Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Instalace turbokarty do A1200

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Instalace turbokarty do A1200

    Podařilo se mi konečně vyaukrovat mojí první turbokartu Blizzard 1230/50 III, takže jsem ji hned zkusil nacpat do té mojí A1200 desktop (pro tazatele "proč jsi to nenarval do toweru?" odpovídám, že ještě je naděje, že se bude konat amiga slet, a tower se mi nechce stěhovat ani turbokarta dvacetkrát přehazovat mezi mašinami). Povedlo se na první pokus, kartice funguje výborně, ovšem je tu menší problém se spodkem. Nikoliv s prostatou, problém je v tom, že je tam oboustranný modul 32MB a ten je tam jaksi dost na doraz, takže spodní dekl je trochu vyboulenej. Vadí to hodně? Odejdou kvůli tomu ty paměti, nebo neroztavěj mi ten dekl? Jako já ho klidně vyhodim, ale karta tam pak visí jen na konektoru, a to taky není asi nic extra. rozbral jsem i celou Amigu, abych se podíval, jestli karta nemá být na těch vodicích plastovejch "kolejnicích" (jak to nazývá manuál od phase5) zeshora, ale ty kolejničky jsou zeshora takový divný, neprijde mi, že by měly z týhle strany něco podpírat...
    Poraďte pls...
    Naposledy upravil radooz; 22.05.2008, 17:27:03.
    Kdysi A600HD 20MB, pak dlouho nic, pak WinUAE, a teď A1200 Infinitiv (1GB CF2IDE), A1200 (2GB CF2IDE, Blizzard 1230/50 III, 128MB CF2PCMCIA, WHDLoad registered) , Amiga CD-32 a A500 1MB RAM. Příběh pokračuje...

    #2
    Dekl sundej a nech tak být. Zkrátka se to tam nevejde. Tlak deklu poškodí kartu spíše, než tlak stolu, na který Amigu položíš. Akorát musíš dávat bacha, jestli Amigu nepokládáš na rozlitý pivo .

    Každopádně - dobře zasunutá karta nevisí nějak markantně, mám to takto mnoho let a nejsem sám - vše k plné spokojenosti. Viděl jsem nějaké bastly toho spodního deklu, ale vykašlal bych se na to. Karta hřeje minimálně, takže ani roztavení se nemusíš bát (ale viděl jsem i větráky v deklu).

    Toliko za mne.
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    Komentovat


      #3
      Mě tam docela odrazovalo, že karta bude tak jako tak v podstatě ležet na stole, protože i když je v konektoru natlačená na doraz, už jsem se skoro bál že ji zlomim nebo co, tak má ten konektor na kartě docela dost vůli...
      Ale dík, dekl jde do háje.

      OT: davesade: cenné zkušenosti z asistování Tobě při instalaci CF do toweru jsem včera zúročil u desktopu, takže je tam teď 2GB CF2IDE a dokonce se mi dle DaMiho návodu zdařilo rozchodit CF2PCMCIA (i když to by asi zvládla i cvičená opice, ale u mě to docela překvapí...)
      Naposledy upravil radooz; 22.05.2008, 17:27:29.
      Kdysi A600HD 20MB, pak dlouho nic, pak WinUAE, a teď A1200 Infinitiv (1GB CF2IDE), A1200 (2GB CF2IDE, Blizzard 1230/50 III, 128MB CF2PCMCIA, WHDLoad registered) , Amiga CD-32 a A500 1MB RAM. Příběh pokračuje...

      Komentovat


        #4
        Radoozi, předně gratuluju .

        Pokud amiga není po pár desítkách minut zapnutí dole nepřiměřeně horká, neřešil bych to. Ale ten trap door bych spíše doporučoval dát kvůli lepší cirkulaci vzduchu a následnému chlazení pryč.

        Pokud ti turbína visí ven nebo je její slot vyviklaný, můžeš to vyřešit vycpáním mezery mezi kartou a plastem něčím nevodivým. Mám na mysli místo na přesně opačné straně, než kde je zorro konektor. Já jsem použil kdysi nouzově plastový kolíček na prádlo (vím, je to prasárna ...).

        Ty kolejničky v case amigy pro tebe zůstanou asi nedostupné, kartu na ně nedáš. Resp. dáš, ale jen zevnitř amigy. To je způsob, který jsem nakonec použil u jednoho dost vyviklaného konektoru. Karta pak samozřejmě sedí velmi pevně, ale bez rozborky ji pak nedáš ven.

        Taky děkuju za potvrzení, že můj „návod“ na CF2PCMCIA funguje .
        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
        -----------------------------------------------
        Líbí se mi Retropolis

        Komentovat


          #5
          DaMi: díky, taky už to byla doba, co jsem o turbíně jenom snil
          S tou rozborkou to nevidim tak černě, stejně jsem Amču rozebíral i teď, abych tam líp mohl (horní dekl pryč, odmontovat kontrolky od hdd atd., vyndal jsem klávesnici a CF HDD i s kolíbkou), takže no problem. Asi zkusím tu turbínu namontovat nad ty kolejnice, stejně holka v téhle Amče asi zůstane nadobro, protože chci ještě jednu do toweru, ať to furt nepřenášim jak kočka koťata.
          Ten návod je fakt super, dokázal by to podle něj i naprostej dement, měl jsem to hotový snad za dvě minuty, ještě jednou dík.
          Teď jedu pryč, ozvu se snad zítra, jak to dopadlo s tou přemontáží. Každopádně díky za vaše postřehy.
          Kdysi A600HD 20MB, pak dlouho nic, pak WinUAE, a teď A1200 Infinitiv (1GB CF2IDE), A1200 (2GB CF2IDE, Blizzard 1230/50 III, 128MB CF2PCMCIA, WHDLoad registered) , Amiga CD-32 a A500 1MB RAM. Příběh pokračuje...

          Komentovat


            #6
            Jeste si muzes zkusit sehnat jednostranny SIMM 32MB , stoji par korun. Ja ho koupil za cca 150,-.
            I love Amiga

            Komentovat


              #7
              Aha! Tak to jsem netušil, že existuje i jednostrannej, resp. mě to ani nenapadlo. Zkusím se poptat v nějakým bazaru, za těch 150 je to krása, a i kdyby stál víc, Amiga za ty investice stojí - a že jich tenhle měsíc bylo... (investic)
              Každopádně děkuju všem (třem) za podnětné rady a Proberovi za zřízení tohoto oddílu fóra (děkuji pozdě, ale přece).
              Kdysi A600HD 20MB, pak dlouho nic, pak WinUAE, a teď A1200 Infinitiv (1GB CF2IDE), A1200 (2GB CF2IDE, Blizzard 1230/50 III, 128MB CF2PCMCIA, WHDLoad registered) , Amiga CD-32 a A500 1MB RAM. Příběh pokračuje...

              Komentovat


                #8
                existuji i supertenky 64M co sou tenky jak jednostranny
                Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                Komentovat


                  #9
                  To jo, ale Blizzard 1230/50 III umi jen 32MB SIMM.
                  I love Amiga

                  Komentovat


                    #10
                    Taky mam 32 mb a nevyužil jsem nikdy ani čtvrtinu.
                    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                    Komentovat


                      #11
                      Takže instalace nad ty vodicí kolejnice bohužel není možná, pořád tam něco vadí a co je hlavní, pak se mi netrefí konektor na kartě do slotu na desce Tak nevim...
                      Kdysi A600HD 20MB, pak dlouho nic, pak WinUAE, a teď A1200 Infinitiv (1GB CF2IDE), A1200 (2GB CF2IDE, Blizzard 1230/50 III, 128MB CF2PCMCIA, WHDLoad registered) , Amiga CD-32 a A500 1MB RAM. Příběh pokračuje...

                      Komentovat


                        #12
                        necpi to tam necpi to tam, patri to pod ne
                        ale voni si nedaj rict
                        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                        Komentovat


                          #13
                          Já snad nacpu mezi spodek desktopu a patici pro FPU kus složenýho papíru, nebo co, to snad bude držet
                          Kdysi A600HD 20MB, pak dlouho nic, pak WinUAE, a teď A1200 Infinitiv (1GB CF2IDE), A1200 (2GB CF2IDE, Blizzard 1230/50 III, 128MB CF2PCMCIA, WHDLoad registered) , Amiga CD-32 a A500 1MB RAM. Příběh pokračuje...

                          Komentovat


                            #14
                            Ta trojka se mi tam v pohodě vejde,a taky mám oboustrannou pamět,silnou asi osm milimetrů a dekl nevyčuhuje,nemáš třeba nějak posunutou desku?

                            Komentovat


                              #15
                              Taky dobrý
                              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X