Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Blizzard 1260 + Classic Workbench - problémy

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Blizzard 1260 + Classic Workbench - problémy

    Takže jsem se stal majitelem Blizzard 1260 a podle očekávání to nebude jen tak. Zatímco holé Workbench na tom jedou v pohodě zdá se, mám na CF kartě také Classic Workbench a nerad bych se jich vzdával.

    Co jsem udělal - do Libs: jsem nasypal knihovny stažené z http://phase5.a1k.org/ - jmenovitě první dva balíky ke stažení. Krom knihoven je přítomno i několik adresářů, které jsem neidentifikoval, co jsou.

    Problém číslo 1:

    Když jsem do Amigy dal holou kartu - tedy BEZ pamětí - nastartovala Amiga v pořádku. Jakmile jsem ale vložil jakoukoliv paměť (a to ať už do karty nebo do SCSI kitu), Amiga se odmítla nastartovat - hnedle hlásila "Chyba v programu Version - Reboot / Suspend". Snažil jsem se vykomentovat v startup-sequence veškeré výskyty - ale to nepomohlo, identickou chybu to hlásilo u assign a podobně. Podle Damiho rady jsem nahrál do WB novější Setpatch a to skutečně pomohlo! Amiga mi nyní bootuje bez problémů. Přesto by mne zajímalo, jak je to možné, že bez pamětí to jede v pohodě.

    Problém číslo 2:

    Nestabilita systému. Prakticky nic nejde spustit. Sem tam nějaká hra, ale jinak nic. Dycky se rozbliká POWER a Guru medituje. Například nejde otevřít CF2PCMCIA karta - sekne se to. Spouštění Genesis - sekne se to. Sysinfo se spustí, ale při pokusu o test rychlosti - sekne se to. Prostě to prakticky nejede.
    Našel jsem toto vlákno:

    Cituji:
    I am running your workbench setup bloodwych, on blizzard1260 with 64megs and no problems here. What I did was this, start preparing harddisk and all that stuff, but to install I need to turn off my 1260 by holding down the "2" key when reseting, then installed your classicwb (you might want to grab a couple of beers coz it takes some time). When done installed the 1260, using my blizzard install disk aand using the installerprogam on that disk (note my 1260 is still turned off). Reboot to turn on 1260 and thats it. (on my card holding down the 3 finger reset for bout 30sec. to turn on 1260 again). Not sure how apollo is working, but probly something similar.
    If u get it up and running, u should also check out the mmulib package on aminet and install it and try out the muredox program, will make your 060 fly


    Bohužel si nejsem jistý, co to znamená. Chápu, že něco nainstaloval s vypnutou turbínou, ale...

    Díky za jakékoliv postřehy a rady.
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    #2
    Nejsem si uplne jistej, ze mas v poradku ty knihovny i kdyz nejspis ano. System puvodne pocital pouze s 040, takze knihovnu 040 nahradili pozdeji pouze takovy presmerovatkem na 060. Ja jsem stahnul ten druhej balik (68060 Library) a z toho pouzil pouze 68060.library a 68040dummy.library, kterou prejmenujes na 68040.library. Z toho baliku uz nepotrebujes nic dalsiho, alespon prozatim ne. Nevim, jestli ti to pomuze.

    Komentovat


      #3
      Taky jsem to resil, pomohlo toto:
      I love Amiga

      Komentovat


        #4
        Knihovny bych řekl, že jsou v pohodě. Udělám to ještě jednou podle tebe přesně pro jistotu (zrovna se mi nějak vydělala CF karta ). Každopádně jestli to bez pamětí najede v klidu... dokonce mám pocit, že se mi pak nahoře hlásila 060 - asi funkce Classic WB. Ale teď tam mám 040.
        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

        Komentovat


          #5
          Autorem citovaného textu je solaris104 Přejít na původní příspěvek
          Taky jsem to resil, pomohlo toto:
          https://www.amigaportal.cz/node/139


          Díky, zkusím!
          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

          Komentovat


            #6
            ciste pro ten pocit bych zkusil jinou ramku dyz to bez ni jede ok
            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

            Komentovat


              #7
              Mám k dispozici tři moduly a chovají se stejně. Bez setpatche se nepustí systém. Ono zase ty ClassicWB sežerou 1,5 MB RAM, takže bez RAMek toho moc neotestuju kvůli paměti...
              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

              Komentovat


                #8
                bez setpatche to nepujde to se da pochopit.
                ja to ymslel tak dat tam nejakej vozkousenej simm staci 8mb
                Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                Komentovat


                  #9
                  Vozkoušenej mám ten 64 MB SIMM. Ten jsem užíval doteď ve staré Amize bez jakýchkoliv problémů.

                  Jako jsem si jistý, že je to problém v ClassicWB, jen se domnívám, že bude stačit nějaké nové verze programů do C: a bude to fachat. Takhle mi nejde spustit ani DOpus (Suspend / Reboot), což je prostě divný.
                  Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                  Komentovat


                    #10
                    Tak to taky je, mely by stacit ty 680*.library a pripadne novej setpatch. Nic dalsiho me nenapada.

                    Ja bych zkusil nabootovat z diskety bez niceho, treba holej WB3.1 a spustit nejakej test pameti, co to ukaze.

                    https://www.amigaportal.cz/node/699
                    https://www.amigaportal.cz/node/455
                    Naposledy upravil Doda; 26.05.2008, 08:44:29.

                    Komentovat


                      #11
                      Zalaboruj s těma knihovnama. Mně třeba pomohlo dát pryč 68040.library a nechat tam jen 68060.library přímo z disku od Phase5.
                      www.oldcomp.cz
                      party.oldcomp.cz

                      Komentovat


                        #12
                        S těma paměťma to testnu. Co se toho 64 MB SIMM týče, tak jsem přesvědčenej, že je v cajku (kopírování do RAM: na byte naplinit a kopie zpět na HDD bezchybně). Že nejde nic spustit bude asi problém v těch knihovnách.

                        Opravte mne - ale kompatibilita s 020 a 030 je knihovnami vyřešená, ne? Kdybych tam měl nějaké 030 knihovny - mám to smazat?
                        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                        Komentovat


                          #13
                          Tuhle kompatabilitu (krome dalsiho) by mela zajistovat oprave ta 68060.library. Na to by se mozna dalo prijit Snoopdosem, ze to otevre neco, na cem to pak padne. SnoopDos znas?

                          Komentovat


                            #14
                            Jistě, ale ten nejde právě spustit .
                            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                            Komentovat


                              #15
                              Zkus ty testy pameti, pak se uvidi, treba ten bliz neni uplne zdravej.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X