Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Apollo 1240 upgrade

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Apollo 1240 upgrade

    Naposledy som pisal o baterke pre Apollo aby som bol uplny co sa tyka tejto turbokarty, pridam este zopar fotiek a komentarov. Apollo 1240 kartu som kupil na Allegre za cca 100,- Zl ako vrak (doslova). Majitel uvadzal, ze kartu nema ako odskusat a preto ju predava ako nefunkcnu - je jasne, ako to v skutocnosti bolo, ale to nechem rozvijat.
    Kartu som obdrzal vcelku rychlo, ale po rozbaleni som bol zhrozeny - tak dodrbany HW som este nevidel. Vytecena baterka a vyzrate spoje navokol. Rozflaknuty soket pre cip MACH 131 (logicke pole) a po zalozeni do CPU slotu sa tvarila ako cista mrtvola. No co som mohol cakat... kartu som hodil pod postel a tam tvrdla cca 1 rok.
    Po case som tuto kartu opat vybral a zacal som sa zamyslat co s nou. Zacal som brusit po internete a hladat informacie co by mi ju pomohlo rozbehnut. Na eBay som si kupil Apollo 1260 kid (EPROM. regulator napajania 3.3V a socket pre 060) skontaktoval som sa s predavajucim PG. Zacala intenzivna komunikacia, zial PG ma rychlo zahasil, pretoze sa nevenuje opravam Apolla kariet iba ich upgrade, cize opat som bol nahraty. Neskor som oslovil p. Svatosa (autor. opravca pocitacov Amiga), problematiku som mu detailne rozpisal, tu som sa trosku posunul dopredu, aj ked priamo nemal skusenosti s touto kartou. Dal mi zopar tipov ako sa da diagnostikovat zavada. Jedna alternativa bola odbrat CPU 68040 a odskusat ju na inej karte napriklad na A3640.
    Vybavenie som mal, zial skusenosti ziadne, tak... uz nie je co viac pokazit a chopil som sa teplovzdusnej stanice (darceku od mojej milovanej a chapavej priatelky ). Na moje pocudovanie to islo rychlo a dobre, za nejaky cas som CPU pekne odsal a jemne strhol dole. Uspech bol na dosah, az pokial som 68040 nezacal testovat na CPU doske 3640, kde procesor fungoval bez zavad. Takze CPU bolo v poriadku chybu treba hladat niekde inde, opat com kartu slahol pod postel a nechal ju tam odlezat. Po zase som sa vratil spat k experimentu, zopar diagnostickych rad od p. Svatosa som zacal dalej aplikovat, vysledok sa dostavil co skoro. Nasiel som zavadu a bol som si na beton isty, ze chyba je jasna. Kartu som zacal kompletizovat a naspat osadzovat vsetkym co som odpajkoval. Po zlozeni sa karta pekne rozbehla, po tychto skusenostiach som kartu upgradoval na CPU 68060 a osadil som kid od PG. Tymto by som chcel podakovat p. Svatosovi, ze mi nepriamo pomohol rozchodit tuto kartu s jeho praktickymi skusenostami v oblasti diagnostikovania HW.
    A este jednemu cloveku a to Voodoo, ktory mi poskytol nahradny obvod z jeho Apolla 4040, ktory momentalne tiez opravujem!

    Prikladam zopar dramatickych fotiek


    Vykuchana karta, vsetko co slo odletovat islo dole...


    Datail DPS kde bol volakedy CPU


    Apollo po upgrade, vsetko vyspravkovane a vysperkovane


    Vysmiaty Cinan v kabate 68060


    Osadeny soket


    V cervenom ramceku je cip ktory bol pricinou (odpaleny) tento obvod je takmer nezohnatelny ani na eBay.

    Este zopar postrehov:
    - soket kde sa nachadza MACH 131 je maximalne na 3-4 vybratia cipu potom sa rozpadne.
    - ak Vam blbne FastRAM v Apolle a vymenili ste aspon 100 SIMMov a nic, treba vybrat cip MACH 210 zo soketu ocistit ho v kontaktnom pripravku a aj soket a zarucene uz pojde kazda ramka!
    - nikdy necistite ziadnu dosku toluenom, spajka ca casom rozpadne!
    - CPU XC68060 sa neda overlokovat (mne sa nezadarilo) treba sa zamerat na MC radu, XC68060 sa zahrieva asi ako ALICA cip na A1200 co je dost!
    - Apollo sa mi podarilo rozbehnut aj na starej EPROM 1240
    - karta bezi korektne na 1B, 1D1 a 1D4 (nemodifikovana) ine doma nemam
    Naposledy upravil Boboo; 28.06.2008, 09:48:04.
    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
    Furiatune homepage

    #2
    To je nadhera, cetl jsem to jako napinavou detektivku. Ted je treba zkusit upgrade B1240 na B1260
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Vysvetleni, ze Ti 68060 beha na EPROM z 1240, je jednoduche. Firmware Apollo 1240 v5.21 a vyse uz pocita i s CPU 68060. Schvalne zkus zjistit, jake verze firmware mas v EPROMkach
      I love Amiga

      Komentovat


        #4
        Opravdu nádherná - přímo hodinářská práce.
        Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
        (
        WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

        Komentovat


          #5
          Autorem citovaného textu je solaris104 Přejít na původní příspěvek
          To je nadhera, cetl jsem to jako napinavou detektivku. Ted je treba zkusit upgrade B1240 na B1260
          Vis jak na to? Ja nasel jen nejakej silenej francouzkej navod.

          Komentovat


            #6
            No ja taky videl jen ten francouzky navod.
            I love Amiga

            Komentovat


              #7
              Mas muj obdiv
              Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

              Komentovat


                #8
                Ty uz si profesional , perfektna praca, moj obdiv mas tiez.
                Powerbook G4 A1138, MOS 3.18, MACOSX Tiger + LubuntuPPC 16.04
                Mkr. Tower Inf. II, Amiga 1200, BPPC603e+/210MHz/060/50MHz, 256MB Ram, BVision, SCSI 2.5" 80GB, AOS3.2,MOS,AOS4.1FE
                E/Box Tower, Amiga 1200, Blizzard 1260/50MHz, 128MB Ram, Mediator 1200TX, Voodoo 3 2000, SB128, Fast ETH, CF 8GB, AOS3.9
                Amiga 600, X601, Furia EC020, SMC PCMCIA WiFi Network Card
                AmigaCD32 + TF330 64MB RAM, Paravision_SX1, 8MB Ram


                registered on https://amigamap.com/amiga-slovak_republic.html

                Komentovat


                  #9
                  Čet sem to jednim dechem...nádhera!

                  Komentovat


                    #10
                    Obdivuju... co více dodat... snad jen více maníků, co tohle umí
                    A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
                    A600 HD,
                    2MB Chip, Fúria EC020 inside

                    Komentovat


                      #11
                      Dakujem Vam vsetkym za uznanie, ludia z mojeho okolia taketo veci nevedia docenit.

                      Solaris104: Neviem ti povedat aka verzia (cislo) je EPROM 1240, nevenoval som tumu zatial pozornost.
                      Rozdiel v 1240 co sa tyka kapacity je, ze u 040 ma EPROM 16KB Dump a 060 128KB Dump
                      Naposledy upravil Boboo; 28.06.2008, 08:15:32.
                      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                      Furiatune homepage

                      Komentovat


                        #12
                        Pěkné. Nehodíme to na portál jako článek "reality show"?
                        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                        Komentovat


                          #13
                          Super,Boboo je prostě profík,ale to už tady ví každej.

                          Komentovat


                            #14
                            nie len pracicka

                            Inak mas recht, fakt to vyzera ako z tovarne. Ale vsimnite si nielen kvalitu prace, ale aj fotiek. Super kompozicia. Fakt parada !
                            A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                            Komentovat


                              #15
                              Pred uzasnou sikovnosti a preciznosti Boboa smekam klobouk. Nadhera.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X