Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Instalace turbokarty do A1200

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    Fafejt: tak to nevím, deska je normálně usazená, nechybí na ní krycí plechy, Amiga jde normálně rozebrat a složit, takže nikde nic nevadí, jako kdyby tam deska seděla nějak jinak... Měl jsem sundanej horní kryt i vyhozenou klávesnici, vyndal jsem CF i s kolíbkou pro disk, nikde nic nerachtá, neskřípe, ta deska nejspíš nebyla od výroby z Amigy vandaná nebo se s ní nemanipulovalo. Nechápu. Karta jde do slotu zasunout normálně i při složený Amize jen s vyndaným deklem, ale prostě když tam zavřu ten dekl, tak je prhnutej docela dost ven. A do toho Ty s tím, že Ti to nevyčuhuje
    Navíc kdyby měla deska bejt vejš, nebo kdyby byla nějak na té straně u slotu prohnutá nebo co já vim co, tak v "normální" poloze předtím by asi nejspíš nešel Blizz vůbec nasadit, protože by tam zas vadil konec toho krycího plechu desky...
    Nic, fakt to asi vyřeší ten kus papíru, už jsem ho tam na chvilku měl, karta normálně běží, dekl sice nejde zavřít, ale aspoň kartu necourám po stole, když Amigu pošoupávám.
    Kdysi A600HD 20MB, pak dlouho nic, pak WinUAE, a teď A1200 Infinitiv (1GB CF2IDE), A1200 (2GB CF2IDE, Blizzard 1230/50 III, 128MB CF2PCMCIA, WHDLoad registered) , Amiga CD-32 a A500 1MB RAM. Příběh pokračuje...

    Komentovat


      #17
      Ja mam Blizze 1230/IV kterej v jedne starsi Amize tam jede naprosto perfektne a v druhe od Escomu naopak mam taky vybouleny kryt, ne moc, tak 2mm. Od pohledu v tech Amigach neni zadnej rozdil, ale asi je holt kazdej case trochu jinej, trochu jinak zkroucenej.

      Taky jsem s tim pokusoval a na nic jsem neprisel. Ta karta tam je proste nacpana nadoraz. Navic se zda, ze to nema s deskou a jejim usazenim nic spolecneho, proste to tam nejde kvuli plastum kolem.

      Komentovat


        #18
        Kdysi jeden můj kamarád říkal: "Co Amiga, to originál". A měl naprostou pravdu.
        "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

        Komentovat


          #19
          Přecedo, tuhle pravdu vím už léta o žigulech, u Amig jsem to zas tolik nečekal...

          Ale teď vážně, může ten papír nějak poškodit kartu? Asi těžko se vznítí, na to tam nebude podle mě teplota, je nevodivej (blik), takže žádnej zkrat, a ani jsem nepoužil nějaký násilí nebo podobně, karta fahčí bez problému, a jak jsem psal, necourám ji po stole. Když odhlédnu od toho, že je to ještě víc ultra überprasárna, překonávající DaMiho kolík na prádlo o několik koňských délek, je v tom nějakej praktickej, řekněme, průkakáč?
          Kdysi A600HD 20MB, pak dlouho nic, pak WinUAE, a teď A1200 Infinitiv (1GB CF2IDE), A1200 (2GB CF2IDE, Blizzard 1230/50 III, 128MB CF2PCMCIA, WHDLoad registered) , Amiga CD-32 a A500 1MB RAM. Příběh pokračuje...

          Komentovat


            #20
            Papir je v pohode, jen to upevni tak, aby se ta karta moc nepohybovala.

            Komentovat


              #21
              Tak už je tam, a běhá to normálně.
              Doda: ona se ta karta nehýbala ani předtím ve smyslu že by měla tendence spadávat z konektoru, jen se viklala nahoru-dolů, ale sundat ji vyžadovalo docela sílu. Teď už se ani nehne, potvora. stejně to ale časem vyřeší slim modul RAMky, papír půjde do háje a dekl se vrátí. Blizz 1230 přece nemůže tolik topit, aby to muselo bejt otevřený, a aspoň se tam nebude potom prášit na drahocenný hardware
              Kdysi A600HD 20MB, pak dlouho nic, pak WinUAE, a teď A1200 Infinitiv (1GB CF2IDE), A1200 (2GB CF2IDE, Blizzard 1230/50 III, 128MB CF2PCMCIA, WHDLoad registered) , Amiga CD-32 a A500 1MB RAM. Příběh pokračuje...

              Komentovat


                #22
                Ono to taky netopi. Jak to tedka pises, tek dekl se zasekava primo o ten SIMM? Kdyz tam nedas SIMM, tak to jde normalne zavrit? Tedka koukam, ze to tak nejak pises uz v tom prvnim prispevku.

                Komentovat


                  #23
                  Když tam není SIMM, tak je dekl taky prohnutej ven, ale výrazně méně, cca 1mm oproti cca 3-4mm. Takže slot na paměť jako takovej tam asi taky trošku vadí, ale zdaleka ne tak výrazně. Prostě řešení je pořídit po vejplatě nějakej jednostrannej SIMM, a bude to...
                  Kdysi A600HD 20MB, pak dlouho nic, pak WinUAE, a teď A1200 Infinitiv (1GB CF2IDE), A1200 (2GB CF2IDE, Blizzard 1230/50 III, 128MB CF2PCMCIA, WHDLoad registered) , Amiga CD-32 a A500 1MB RAM. Příběh pokračuje...

                  Komentovat

                  Zpracovávám...
                  X