Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

A600 konektor pro myš

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    A600 konektor pro myš

    Zdravím, mám problém s konektorem pro myš při hraní her pro dva. Jakmile tam zasunu joystick chová se jak myš. Myš funguje správně. Co stím?

    #2
    A není v té hře volba joystick / myš?
    "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

    Komentovat


      #3
      Volbou joystick/myš to není, dělá to u všech her (např. Lotus I,II,III, Alien Breed I,II,III, Jaguár, Master Blaster, Tenis atd.)

      Komentovat


        #4
        Nahráváš je z diskety? Jestli jo, tak zkus mít joy připojený už od začátku. (od spuštění amigy)
        www.oldcomp.cz
        party.oldcomp.cz

        Komentovat


          #5
          Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
          Nahráváš je z diskety? Jestli jo, tak zkus mít joy připojený už od začátku. (od spuštění amigy)
          ???
          "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

          Komentovat


            #6
            A co znamená že se ten joystick chová jako myš?
            "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

            Komentovat


              #7
              Nahrávám z hárdisku i z diskety, měl jsem oba joysticky připojený a ten druhý se tvářil jak myš při hře. Můžu se pohybovat jen vlevo a vpravou, fajer nereaguje (čudlík).
              Naposledy upravil webtv; 10.06.2008, 13:16:13.

              Komentovat


                #8
                Kdybych si jen vzpoměl, kde mi to dělalo. Když jsem s amigou začínal znovu, někdy v roce 2003, tak jsem řešil něco podobnýho. Některý hry jsem spustil a měl připojenou myš a joy. Když jsem po startu hry myš vytáh a připojil místo ní joy, tak některý hry nejely pro druhý joystick. Když tam byly oba joysticky od startu nebo resetu, tak to šlo. Navíc je to jen rada, jestli to bude dělat taky.
                www.oldcomp.cz
                party.oldcomp.cz

                Komentovat


                  #9
                  Autorem citovaného textu je webtv Přejít na původní příspěvek
                  Nahrávám z hárdisku i z diskety, měl jsem oba joysticky připojený a ten druhý se tvářil jak myš při hře.
                  To znamená co? Pohyboval jsi šipkou místo myši joystickem? A fungovalo to správně?
                  www.oldcomp.cz
                  party.oldcomp.cz

                  Komentovat


                    #10
                    Myš funguje bez chyb. Např. hraji Alien Bred I dva hráči - ovládání Plajer 1 joystick, Plajer 2 joystick. Plajer 1-plně funkční, Plajer 2 - vlevo i vpravo jak štakš, nahoru a dolu nereaguje-jako když jde pořád do zdi a nechce se zastavit, otočit atd.. Připadá mi to jako by měl joystick ovládač na myš.

                    Komentovat


                      #11
                      Aha! No to by mohlo být joystickem - zašpiněný mikrospínače, nalomený kabel (chce to proměřit, vyzkoušet jiný a nebo zkusit jinde).
                      Pak je druhá možnost - nedobrý kontakt u konektoru myši v amize a nebo špinavý nebo zaoxidovaný konektor na kabelu nebo v amize (to se stává právě častým měněním myši za joystick a naopak). Taky to jde poměrně snadno opravit.
                      Jinak když použiješ joystick místo myši(tam kde je to natvrdo, třeba ve WB), šipka se obvykle nehýbe a nebo se klepe při naklonění do jakéhokoli směru.
                      Naposledy upravil Starej_Mraf; 10.06.2008, 13:51:55.
                      www.oldcomp.cz
                      party.oldcomp.cz

                      Komentovat


                        #12
                        Joysticky ani myši v Amize žádné ovladače nemají, je to hardwarová záležitost. Máš vadný druhý joystick.
                        "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                        Komentovat


                          #13
                          Ovladače nemají, ale detekce pohybu je různá. Jinak by šel WB ovládat dvoutlačítkovým joystickem.
                          www.oldcomp.cz
                          party.oldcomp.cz

                          Komentovat


                            #14
                            Máš namysli konektor myši? Oba joysticky jsou plně funkční v konektoru pro joystick.
                            Ano, detekce pohybu pro joystick není správná v konektoru myši.
                            Naposledy upravil webtv; 10.06.2008, 13:55:50.

                            Komentovat


                              #15
                              Jj, konektor myši.
                              www.oldcomp.cz
                              party.oldcomp.cz

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X