Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Divné: Blizzard 1260 a IDE-CF

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Divné: Blizzard 1260 a IDE-CF

    Tak tahle kombinace v A1200 dělá opravdu divnou věc. Pokud po staru vlezu do early startup, tak po odchodu z něj naběhne obrazkovka s disketou. Pokud bootnu z diskety, tak není vidět CF. S pomalejší turbínou to nedělá (B1230, Elbox 1230), pokud vypnu sw B1260 tak taky ne. Nedělá to s HDD. Zkoušel jsem CF A-DATA a KINGSTON, u ostatních nevím. Zkoušel jsem i jinou amigu, zdroj a druhého Blizze 1260, taky jiný kick. Pokud někdo máte tuhle kombinaci, můžete to to taky zkusit? Pokud to někomu z Vás nedělá, tak by mě zajímalo s jakou kartou.
    Typuju že to bude CF kartama, protože redukce jsem zkoušel 3 různé, kabely taky, voltáž 3,3 a 5V. Asi nějaká rychlost detekce...

    Jinak amiga dělá všechno tak jak má, WHDLoad jede, počítač se nekouše a ani nepadá...
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    #2
    A když do early startup nelezeš, normálně to resetneš, tak se to bootne v pohodě?
    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

    Komentovat


      #3
      Přesně tak. Jinak to normálně šlape, tak jak má. Bude to nejspíš kartou, zkoušel jsem 2x různý A-DATA a jeden Kingston.
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        Tak tam nelez
        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

        Komentovat


          #5
          Pravda je, že je to na herní mašině a zas až tak to nevadí. Ale jestli existuje karta, která takhle nezlobí, tak si ji pořídím. (Ono se tohle téma probíralo hodně ve speccy konferenci a jde o terminaci IDE, která u CF nefunguje, tak jak má a pak jsou právě problémy s detekcí. A rychlost detekce je u tohohle problému velmi důležitý aspekt.)
          www.oldcomp.cz
          party.oldcomp.cz

          Komentovat


            #6
            Me to s B1260 CF-IDE Sandisk Ultra II 4GB jede v pohode. Vlezu do early startup, treba vypnu cache a normalne nabootuji s CF.
            I love Amiga

            Komentovat


              #7
              Zkusím tedy Sandisk....

              Tak Sandisk 256MB to nedělá a chodí úplně OK.
              Naposledy upravil Starej_Mraf; 19.06.2008, 09:07:51. Důvod: Zbytečně ve dvou příspěvcích.
              www.oldcomp.cz
              party.oldcomp.cz

              Komentovat


                #8
                Jasně,Kingston jsou pomalejší a A-Data nebrat vůbec

                Komentovat


                  #9
                  To chápu, nicméně Kingston mi zbyl a A-DATA jsem dostal zadara. A darovanému koni na zuby nekoukej...
                  www.oldcomp.cz
                  party.oldcomp.cz

                  Komentovat


                    #10
                    Tak jsem pořídil Sandisk Ultra III 2GB a ten s 060 jede také v pohodě. Zajímavé bude ještě srovnání téhle chyby u karet s kartami nefungujícími v PCMCIA-CF redukci. Zatím všechny co mám doma, až na jakýsi Canon 16 MB, nefungující v PCMCIA-CF redukci mají tenhle problém v IDE-CF s 060.
                    www.oldcomp.cz
                    party.oldcomp.cz

                    Komentovat


                      #11
                      O: Divné: Blizzard 1260 a IDE-CF

                      Starej_mraf: tiez som skusal CF karty cez CF-IDE na 060 a tiez mam podobne vysledky. Na 2GB Pretecu bez pustenia startup sequence tiez nabehla disketka, 4Gb sandisk isiel zase v pohode. Podobne som skusal SD na SD-IDE a tam to napr. na 16Gb pretecu ide v pohode.
                      Naposledy upravil Omachel; 07.06.2012, 08:11:07.
                      A1200/KS3.1/34MB/030/50MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION/A1200/KS3.1/66MB/060/66MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION MK2/WHDLOAD REG/

                      Komentovat


                        #12
                        O: Divné: Blizzard 1260 a IDE-CF

                        Ja mam jen Sandisky (asi 20 ), to je jistota, zadne problemy nemam.

                        Komentovat

                        Zpracovávám...
                        X