Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

PCMCIA a CF

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #76
    Autorem citovaného textu je eddie Přejít na původní příspěvek
    co si pamatam prepcard vidi v PCMCIA nejake zariadenie, takze by to ako detekcia malo fungovat nie?
    Jako detekce ano, právě jsem to zkusil. Dal jsem do pcmcia redukce tohoto kingmaxe (ve vistách naformátováno na ntfs) a prepcard disk vidí, ale samozřejmě si na něj nešáhne.

    Bohužel po naformátování na fat32 se os3.9 při pokusu o otevření/zápisu zásadně zpomalí, čekání je několik desítek vteřin, než se operace provede.
    Při fat16 je to trochu lepší, ale pořád to není ono.

    Kartu jsem koupil s úmyslem ji dát do cf-ide redukce, doufám, že tam bude makat ok...
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #77
      Krátké hlášení:
      • Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: KINGSTON.JPG
Počet zobrazení: 1
Velikost: 11,4 KB
ID: 105904 Kingston 2GB - chodí v CF->IDE, v PCMCIA není vůbec detekován (ani jako CF0:NDOS), zobrazí ji pouze PrepCard

      • Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: PRETEC.JPG
Počet zobrazení: 1
Velikost: 10,9 KB
ID: 105905 Pretec 2GB - v CD->IDE se po prvním pokusu o zápis nevratně sesypal, v PCMCIA je detekován, ale ve FAT32 nelze zapisovat, ve FAT16 ano, trvá to neskutečně dlouho, zapsané soubory jsou zpětně čitelné
      • Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: SANDISK.JPG
Počet zobrazení: 1
Velikost: 11,6 KB
ID: 105906 SanDisk 2GB - jistota, PCMCIA hned na první pokus, zápis, čtení i rychlost bez problémů, CF->IDE jsem nezkoušel, ale předpokládám funkčnost

      Komentovat


        #78
        Zbytečně tady děláš binec. Přesně na tohle jsou tady speciální vlákna:

        Kdo to tady pak má hledat.
        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #79
          Ja bych ten Pretec 2GB zaradil spis mezi nefunkcni. Funguje sice ve FAT16, ale TAAAK pomalu, ze to je nepouzitelne.

          Komentovat


            #80
            O: PCMCIA a CF

            Potřeboval bych něco na zálohování dat přes PCMCIA, dělám si takové defaultní operační systémy pro 060, 060+PPC, 060+PPC+CGX, dávám dokupy všechny instalace her, všechny dema, ... Nemáte zkušenosti s 16 GB a 32 GB Sandisky v PCMCIA?

            Mám v merku:

            16 GB: http://www.alza.cz/sandisk-ultra-com...gb-d169292.htm
            32 GB: http://www.alza.cz/sandisk-compact-f...ra-d516548.htm

            Přečte mi jejich kapacitu základní OS 3.1 co mám na disketě a dovolí číst a zapisovat?
            http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

            Komentovat


              #81
              O: PCMCIA a CF

              Hmm ciste teoreticky by to melo chodit v pohode.
              compactflash.device podporuje TD64 a FAT95 take. V pripade ze bys chtel pouzit amiga filesystem, je potreba zvolit nektery z tech co to umi take takze PFS, SFS mnebo nejaky novejsi FFS. KAzdopadne si budes muset ten 3.1 WB disk upravit tak aby obsahoval CFD.


              Edit: jo, prehlidnul jsem ze mu jde vyhradne o PCMCIA
              Naposledy upravil ExiE; 23.12.2013, 19:11:28.

              Komentovat


                #82
                O: PCMCIA a CF

                To se mi nezdá, vždyť to přistupuje přes compactflash.device.
                I love Amiga

                Komentovat


                  #83
                  O: PCMCIA a CF

                  Na mě musíte jak na blbce, tedy compactflash.device + FAT95 + 16/32 GB CF bude fungovat bez problémů?
                  http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                  Komentovat


                    #84
                    O: PCMCIA a CF

                    podle me ano, ale na prenaseni dat mezi PC <-> Amiga

                    pokud bych to chtel vyhradne pro AmigaOS, vynecham FAT95 a pouziju nejnovejsi PFS

                    Komentovat


                      #85
                      O: PCMCIA a CF

                      OK, dík. Chci to i pro PC respektive kompatibilní backup disk pro všechny počítače, který bych si i zálohoval na NASu.
                      http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                      Komentovat


                        #86
                        O: PCMCIA a CF

                        problem je ze pokud nahrnes soubory z amigy na FAT, tak si myslim, ze ztratis nektere informace jako nastavene priznaky, komenty, delka nazvu souboru je myslim 104 vs 107 ve prospech amigy

                        Komentovat


                          #87
                          O: PCMCIA a CF

                          Pokud ovšem ty soubory nejdříve zabalí do lha, pak má po problému.
                          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                          Komentovat


                            #88
                            O: PCMCIA a CF

                            Já zkoušel před nějakou dobou 16GB a nepodařilo se mi to rozchodit. Ale je pravdaa, že jsem se tomu moc nevěnoval.

                            Komentovat


                              #89
                              Ale máme tady jeden takový ošklivý, nepěknou věc

                              Už pár let zaznamenávám, že se mi v amize občas u některých souborů objevují informace v němčině o tom, kdy byl soubor vytvořen a kdy se k němu naposledy přistupovalo (Erstellt, letzter Zugriff). Vypadá to např. takto:
                              Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Fat95_1.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 6,5 KB
ID: 110751
                              Říkal jsem si, co to je za Saddáma, kde se to tam bere, dělá to DOPUS, FTP program, Workbench nebo všichni dohromady? Dneska míra nasranosti přetekla, začal jsem to fakt zkoumat a zjistil jsem, že za to může FAT95 na CF kartě v PCMCIA. Když kopíruju data klasicky třeba z DH0: na DH1: tak je to v pohodě, pokud ale data zapíšu na CFku v PCMCIA, u každého souboru a adresáře se navíc doplní informace o datu vytvoření a datu posledního přístupu. Je to trochu nahovno, protože pokud jsou na souboru nějaké komentáře (občas je používám), tak jsou automaticky přepsány. Překvapilo mě, že je ta hláška v němčině. Důvod je, že FAT95 je napsáno Němcem, a proto pokud FAT95 neinstalujete, ale pouze nakopírujete obsah c a l, ty komentáře budou v němčině (protože je to výchozí nastavení). Pokud FAT95 nainstalujete instalačním skriptem (z adresáře English), budou v angličtině (created, last accessed).
                              Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Fat95_2.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 6,4 KB
ID: 110752
                              V instalačním skriptu (install_fat95) jsem zakomentoval řádky
                              8 = created
                              9 = last accessed
                              a docílil jsem výsledku, kdy mi tam zůstává pouze datum vytvoření a datum přístupu, nikoli textová informace (v žádném jazyce).
                              Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Fat95_3.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 6,6 KB
ID: 110753
                              Takže jsem si zatím moc nepomohl, ale už se mi to povedlo rozvrtat tak, že něco mám v angličtině a něco v němčině .
                              Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Fat95_4.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 7,3 KB
ID: 110754
                              Informace o vytvoření a přístupu vidím pouze v DOpusu a pouze na CFkartě v PCMCIA. Kupodivu ve Workbenchi tato informace nezobrazuje, ale pokud kopíruju přes Workbench, přidá se to tam taky. A v AmigaDOSu při příkazu List vidím taky kdy to bylo vytvořeno a kdy jsem k tomu přistoupil naposledy.
                              Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Fat95_5.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 4,4 KB
ID: 110755

                              Dál jsem s tím zatím nepohl, nevíte někdo víc? Třeba jak to úplně vypnout? Tohle se týká každého, kdo si něco nahraje na CFku ve FAT95 a pak to přehrává do amigy...
                              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                              -----------------------------------------------
                              Líbí se mi Retropolis

                              Komentovat


                                #90
                                O: PCMCIA a CF

                                Ve FAT95 Mountlistu tyhle věci řeší položka Control, je to vysvětlovaný v readme.too
                                A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X