Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Upgrade Blizzard 1240 na 1260

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    O: Upgrade Blizzard 1240 na 1260

    Tak dorazil 75MHz krystal, karta, 50 ns RAM a celý systém je stabilní. Tak to tak nechám a vymyslím dolů nějaký vhodný větráček. Výkon 98 MIPS je supr, ale ještě to chce vyladit systém, zatím tam jen testovací 3.1.
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    Komentovat


      O: Upgrade Blizzard 1240 na 1260

      ANO...dá se...Já mám 45ns ! Si to u Mě přečti, je tam i foto těch pamětí !
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Autorem citovaného textu je springy Přejít na původní příspěvek
      A da se sehnat i nejaka s jeste lepsim casovanim, nez 50 ns?
      Naposledy upravil EXA; 19.12.2013, 22:41:40.

      Komentovat


        O: Upgrade Blizzard 1240 na 1260

        45ns máš ale na těch malých velikostech (8 MB), to já bych potřeboval minimálně 64 MB modul a nejlépe 128 MB ;o)

        Ale dotaz, mám 2 kusy 64 MB 50ns jednostranné, který mi na těch 75 MHz fungují hezky, nedalo by se z nich udělat jeden oboustranný 128 MB modul?
        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

        Komentovat


          O: Upgrade Blizzard 1240 na 1260

          Jasně Jacku,že nevidím v tom problém,pokud je druhá strana neosazená a SIMMky jsou stejné.Dej info a jde se do toho.
          ---------------------------------------------------------------------------------------------------
          Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
          45ns máš ale na těch malých velikostech (8 MB), to já bych potřeboval minimálně 64 MB modul a nejlépe 128 MB ;o)

          Ale dotaz, mám 2 kusy 64 MB 50ns jednostranné, který mi na těch 75 MHz fungují hezky, nedalo by se z nich udělat jeden oboustranný 128 MB modul?

          Komentovat


            O: Upgrade Blizzard 1240 na 1260

            Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
            45ns máš ale na těch malých velikostech (8 MB), to já bych potřeboval minimálně 64 MB modul a nejlépe 128 MB ;o)

            Ale dotaz, mám 2 kusy 64 MB 50ns jednostranné, který mi na těch 75 MHz fungují hezky, nedalo by se z nich udělat jeden oboustranný 128 MB modul?
            Ja som uz dlhsi cas uvazoval vyrobi SIMM modulov na mieru, jednoducho nakupit len samotne cipy a navrhnut PCB dosku na mieru potrebnou kapacitou. Ono tych SIMMov je plna rit, zial 70% su pomale, nestabilne, mala kapacita a nachylne na teplo. Tipicky priklad je vyparovanie kvalitnych 32MB modulov pre CyberStormPPC, Phase5 torchu nazvladlo navrh dosky CPU karty a logicke obvody na akceleratore ohrievaju svojim vyzarvanim SIMM ramku. Len velmi tazko sa hladuj pamate ktore by pracovali uplne spolahlivo s touto kartou.
            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
            Furiatune homepage

            Komentovat


              O: Upgrade Blizzard 1240 na 1260

              Len pre info

              alebo

              Otazka penazi, takze nie je to pre kazdeho!
              Naposledy upravil Boboo; 20.12.2013, 10:34:16.
              Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
              Furiatune homepage

              Komentovat


                O: Upgrade Blizzard 1240 na 1260

                Ktery udaj na tech chipech uvadi kolika ns jsou?

                Komentovat


                  O: Upgrade Blizzard 1240 na 1260

                  Vždy to poslední číslo,nebo dvojčíslí.
                  --------------------------------------------------------------------------------------------------
                  Autorem citovaného textu je springy Přejít na původní příspěvek
                  Ktery udaj na tech chipech uvadi kolika ns jsou?

                  Komentovat


                    O: Upgrade Blizzard 1240 na 1260

                    Tak se mi snad konečně povedlo mít původního Blizzarda 1240 nyní 1260 na 80 MHz stabilně. Jednoduše jsem sehnal jiné SIMMky. Nejprve mi EXA ze dvou 64 MB single-sided udělal jednu doublesided 128 MB 50ns. Ovšem u ní jsem měl Amigu stabilní "jen" na 72 MHz. I tak to je oproti základním 50 MHz skvělý nárůst výkonu a Exovi tímto moc děkuju za SIMMku.

                    Ovšem dnes mi přišly z Holandska dvě štíhlé 128ky 50ns. Když dám všechny 50 ns dámy k sobě, je vidět, že každá má jiný název chipu. Bohužel jedna z těch dvou Holandských slimek je příliž "dlouhá", takže jsem mohl otestovat jen tu druhou. Nepáral jsem se s tím, šoupnul tam 80 MHz krystal, zacvakl RAMku a zapínám. Tentokrát žádné blikání power ledky, žádné červené screeny. Syspeed, Sysinfo, WhichAmiga, dema, hry všechno jede, nic "zatím" nespadlo (ano jsem tak nadšený, že stále testuju a ukájím se plynulostí dem).

                    Nějaké fotky:

                    Servis EXA se vším všudy ;o) A vedle již vyndaný SCSI Kit a připravená Blizna Díky vyšší SIMM patici se mi do šedesátky vejde i plnotučný double-sided (a stále se ještě nedotýká CPU)
                    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: DSC02924.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 64,8 KB
ID: 107714 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: DSC02932.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 62,5 KB
ID: 107713
                    3x 128 MB 50ns Druhý pokus na 80 MHz, SLIMák z Holandska je ready to go
                    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: DSC02936.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 110,1 KB
ID: 107715 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: DSC02940.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 102,7 KB
ID: 107716
                    Jak je vidět, od CPU je pěkných pár milimetrů Sysinfo test
                    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: DSC02941.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 64,0 KB
ID: 107717 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: DSC02943.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 158,1 KB
ID: 107718
                    WhichAmiga Syspeed poprvé (CPU: 060/80 - 040/25 - 040/40 - 060/50 - 060/66)
                    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: DSC02944.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 117,7 KB
ID: 107719 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: DSC02945.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 110,2 KB
ID: 107720
                    Syspeed podruhé (rychlost paměti) No a protože patřím mezi ty, kteří si vymazlují Amigu kvůli demům, tak mi tu teď vyhrává jedno za druhým
                    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: DSC02946.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 129,6 KB
ID: 107721 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: DSC02948.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 75,2 KB
ID: 107722
                    Jen pro info, na turbokartu potichu fouká 120 mm ventilátor, takže i když je 060 nahá, je teplá tak, že se na ní dá udržet prst. Chlazení na míru budu řešit až jak dopadne testování.
                    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                    Komentovat


                      O: Upgrade Blizzard 1240 na 1260

                      Jacku3D, měl bych na tebe dotaz. Jak potom, co vyměníš krystal, testuješ stabilitu? Nebo se nestabilita projeví už po spuštění systému? Jinak gratuluju k 80Mhz, to už je nějakej 60% nárůst ve frekvenci. Máš i srovnání výkonnostních testů netaktované a přetaktované karty?

                      Jo, už to vidím. Blikání ledky... A kromě dem a her, existuje nějaký benchmark, co testuje dlouhodobě?
                      Naposledy upravil springy; 21.01.2014, 12:05:37.

                      Komentovat


                        O: Upgrade Blizzard 1240 na 1260

                        Nestabilita se projevuje asi takto:
                        - nenajede systém, bliká power LEDka
                        - nenajede systém cyklický reboot s probliknutím červené obrazovky
                        - vyskakuje červený guru
                        - zamrzávání systému, her, dem (je třeba testovat dlouhodobě, tedy mít spuštěnou hru nebo dávat jedno demo za druhým)
                        - vyhazování Suspend x Reboot hlášek u běžných aplikací

                        Já jsem nechal hodinu běžet Quake, kde se přehrávala dema, pak chvíli toho nového Dooma, pak jsem hrál Paybacka a pak jsem si pouštěl dema a intra.

                        Srovnání máš na jedné z těch fotek, je tam srovnání CPUčka a pak také test pamětí. Je to prý o 1.59x rychlejší než 060/50 na A4000.
                        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                        Komentovat


                          O: Upgrade Blizzard 1240 na 1260

                          Dík moc! Super jak nárůst taktu skvěle koreluje +/- 1% s nárůstem výkonu. Asi si budu muset chtě nechtě udělat čas na to Resetkání , abych získal nějaký ten drahocenný sw materiál .

                          Komentovat


                            O: Upgrade Blizzard 1240 na 1260

                            Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
                            Asi taky zkusím upgrade B1240/40T-ERC (Phase5). Ale mám několik dotazů. Potřebuju aby mi jelo scsi, takže na kolik max to můžu přetočit(pokud procák dovolí)? Je jedno jestli použiju DIL14 nebo DIL8 oscilátor?(nastavuje se to nějak?) Budu to sundavat tímhle , mám se něčeho vyvarovat? (Boboo píše o doteku s deskou, tahle odsávačka to defacto vyžaduje). Kolik by byla bezpečná teplota odsávačky (ze zkušeností se mi osvědčilo 350°C)?
                            Tak tato pajkovacia stanica mi vcera skapala po 9 mesiacoch, zhorela spirala v pajkovacej rucke. Musim kupit nahradnu, tato stanica nie je urcena na denno denne pouzivie. Dost neprekticky sa vymiena hrot, hrot sa zasuva do keramickej trubice a zafixuje za navliekacim kovovim plastom. Castym pouzivanim hrot vo vnutri keramickej vlozky vplivom tepla napuci a roztiaznostou poskodi keramicke puzdro. Hrot sa potom obtiazne vymiena a pri vymene odpadavaju casti keramickej vlozky. (Pouzival som pracovnu teplotu od 265-305°C, som sklamany kvalitou prevedenia.)
                            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                            Furiatune homepage

                            Komentovat


                              O: Upgrade Blizzard 1240 na 1260

                              Haha...tak to je fakt Super...zase Čína ! Také Jsme si koupili stejnou-podobnou,tedy pouze jen Vakuovou odsávačku.ANO a přesně jak píšeš...ten samej problém,jen ještě s tím rozdílem,že display začal ukazovat nesmysly.Vráceno i prašulky nazpět.A viděl Jsem tam na prodejně tu hromadu těchto vadných " Unikátů z Číny "...ááá všude stejná závada !
                              Já doporučuju mít vždy v zásobě tu klasickou,ale dobrou ruční kovovou ČESKOU odsávačku,( Nééé nějakej ten umělohmotnéj Čínskej šmejd ), a s tou se naučit " dobře pracovat " !!!
                              ------------------------------------------------------------------
                              Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
                              Tak tato pajkovacia stanica mi vcera skapala po 9 mesiacoch, zhorela spirala v pajkovacej rucke. Musim kupit nahradnu, tato stanica nie je urcena na denno denne pouzivie. Dost neprekticky sa vymiena hrot, hrot sa zasuva do keramickej trubice a zafixuje za navliekacim kovovim plastom. Castym pouzivanim hrot vo vnutri keramickej vlozky vplivom tepla napuci a roztiaznostou poskodi keramicke puzdro. Hrot sa potom obtiazne vymiena a pri vymene odpadavaju casti keramickej vlozky. (Pouzival som pracovnu teplotu od 265-305°C, som sklamany kvalitou prevedenia.)
                              Naposledy upravil EXA; 24.02.2014, 13:21:20.

                              Komentovat


                                O: Upgrade Blizzard 1240 na 1260

                                Autorem citovaného textu je EXA Přejít na původní příspěvek
                                Haha...tak to je fakt Super...zase Čína ! Také Jsme si koupili stejnou-podobnou,tedy pouze jen Vakuovou odsávačku.ANO a přesně jak píšeš...ten samej problém,jen ještě s tím rozdílem,že display začal ukazovat nesmysly.Vráceno i prašulky nazpět.A viděl Jsem tam na prodejně tu hromadu těchto vadných " Unikátů z Číny "...ááá všude stejná závada !
                                Já doporučuju mít vždy v zásobě tu klasickou,ale dobrou ruční kovovou ČESKOU odsávačku,( Nééé nějakej ten umělohmotnéj Čínskej šmejd ), a s tou se naučit " dobře pracovat " !!!
                                ------------------------------------------------------------------
                                Osavacka je poriadku, som spokojny. Problem je pajkovacie pero, blbo vymyslelne. No jaj mam v zalohe jednu mikropajku Solomon, za 6,- Eur nedam na nu dopostit Len nechcem mat na stole 1500 veci zvlast na to na hento a potom nemam pracovne miesto, preto mi zariadenie ZD 917 vyhovovalo, i ked spajkovanie je menej konfortne. Stve ma, ze za tu stanicu som vyvalil 168,- Eur domneni, asi je to nieco kvalitnejsie... Mechanicke odsavacky na baze pruziny som vsetky vyhodil, pre istotu.
                                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                                Furiatune homepage

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X