Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Upgrade Blizzard 1240 na 1260

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    Autorem citovaného textu je solaris104 Přejít na původní příspěvek
    Doufam, ze to pak zdokumentujes a napises postrehy
    Myslis ten ohnostroj, ked sa mi to nepodari!
    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
    Furiatune homepage

    Komentovat


      #17
      Zajimalo by me, co se stane, kdyz nabootujes poprve predelanou B1260 s vlozenym SIMMem. Vsude pisi, ze se ma pri prvnim startu vytahnout. Asi se nejak automaticky SW prekonfiguruje na 060.
      I love Amiga

      Komentovat


        #18
        Imploduje v antihmotu? Spíš bych řekl, ža to může tu kartu odprásknout. V lepším případě "jen" nenaběhne amiga.
        www.oldcomp.cz
        party.oldcomp.cz

        Komentovat


          #19
          Co ji muze odprasknout?

          Komentovat


            #20
            To jsem odpovídal Solarisovi. Když je na kartě něco, co potřebuje první start bez paměti, tak v případě prvního startu s pamětí se to něco může poškodit nebo nějak špatně nastavit. Kdysi jsem měl 040 blizze a samozřejmě jsem hledal info o upgradu na 060 (na 040 blizzardech je nápisl Bizzard 1260). Tehdy jsem ale nesehnal procák, člověka který by mi procesor vypájel jsem našel. Tehdy jsem ale uvažoval, že bych 060 vrazil do patice, pokud bych takovou sehnal.
            www.oldcomp.cz
            party.oldcomp.cz

            Komentovat


              #21
              Ze by se to "odprasko" je divny, asi jde o nastaveni nejaky udaju pro early-startup, nebo nejake hodnoty ve flesce. Jinak tohle vlakno jsem zacal prave ja, protoze mam B1240 a uvazuju o tom upgradu. Nicmene je to slozitejsi, nez je prepajet procak.

              Komentovat


                #22
                Jinak na ebay je posledni CPU MC68060/50Mhz za 42$, nevahejte
                I love Amiga

                Komentovat


                  #23
                  Ta predposleni je moje Nicmene manik ma jeste ty uplne stejne za $55 a tech ma hodne, nedopatral jsem se proc.

                  Komentovat


                    #24
                    unsold CPU

                    Zacal som upgradovat Blizzarda 1240 na 060, pre Voodoo-a. Odpajkovanie CPU bolo trosku narocnejsie ako som ocakaval. Nastastie to dopadlo dobre.


                    Top


                    Bottom

                    Dolezite je nepripalit dosku... vacsiu cas som odspajkoval mikropajkou, teplo doske skodi a mierne sa zvlni. Preto som Reworkstation (teplovzdusna stanica) pouzival len minimalne.

                    Socket som vyrobil jednoducho s dutiniek ktore sa daju zakupit GME, cena vychadza na 10,- Eur na jednu objemku.


                    Top


                    Bottom
                    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                    Furiatune homepage

                    Komentovat


                      #25
                      Dobrá práce! I když teda jak pak VooDoo uhádá záruku u Javosoftu nevím...
                      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                      Komentovat


                        #26
                        Nadherna, cistucka robota, tesim sa na pokracovanie
                        ???

                        Komentovat


                          #27
                          Hehe to s tema dutinkama je dobry
                          Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                          Komentovat


                            #28
                            Malá technická - jak, nebo přesněji, čím odsáváš cín, když kucháš původní CPU ?

                            Jako patice se dá taky použít stará Socket 3 z PC mrtvol...

                            Komentovat


                              #29
                              Obycajnou odsvackou za 100 kacek, finta je v tom, ze sa nesnazim pin hned osat, ale este pridam dalsi cin. Tak aby vznikla gulvocka co spoji 4 piny do spolu a hrotom pajky gulku nahrievam. Takto vznikne zotrvacne teplo co dokonale prehreje kovanie a uz len odsavackou odsajem roztavenu gulku ta podlakom zoberie 2-3 piny naraz. Nie vzdy sa to podari, chce to trpezlivost. Je to robota na par hodiniek a to doslova, pozor pri odsavani nesmie byt hrot pajky na doske spatny naraz odsavaky dosku poskodi!
                              Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                              Furiatune homepage

                              Komentovat


                                #30
                                Pokud vim, jde koupit nejaky adapter na horkovzdusnou odsavacku a clovek pak vytahne cely CPU v jednom okamziku. Tak to delal i Janacek.
                                I love Amiga

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X