Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Blizzard 1230 SCSI kit - paměť

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Blizzard 1230 SCSI kit - paměť

    Sehnal jsem SCSI kit pro Blizzard 1230-IV a snazim se do SCSI kitu pridat dalsi SIMM pamet. Ve Workbenchi v horni liste se ale zobrazuje velikost jen te pameti, co je na turbokarte. Jako kdyby pamet ve SCSI kitu vubec nebyla vlozena.

    V manualu jsem se docetl, ze kdyz se pouziji dve SIMMky, tak na turbokarte musi byt jumper RAMSPEED na 70ns, tedy otevreny, coz mam. Jumper MAPROM je taky otevreny.

    Zkousel jsem 2x16MB, 32MB+16MB pameti a porad stejny.

    Na turbokarte je koprocesor, krystal(nebo jak se tomu rika) 50MHz a na SCSI kitu krystal 40MHz, ale nevim, jestli to muze mit nejaky vliv.

    Diky za radu

    #2
    Zkus vytahnout SIMM z turbokarty a dat ho na SCSI kit.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Diky, zkusil jsem.
      Velikost pameti se ted zobrazuje stejna jako kdyz byla SIMMka v turbokarte.

      Ted aspon vim, ze SCSI kit v tomhle funguje.
      Ale jak rozchodit obe SIMMky?
      Naposledy upravil Jack; 25.06.2008, 17:08:18.

      Komentovat


        #4
        No tipnul bych to na nekompatibilni pamet. Ale i EDO SIMM mi behal s polovicni kapacitou. Zkus ocistit kontakty tech SIMMu lihem nebo isopropil alkoholem.
        I love Amiga

        Komentovat


          #5
          Vyzkousel jsem ted obe 16MB SIMMky jednu po druhe ve SCSI kitu, pak jednu po druhe v turbokarte a pokazde se detekovalo 16MB, takze kontakty to asi nebude.

          Jak jsou zapojeny obe, tak to najde jen 16MB misto 32MB.

          Obe SIMMky jsou uplne stejne, stejny vyrobce (NEC), stejne cipy, stejne casovani (50ns). Vytahnul jsem je z jednoho PC, takze spolu by mely fungovat.

          Komentovat


            #6
            Tady nemusi byt pameti parovane, zkus se domluvit s nejakym Prazakem a zkus tam dat jine SIMMy nejlepe 60ns FP (fast page ne EDO). Ja mam treba 2 ruzne SIMMy v Blizzardu a SCSI kitu. Kdyz bys kupoval nove, doporucuji 2x64MB, na aukru je ted nekdo prodaval. 128MB male SIMMy jsem nevidel.
            I love Amiga

            Komentovat


              #7
              Ok, diky za radu.
              SIMMek ma plnou krabici, tak vyzkousim.

              Komentovat


                #8
                Jinak ja jsem testoval SIMMy v nejake stare Pentium I desce a BIOS mi napise, jestli jsou FP nebo EDO. Pak jsem si ty SIMMy oznacil malou samolepkou a popsal.
                I love Amiga

                Komentovat


                  #9
                  Nasel jsem 2x16MB 60ns EDO a chova se to stejne jako ty 50ns. Samostatne se detekuje plna velikost, ale jak jsou zapojene obe, tak jen 16MB.

                  Mam 64MB EDO a je zajimavy, ze v A1200 s Kick3.0 se detekuje jen 48MB, a ve druhe A1200 Escom s Kick3.1 celych 64MB.

                  Myslim, ze jestli EDO nebo FP je jedno, zalezi na organizaci pameti. Nektere SIMMy 32MB EDO se mi totiz detekuji cele (4Mx4) a nektere jen z polovicky (8Mx32).
                  Naposledy upravil Jack; 25.06.2008, 18:08:03.

                  Komentovat


                    #10
                    Autorem citovaného textu je solaris104 Přejít na původní příspěvek
                    Jinak ja jsem testoval SIMMy v nejake stare Pentium I desce a BIOS mi napise, jestli jsou FP nebo EDO. Pak jsem si ty SIMMy oznacil malou samolepkou a popsal.
                    Takova deska je sikovna pomucka

                    Komentovat


                      #11
                      Solarisi mas pravdu, bylo to pametma.
                      S dvouma 64MB SIMMkama EDO 50ns to funguje

                      Komentovat

                      Zpracovávám...
                      X