Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Upgrade Blizzard 1240 na 1260

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #61
    Obavam sa, ze TKG prilis slabo optimalizovana a nebezala by dobre ani na 60/100... Snad sa mylim...
    ???

    Komentovat


      #62
      Já hrál TKG naposledy před rokem na A4000 060/66 a přišlo mi to docela dobrý. Dokonce i závěrečnej boss se dal rozstřílet hřebíkometem - podařilo se mi ho touto střelou zmrazit, že nebyl schopnej reagovat (podobně jako na UAE). Na B1260/66 se mi stejného efektu nepodařilo dosáhnout.

      Domnívám se tedy, že 060/80 bude výkonově na velmi dobré úrovni
      reKTor
      Amiga 3000, Mirage Tower, Cyberstorm PPC604/233, 060/60, 146MB RAM, CybervissionPPC, MediatorPCI 3000D, 80GB UWSCSI HDD, Ariadne, Catweasel MKII, Oktagon2008+ SD R/W, PCI cards...

      Komentovat


        #63
        Rad by som podal nejake info, zial nemam nic s toho naistalovane. Je to tym, ze mam len pracovne CFky s kde mam potrebne nastroje na ladenie a opravu dosiek. Ked poslem kartu "Voodoo" tak nieco hadam zreferuje ohladom SW.

        Mam jeden postreh Apollo pri tych istych MHz je rychlejsi, su to len desatiny ale rozhodne ma rychlesi pristup do pameti. Blizzard ma navrh HW riesenim, pri overloku si strazi timig pamate, cize nezalezi na MHz a stale frci na 60ns SIMMoch. Co pri Apolle je problem, ten je dost nachylny na rychlost RAMiek kde je vzdy kamen urazu a pri 80MHz uz vyzaduje 50ns SIMMky. Zaverom mozem skonstatovat, ze tych 80MHz pri Blizzarde nie je konecna rychlost, aj ked som si to davnejsie myslel.

        Po tychto skusenostiach, by som sa asi rozhodol upgradovat Blizzard nez Apollo uz len pre jednoduchost a rozhodene je ovela stabilinejsi pri uzivani.

        Autorem citovaného textu je reKTor Přejít na původní příspěvek
        2Boboo: Vyzkoušej prosím, jak rychle běží na 060/80 AB3D-II TKG, Quake, WIN95 v PC tasku atd... Každého by to moc zajímalo. Dík za každý postřeh
        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
        Furiatune homepage

        Komentovat


          #64
          Pokud to dobře chápu, tak jsi nechal na Blizzně původní krystal co byl pro tu 040, je to tak?
          Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

          Komentovat


            #65
            Abys měl vo čem uvažovat před spaním,tak jen z hecu pro namlsání.
            Naposledy upravil EXA; 30.01.2010, 21:58:17.

            Komentovat


              #66
              Hehe to je směrováno na mě? Hezký kousek. Pokud je funkční tak kde ji využít? V Apolu to asi bude problém, nehlídá si timer ostatních obvodů a v blizne by to šlo taktlé na 80MHz. Pokud ji máš jen do sbírky je to na nic. Pokud je funkční a chceš mi ji prodat tak super Jinak před spaním se namlsávám na živé Amize
              Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

              Komentovat


                #67
                Jo,tak to bylo fakt na Tebe.Jen jsem Tě chtěl tak trošku namlsat.Nééé,ještě ji nemám doma,ale už je v balíčku a v pondělí jde ku mě.Mám tady nějaké B-PPC.Tak jsem z jedné sundal 040,šoupnul tam cokl a je to nachystané na tuhle Krasavici.Třesu se na ní jak zulc,Haha!

                Komentovat


                  #68
                  Co takhle vyjevit jméno šlechetného prodejce a cenu za tenhle kousek?
                  Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

                  Komentovat


                    #69
                    Věř,že bych Ti rád posloužil cenou,ale Já ji vskutku neznám a ani nechci znát.Dostanu ho výměnou za nějakou mou práci.Ale můžeš si bej jistej,že pokud by se někde pojevil ještě nějakej kousek,dám vědět.Ale jen tak pro info,pokud by se někomu tzv.pokakala CPU-040,mám tady nějaké navíc k dispozici.A také platí,že Já sháním CPU-010/12,kdyby někde někomu ležely ladem a skladem.

                    Komentovat


                      #70
                      Take si tusim Dami namontoval do 500-vky.
                      ???

                      Komentovat


                        #71
                        jednu dobu těch 68010 bylo na ebay celkem dost, chce to čekat . Prakticky ale pro tento upgrade ale není důvod. Moje zkušenosti jsem popsal tady.
                        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                        -----------------------------------------------
                        Líbí se mi Retropolis

                        Komentovat


                          #72
                          Jo-Dík DaMi.Přečetl jsem si Tvoje pojednání-OK.Já bych chtěl jen dodat,že CPU-68010,má navíc zapojené MMU,oproti CPU-68020.Je to vlastně skoro stejnej CPU,ale pouze ze 16ti bitovou zběrnicí.Je to něco obdobného jako u CPU-Intel,když bylo značení SX/DX.Mi se podařilo sehnat 68010/12MHz,která se dá pustit přímo na 14MHz,(mám Akcelerátor).A to už je v danné případě pro holou A-500+ přínosem víc něž dost !

                          Komentovat


                            #73
                            Když ste u těch 060tek... Jak je to s její interní/externí frekvencí v tomhle případě ? jestli se dobře pamatuju tak u 040 a 060 se uváděla vždycky externí frekvence a interní byla dvojnásobná. Jako intel DX2 66/33 a akorát Apple to uváděl "po intelovsku" takže měl Quadry na 66 MHz což odpovídalo Amigácky uváděnejm 33 MHz.
                            Na stole EUAE a WinUAE, exA1200 se slušnou výbavou, exA2000 HD 20MB a exA500 2x, aktuální jabka sem snad ani vypisovat nebudu

                            Komentovat


                              #74
                              jop, je to jak říkáš, motorola uvádí externí frekvence 68060/50 běží interně na 100MHz u Intelu je to obráceně
                              Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

                              Komentovat


                                #75
                                68040/25 a 68060/50 maji obe oscilator na 50MHz, tak jestli to neni nejak jinak.

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X