Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

PCMCIA a CF

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #61
    Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
    Ja jsem tohle teda nikdy nezkousel, ale rekl bych, ze to pojede pod jakymkoliv FS, nebo fakt ne?
    Nechcem Vas zavadzat, podla mna ale pri namountovani zariadenia CF0: nemoze byt karta sformatovana ako FFS na amige. To nebude fungovat. Podla mna je to naviazane na filesystem FAT95 (teda FAT16/32).

    Fungovat ako disk v pcmcia teoreticky moze (aj prakticky) ale SRAM karta. Bud ju pripravite v prepcard ako disk alebo potom je ako pamat (slow). Chain uz myslim pouziva redukciu na SD karty do PCMCIA, alebo iny novsi typ ako je CF. Ci to treba osetrit aj nejako softwarovo neviem, jedine zistit cez Predsedu.

    Ak by CF karta fungovala v PCMCIA redukcii ako disk pod FFS (nemyslim redukciu CF-IDE pripojenu na IDE konektor) tak by som bol rad keby tu niekto hodil navod. Mne to nefungovalo.
    A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

    Komentovat


      #62
      FFS na CF opravdu v PCMCIA nefunguje. Sice se někde objevily návody, jak to zprovoznit, nicméně jsem to zkoušel s téměř nulovým výsledkem. Jediné co se mi tehdy podařilo, že se mi objevila ikona nového disku, data jsem ale neviděl a ani to nešlo naformátovat. A už vžádným případě to nefunguje tak, že by si amiga mohla z FFS CF v PCMCIA bootnout.
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #63
        Takže stav nezměněn, stále nechodí. Karta zformátovaná na FAT32. PrepCard mi ukáže:
        • Device: I/O Device 80ns
        • Format: N/A
        • Geometry: N/A
        • Battery: N/A
        • Product: KINGSTON CF CARD 2GB Version 4.1

        Bohužel nemám na NB PCMCIA slot. Ještě někde zkusím vyzkoušet tu redukci. Každopádně díky za rady. Alespoň že člověk vidí odezvu.

        Komentovat


          #64
          Tady je seznam podporovaných a odzkoušených karet. Kingstony bývají problematické, sám jsem nějaký testoval a nejel.
          www.oldcomp.cz
          party.oldcomp.cz

          Komentovat


            #65
            Autorem citovaného textu je uunek Přejít na původní příspěvek
            Bohužel nemám na NB PCMCIA slot.
            Ani normální čtečku na CF karty?
            "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

            Komentovat


              #66
              Posledna moznost

              Skus si nainstalovat len cisty workbench 3.0, do toho CF0: a FAT95 balik.

              Ak ti to nepojde, karta v PCMCIA nefunguje. Niektore typy su take svine ze bezia na IDE a nie v PCMCIA a naopak.
              A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

              Komentovat


                #67
                Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                Ani normální čtečku na CF karty?
                Kingston v PeCi chodit bude, a asi i v CF-IDE, ale jak vidno nejspíš nepojede v CF-PCMCIA redukci.
                www.oldcomp.cz
                party.oldcomp.cz

                Komentovat


                  #68
                  V CF-IDE skutečně chodí, mám tam tu samou. Ve čtečce na PC také bez problémů. Teď jsem objednal Pretec Cheetah II CompactFlash 2GB 233x za 173 Kč. Tak to třeba vyjde. Pokud ne, tak už půjdu do některé ověřené.

                  Komentovat


                    #69
                    Autorem citovaného textu je voodoo Přejít na původní příspěvek
                    Skus si nainstalovat len cisty workbench 3.0, do toho CF0: a FAT95 balik.

                    Ak ti to nepojde, karta v PCMCIA nefunguje. Niektore typy su take svine ze bezia na IDE a nie v PCMCIA a naopak.

                    Můj případ byl například že Kingston 1 GB nefungoval v PCMCIA, ale jako IDE jel v pohodě. Sandisk 4 GB makal v obou případech bezvadně.
                    AMIGA 1200 + Blizzard 1230/50 IV + 32 MB RAM + 1084S + 1GB CF HDD + CF PCMCIA 4GB + WHDLoad registered + CD32 + AMIGA 600

                    Komentovat


                      #70
                      Sandisk je rozumna jistota. CF karty jsou poruznu HODNE problematicke. Od stejneho vyrobce klidne jedna funguje a druha s jinou kapacitou ne. Mam Sandisku nekolik a vsechny slapou vsude.

                      Komentovat


                        #71
                        Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                        Ja jsem tohle teda nikdy nezkousel, ale rekl bych, ze to pojede pod jakymkoliv FS, nebo fakt ne?
                        NE. OPRAVDU NE.

                        Autorem citovaného textu je voodoo Přejít na původní příspěvek
                        Nechcem Vas zavadzat, podla mna ale pri namountovani zariadenia CF0: nemoze byt karta sformatovana ako FFS na amige. To nebude fungovat. Podla mna je to naviazane na filesystem FAT95 (teda FAT16/32).
                        Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
                        FFS na CF opravdu v PCMCIA nefunguje.
                        Proč to píšete všichni x-krát? Já to psal hned na začátku

                        Autorem citovaného textu je uunek Přejít na původní příspěvek
                        Takže stav nezměněn, stále nechodí. Karta zformátovaná na FAT32. PrepCard mi ukáže:
                        • Device: I/O Device 80ns
                        • Format: N/A
                        • Geometry: N/A
                        • Battery: N/A
                        • Product: KINGSTON CF CARD 2GB Version 4.1

                        Karta jede, to jev pohodě. Teď jen opravdu zkontrolovat fat95 a cfd, a pokud je karta ve FAT, tak to pojede. Dělal jsem toho už opravdu hromadu.

                        Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
                        Kingston v PeCi chodit bude, a asi i v CF-IDE, ale jak vidno nejspíš nepojede v CF-PCMCIA redukci.
                        Omyl, mě jede v pohodě kdekoliv.
                        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                        Komentovat


                          #72
                          Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                          [/list]Karta jede, to jev pohodě. Teď jen opravdu zkontrolovat fat95 a cfd, a pokud je karta ve FAT, tak to pojede. Dělal jsem toho už opravdu hromadu.

                          Omyl, mě jede v pohodě kdekoliv.
                          CF Kingstone je vice druhu.
                          I love Amiga

                          Komentovat


                            #73
                            To je snad u všeho.
                            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                            Komentovat


                              #74
                              No treba tech 2GB je hodne druhu a nektere 100% nefunguji. S cervenou kytkou, bilou kytkou, oranzovo-bila atd.
                              I love Amiga

                              Komentovat


                                #75
                                Pravda, já mám bílou. Toho barevného ladění jsem si ani nevšiml...
                                Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X