Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Upgrade Blizzard 1240 na 1260

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #31
    Ano su nadstavce mam ich niekolko, len My nechceme teplom poskodit dosku, teplom zacina DPS pracovat a deformuje sa. Mam doma zopar takych dofusovany A1200 co sa niekto pohral teplovzdusnou stanicou. Je niekolko sposobov ako odpajkovat CPU, jedna z moznosti je fukat vzduch na CPU u opacnej strany a nie dosku.
    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
    Furiatune homepage

    Komentovat


      #32
      Znicit takhle A1200... to musel byt borec. Protoze pred mnoha lety, kdyz jsem delal v servise na Amigy, tak jsme A1200 spravovali pistoly, kterou se normalne opaluji okapy nebo okna. Kus plosneho spoje jsme zahrali zespoda (fakt zespoda), az se nahore vsechno rozteklo, tak jsem si vzal do jsem potreboval a dal tam novou soucastku. Nepamatuji se, ze bychom znicili snad jedinou desku.

      Byla to cunarna, ale tehda proste nebylo dostupne zadne vybaveni, dneska je to sranda. Byl problem sehnat i schemata.

      Komentovat


        #33
        Cast druha

        Tak trosku to tu ozivim, Blizzarda som pekne vyskladal a aj uspesne rozchodil. V podstate to nie je nejak zlozite urobit tento upgrade pri vhodnom technickom vybaveni. Urcite jednoduksie ako Apollo, ktore je odost narocne. Dolezite je dobre upevnit (prispajkovat) soket na dosku, tu sa dutinky dobre osvecili a mozem povedat, ze to bola dobra volba.


        Problem bol, zohnat regulator LT1085CM 3.3V nakoniec som pouzil alternativu AMS1585CT 3.3V


        CPU soket som spajkoval 0.7 mil spajkou, spajka (cin) vyrobena v Polsku, vynimocne kvalitna!


        Nasobic je oznaceny cervenym obdlznikom, jeho poloha je pre 68060


        Detail regulatora 3.3V, prepojka je oznacena cervenym obdlznikom. Pozor nezabudnut prespajkovat inak dojde k odpaleniu CPU!


        Perlicka, Blizzard je pretaktovany na 80MHz, pouzita pamet PQI 32MB 60ns. CPU sa zahrieva asi ako u XC68060 50Mhz.
        V Blizzarde je pouzity MC68060MHz a zda sa, ze by karta zniesla aj 90MHz len nemam oscilator.

        Voodoo, mozes capkat rukami - fakt je to delo!!!
        Naposledy upravil Boboo; 04.03.2009, 10:36:52.
        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
        Furiatune homepage

        Komentovat


          #34
          Parada, nadherna prace, gratuluji . Jeste se zeptam, opravdu je nutne poprve nabootovat bez pameti na Blizzardu?
          I love Amiga

          Komentovat


            #35
            Super, mozna ze se do toho nakonec pustim sam. Ta patice na CPU je nutna, nebo je proste pro jistotu? Jde s ni zavrit spodni kryt (nepocitam tu pamet)?

            Komentovat


              #36
              Gratulujem a zavidim zaroven
              ???

              Komentovat


                #37
                Autorem citovaného textu je Solaris104 Přejít na původní příspěvek
                Parada, nadherna prace, gratuluji . Jeste se zeptam, opravdu je nutne poprve nabootovat bez pameti na Blizzardu?
                Pre istotu som to bootoval bez pameti, ale iba preto, ak by bola kolizia, aby som si bol na isto, ze to nie je RAMkou.
                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                Furiatune homepage

                Komentovat


                  #38
                  Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                  Super, mozna ze se do toho nakonec pustim sam. Ta patice na CPU je nutna, nebo je proste pro jistotu? Jde s ni zavrit spodni kryt (nepocitam tu pamet)?
                  CPU do patky som daval na ziadost Voodoo-a. Po skusenostiach keby som si prerabal Blizzarda tak CPU naletujem priamo na DPS a zaroven by som vymenil aj SIMM soket za 90 stupnovi ako je to u DCE. Potom by karta vosla aj Desktopu.
                  Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                  Furiatune homepage

                  Komentovat


                    #39
                    Velice pěkná práce!
                    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                    Komentovat


                      #40
                      Ja si to uz nepamatuji, ted s tou stavajici 45-stupnovou patici na SIMM se do do desktopu nevejde (samozrejme bez dvirek)?
                      I love Amiga

                      Komentovat


                        #41
                        Phase5 predaval tieto karty z oznacenim 12x0T "T" co znamena Tower, pretoze SIMM je pod 45 uhlom a dvierka sa nedaju zaviet. Az DCE smenila SIMM na 90 stupnov ale vojdu tam len slim SIMM nakolko pretrca na CPU.
                        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                        Furiatune homepage

                        Komentovat


                          #42
                          No ja kdysi mel B1240, ale musel jsem A1200 vypodlozit vicky od Coly. Myslel jsem, ze precuhoval chladic vice nez ten SIMM.
                          I love Amiga

                          Komentovat


                            #43
                            O B1240 bolo vseobecne zname, ze nie su idealne do desktopu. S Apolami 040 to uz slo lepsie.
                            ???

                            Komentovat


                              #44
                              Šel by přetaktovat Cyberstorm MK-III / PPC?
                              reKTor
                              Amiga 3000, Mirage Tower, Cyberstorm PPC604/233, 060/60, 146MB RAM, CybervissionPPC, MediatorPCI 3000D, 80GB UWSCSI HDD, Ariadne, Catweasel MKII, Oktagon2008+ SD R/W, PCI cards...

                              Komentovat


                                #45
                                Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
                                Phase5 predaval tieto karty z oznacenim 12x0T "T" co znamena Tower, pretoze SIMM je pod 45 uhlom a dvierka sa nedaju zaviet. Az DCE smenila SIMM na 90 stupnov ale vojdu tam len slim SIMM nakolko pretrca na CPU.
                                Na mem B1240 je simm rovnobezne s plosnym spojem, takze tohle resit nemusim.

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X