunutí do pcmcia portu tvé amigy 600 sama vidět. Pokud ne, zkus v příkazovém řádku amigadosu napsat "cd cf0:".

    PS: jakou máš verzi wb? a jak máš velkou ramku? Ne, že by to na to mělo mít nějaký vliv...
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #32
      Zrovna instaluju tři dvanáctky, tak tady máš přesný postup
      1. rozbalíš cfd.lha třeba do ramdisku
      2. z rozbaleného archivu nakopíruješ obsah adresáře c do systémového adresáře C:
      3. obsah adresáře devs nakopíruješ takto:
        • compactflash.device do DEVS:
        • cf0 a cf0.info do DEVS: DOSDrivers (tohle mohl být problém, proč ti to nejelo)

      4. z cfd.lha je to vše, nic jiného kopírovat nemusíš
      5. teď rozbalíš fat95.lha a kopíruješ
      6. obsah c do systémového adresáře C:
      7. obsah devs do systémového adresáře DEVS:
      8. obsah l do systémového adresáře L:


      Toť vše, nyní stačí restartovat a zasunout
      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
      -----------------------------------------------
      Líbí se mi Retropolis

      Komentovat


        #33
        Verze WB 37350, 2M CIP, Hard 340M. Dodržel jsem přesný postup, a nic.

        Komentovat


          #34
          Podivné, dál už asi nic konkrétního neporadím. Pro jistotu jsem si ještě vytáhnul šestistovku a zkusil to na ní. Na téměř stejné konfiguraci (A600, 2MB chip, Workbench 2.1, KS 3.1, no disk - rozjel jsem to z diskety) mi to jede. Oproti A1200 sice pomalejš, ale jede.

          CF kartu, která byla naformátovaná na fat32, mi amiga načetla bez problémů, kartu, která nebyla naformátovaná, vidí amiga jako CF0:NDOS.

          Vaření z vody - zkus tohle:
          Zkontroluj, jestli je opravdu vše nakopírováno na správných místech
          Zkus, jestli se to neprobudí po rebootu (cf nech v amize)
          Nebo po delší době - do minuty
          Udělej si zálohu WB diskety a dej na ně cfd i fat95 (má to dohromady asi 70 KB)
          Jestli máš možnost, otestuj redukci s kartou v notebooku

          Pokud to v notebooku poběží, vypadá to na problém s pcmcia redukcí v amize. Ale nechci předjímat...
          Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
          -----------------------------------------------
          Líbí se mi Retropolis

          Komentovat


            #35
            je z ostravy, domluvte se s nekym at mu to rozchodi, takhle to bude na dlouho

            (ja vim, vopakuju se, ale vy jste si zacali)
            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

            Komentovat


              #36
              Dávám dočasně ke stažení disketu s WB 2.1 v dms, kde je vše nastaveno a funkční.
              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
              -----------------------------------------------
              Líbí se mi Retropolis

              Komentovat


                #37
                Zkoušel jsem udělat zálohu WB diskety a na něj dát cfd i fat95, pak restart s vypnutím hardu a aktivní CF0 s CC0. Rozjel jsem WB z diskety a Nic.
                Co je to dms (pakovací program)? Kde ho najdu, jak vytvořit butovací disketu, nebo dát na hárd a spustit.
                Naposledy upravil webtv; 18.05.2008, 22:26:58.

                Komentovat


                  #38
                  S tebou je to těžký, pokud nevíš co je to dms, to bysme se za chvíli mohli taky dostat k tomu, jak z pc dostat do amigy soubory . Asi bude nejlepší, když se spojíš s nějakým Ostravákem a ten ti to osobně ukáže a nastaví.
                  Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                  -----------------------------------------------
                  Líbí se mi Retropolis

                  Komentovat


                    #39
                    Děkuji. Čtečku s kartou jsem vyskoušel na notebooku a OK. Večer vyskouším Tvůj disk s WB 2.1 a dám vědět.

                    Komentovat


                      #40
                      No jen me napadlo, jestli nema v A600 ROM verze 37.299, ta jeste neumi vubec PCMCIA rozhrani. Ale kdyz mu jede HD, tak ma snad novejsi.
                      I love Amiga

                      Komentovat


                        #41
                        Podařilo se mi vytvořit disketu s WB 2.1 a spustit ho. Načetl se, vyděl jsem pouze Ram, WB 2.1, DF0. FC nic. Skoušel jsem spusti fat95 zamrzl. Požádám o pomoc někoho z Ostravy. Moc děkuji za nápady, rady a SW pro oživení CF Všem, co se zapojily do diskuse.

                        Komentovat


                          #42
                          Tak holt budeš muset zajít s ExSpawnem nebo Proberem na pivko.

                          OT: Zkus si tento krátký test a napiš, jak jsi dopadl .
                          Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                          -----------------------------------------------
                          Líbí se mi Retropolis

                          Komentovat


                            #43
                            Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
                            Toť vše, nyní stačí restartovat a zasunout
                            Ano, tak TAKHLE se mají sepisovat návody pro lamy!!!
                            Mnohokrát díky, DaMi.
                            Kdysi A600HD 20MB, pak dlouho nic, pak WinUAE, a teď A1200 Infinitiv (1GB CF2IDE), A1200 (2GB CF2IDE, Blizzard 1230/50 III, 128MB CF2PCMCIA, WHDLoad registered) , Amiga CD-32 a A500 1MB RAM. Příběh pokračuje...

                            Komentovat


                              #44
                              Zdravicko, mam problem: poridil jsem si CF adapter do PCMCIA a kartu Emtec 1GB 80x. po instalaci cfd a fat95 mi prepcard kartu najde, ale pri pokusu ji zformatovat mi hlasi, ze je write protected. vubec nevim co s tim, v PC sem ji formatovat na FAT i FAT32, ale prepcard s tim ne a ne poradit...

                              Komentovat


                                #45
                                Taky ji prepcardem nenaformátuješ. Jedině klasicky a na FAT. CF-PCMCIA nic jiného neumí.
                                www.oldcomp.cz
                                party.oldcomp.cz

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X