Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v PCMCIA a CF/SD čteček

Sbalit
Toto téma je "přilepené" nahoře.
X
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v PCMCIA

    Mimochodem, zaregistroval někdo to, že je novější cfd.device s podporou Kingston CF? Já na to teď narazil náhodou. Proto asi někomu Kingston CF jedou a někomu ne

    CFD.lha v1.27 02/2009 Added fast interrupt support for Kingston and similar cards
    Naposledy upravil Solaris104; 03.02.2014, 19:06:54.
    I love Amiga

    Komentovat


      #17
      O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v PCMCIA

      Autorem citovaného textu je Solaris104 Přejít na původní příspěvek
      Mimochodem, zaregistroval někdo to, že je novější cfd.device s podporou Kingston CF? Já na to teď narazil náhodou. Proto asi někomu Kingston CF jedou a někomu ne

      CFD.lha v1.27 02/2009 Added fast interrupt support for Kingston and similar cards
      Je to na Aminetu?

      Komentovat


        #18
        O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v PCMCIA

        Jo, dokonce obě verze, aby se zmátlo více lidí
        v1.25

        a v1.27
        I love Amiga

        Komentovat


          #19
          O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v PCMCIA

          Ano, ako pise Solaris, podpora Kingstonov je realna, ale zavisi aj na druhu verzie CF pamatovky od Kingstonu. Nizsie na fotkach mam dva typy CF Kingston. Ten vlavo je podporovany, vpravo nie je. Pouzite boli viacere PCMCIA-CF redukcie. Verziu compactflash.device som pouzil 1.27. Skusane boli viacere revizie dosiek A600 aj A1200.

          Pre presnost, napriek rovnakej kapacite 4 GB je CF Kingston na lavom obrazku oznacovany ako "Ver2" a ten vpravo ako "Ver6".

          Pre porovnanie funkcnosti a rychlosti prenosu dat CF a Microdrive v PCMCIA si mozete pozriet tuto temu:


          Co sa tyka funkcnosti, zatial mi v PCMCIA citacke Typu II+ fungoval kazdy Microdrive. Samozrejma, ze sa moze stat, ze by nejaky Microdrive nefungoval.
          Přiložené soubory

          Komentovat


            #20
            O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v PCMCIA

            Autorem citovaného textu je oxcom Přejít na původní příspěvek

            Co sa tyka funkcnosti, zatial mi v PCMCIA citacke Typu II+ fungoval kazdy Microdrive. Samozrejma, ze sa moze stat, ze by nejaky Microdrive nefungoval.
            Já si pořídil Microdrive Hitachi a taktéž funguje v PCMCIA. Mohu na něj ale použít jen jednu z mých 2 čteček. Protože je o dost silnější než CF, tak se do té druhé nevejde.
            Přiložené soubory

            Komentovat


              #21
              O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v PCMCIA

              springy :

              Ano, vzhladom na mechanicke casti, ktore su v Microdrive, jeho hrubka je 5mm. Zatial co, klasicke CF karty su 3 mm. Preto su oznacovane standardom CF+ Type II a je ich mozne pouzit do redukcii s tymto oznaceni a ako mas na fotkach. Naviac maju aj vassiu voltaz 5V a vacsi odber v mA (zavisi aj od vyrobcu Microdrivu) ako klasicke CF karty.

              Komentovat


                #22
                O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v PCMCIA

                Autorem citovaného textu je oxcom Přejít na původní příspěvek
                springy:

                Ano, vzhladom na mechanicke casti, ktore su v Microdrive, jeho hrubka je 5mm. Zatial co, klasicke CF karty su 3 mm. Preto su oznacovane standardom CF+ Type II a je ich mozne pouzit do redukcii s tymto oznaceni a ako mas na fotkach. Naviac maju aj vassiu voltaz 5V a vacsi odber v mA (zavisi aj od vyrobcu Microdrivu) ako klasicke CF karty.
                Aspoň teď už vím, které čtečky si mám ví považovat . A moc děkuju za vysvětlení!

                Komentovat


                  #23
                  O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v PCMCIA

                  Tak já můžu potvrdit funkčnost této čtečky v Amize 1200: TRANSCEND (TS0MCF2PC)
                  A těchto 2 karet, které používám: Sandisk 4GB Ultra 30MB/s, Transcend 2GB 133x

                  Komentovat


                    #24
                    O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v PCMCIA

                    Možná by nebylo od věci založit vlastzní téma Seznam funkčních a nefunkčních Microdrive karet v PCMCIA redukcích, ať se to neplete všechno dohromady.
                    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                    Komentovat


                      #25
                      O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v PCMCIA

                      Jsem vybalil novou CF Sandisk 4GB z obalu a nefungovala mi v PCMCIA čtečce. Asi neměla MBR. Zkusil jsem znovu vytvořit oddíl na SD kartě a už fungovala. Třeba to někomu pomůže. Dělal jsem to pod Windows.
                      • cmd (spustím příkazový řádek)
                      • diskpart (v příkazovém řádku spustím diskpart)
                      • list disk (vypíše seznam disků)
                      • select disk=number (vyberu číslo disku paměťové karty)
                      • clean (vymaže stávající tabulku oddílů)
                      • convert mbr (vytvoří novou tabulku oddílů)
                      • create partition primary (vytvoří nový primární oddíl)
                      • naformátuji paměťovou kartu
                      Třeba se to někomu bude hodit.
                      I love Amiga

                      Komentovat


                        #26
                        O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v PCMCIA

                        Zdravím, nedávno jsem si pořídil Amigu 1200 a nyní se s ní seznamuji a jak jsem pochopil bylo by dobré si pořídit PCMCA adaptér na CF, abych Amigu nemusel pořád rozebírat, když něco potřebuji dohrát na CF. Našel jsem tuhle nabídku na eBay

                        máte někdo zkušenosti, zda je OK? Díky za názor

                        Komentovat


                          #27
                          O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v PCMCIA

                          Myslím, že jsem ho viděl fungovat na Amize.
                          I love Amiga

                          Komentovat


                            #28
                            O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v PCMCIA

                            Já si teď pořídil tenhle CF adaptér z Aliexpress za $2 + poštovné zdarma a funguje. Zkoušeno se Sandisk Extreme III 2 GB. Ještě jsem si přikoupil Transcend 8 GB CF 133x a s tou jsem v redukci moc neuspěl. Vidět sice byla, ale jako NDOS a zformátovat nešla. Jakmile vložím ten Sandisk, redukce funguje, tak je to asi kartou. Mimochodem ten Transcend mám v CFtoIDE redukci a tam funguje.
                            EDIT: ještě jsem přiložil obrázek
                            Klikni pro plné zobrazení obrázku  Jméno: PCMCIA_CF.jpg Počet zobrazení: 1 Velikost: 38,1 KB ID: 109485
                            Naposledy upravil paadza; 26.08.2017, 18:08:50.

                            Komentovat


                              #29
                              O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v PCMCIA

                              Jinak potvrzuji, že CF Kingston z přílohy mi s cfd v1.33 nechodil. Zajímavé je, že na IDE chodí. Koupil jsem tu CF kdysi s Amigou, půjde do DivIDE na ZX .
                              Přiložené soubory
                              I love Amiga

                              Komentovat


                                #30
                                O: Seznam funkčních a nefunkčních CF karet v PCMCIA

                                Mám stejnou ale 2 GB a také nejde
                                Amiga 4000T (060, PPC, Mediator) | Amiga 1200T (Apollo 1240) | Amiga 1200T (Apollo 1260, Mediator) | Amiga 1200 (TF1260) a pár dalších A1200 ...

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X