Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Rozšíření paměti - A1200

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Rozšíření paměti - A1200

    zdravim.

    rad bych s vami poreferoval, jake jsou moznosti rozsireni Amigy, co se tyce pameti. mam 'holou' amigu, deska je revize 1D.4 (mel jsem moznost poridit apollo 1240). jake mam moznosti? =)

    #2
    Napiš, kolik jsi ochoten investovat, my ti pak něco doporučíme
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #3
      tak 3-4k, rek bych. jde mi spis o pamet nez o narust vykonu, chci to kvuli trackerum (na vetsinu mi staci zaklad co mam) a hlavne WHDload... az bych to vsecko rozbehal, koupil bych si full (whdload)...

      mam i problem s classicWB lite, sem trochu lamka, budu jeste rozhodne votravovat ,)

      jeste dodam, ze nejvic by se mi libilo zaplacnout trapdoor slot, pcmcia slot je vytizen cteckou, ale vzasade se nebranim nicemu...
      Naposledy upravil Nooly; 16.06.2008, 22:04:50.

      Komentovat


        #4
        Doporucuji koupit bezproblemovy Blizzard 1230 (nejlepe IV, tam muzes nacpat 64MB SIMM) a nebo pametovou kartu na SIMM, kde das 8MB SIMM.
        B1230IV stoji asi do 2000,-
        Fast RAM pro A1200 asi 800,-
        I love Amiga

        Komentovat


          #5
          dekuji. o blizne budu premyslet, ale nevim, jestli bych ji vubec vyuzil (hodlam spis zustat pri workbenchi, na trackery a hry to zatim staci). nevi nekdo, kde se da tedy sehnat fastRAM? sleduju aukro, ale nejakou dobu tam nic takoveho neprobehlo... nevyrabi neco v mensich nakladech nadsenci?

          Komentovat


            #6
            Autorem citovaného textu je Nooly Přejít na původní příspěvek
            nevyrabi neco v mensich nakladech nadsenci?
            Novou neseženeš, nevím o tom, že by někdo rozjel nějakou malovýrobu.

            Všimnul jsem si, že Axisgraphics prodává na aukru amigu včetně memory mastra osazeného 9 MB paměti. Ale pozor, hádá se to s CF kartou v pcmcia. Pokud budeš mít jen jakoukoli rozšiřující paměť a bude jí víc než 4 MB, budeš mít tento problém asi pořád. Naopak u blizze 030 nic takového nehrozí.
            Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
            -----------------------------------------------
            Líbí se mi Retropolis

            Komentovat


              #7




              Otazkou je, jestli to posle do CR.
              I love Amiga

              Komentovat


                #8
                Fakt nepremyslej, jesli turbokartu vyuzijes nebo ne, pokud chces investovat 3k. Jak pise Solaris, Blizzard 1230 je absolutne nejlepsi volba. Celkove ten system pak jede mnohem rychleji a prace s nim je pohodlnejsi. Muzes si treba pripojit Amigu k siti, coz ti dava dalsi moznosti. Pouze s pameti to sice taky jde, ale je to masakr. Navic tahle karta se shani mozna snadneji,nez jen rozsireni RAMky.

                Komentovat


                  #9
                  Můžeš použít i tohle. Není to sice žádný zázrak, ale cena ujde.
                  www.oldcomp.cz
                  party.oldcomp.cz

                  Komentovat


                    #10
                    diky vsem, fakt. za informace a za linky. zvazim, jestli zainvestuju do blizny i pri existenci levnejsich variant. avsak kdyz rikate, ze se tim vyhnu pripadnym problemum s kompatibilitou, tak asi neni co resit...

                    Komentovat


                      #11
                      Je to bohužel tak, paměťové karty (a turbokarty od M-Tecu a Elboxu) kolidují s pcmcia portem, což je - jak se ukázalo - pro A1200 přímo životně důležitá věc. Nebýt tohohle portu, troufám si tvrdit, že Amiga by byla daleko mrtvější. Commodore jí tím nevědomky prodloužil život do dalšího desetiletí.
                      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                      Komentovat


                        #12
                        Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                        Je to bohužel tak, paměťové karty (a turbokarty od M-Tecu a Elboxu) kolidují s pcmcia portem, což je - jak se ukázalo - pro A1200 přímo životně důležitá věc. Nebýt tohohle portu, troufám si tvrdit, že Amiga by byla daleko mrtvější. Commodore jí tím nevědomky prodloužil život do dalšího desetiletí.
                        U pametovych karet staci osadit 4MB (kdyz je na SIMM, neni co resit) a je kompatibilni. Ale opravdu je lepsi si priplatit na bezproblemoveho Blizzarda. Ten je reseni i do budoucna.
                        I love Amiga

                        Komentovat


                          #13
                          Nooly, já bych to spíš viděl na 1240/40, která se dá ještě sehnat a pak jednoduše a levně předělat na plnohodnotnou 060/50. Nejenom že ti půjdou trackery, ale i multichanel trackery a pustíš si nejlepší Amiga dema ;o)
                          http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                          Komentovat


                            #14
                            Bych rekl, ze Jack asi reaguje na Noolyho 2 roky stary prispevek, zrejme uz vyreseny

                            Komentovat


                              #15
                              Ale inac datumy sedia
                              ???

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X