Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

IDEfix

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    IDEfix

    Tak jsem si poslední dobou už několikrát říkal, že by možná nebylo od věci něco málo o sobě tady napsat. Jsem tu na tomhle diskuzním plácku už dlouho, hoodně dlouho, prakticky od úplnýho začátku. Někdy se dokonce divím, že mi ještě Prober nepřidělil inventární číslo...

    Taakže, kdysi dávno, kdy slovo computer bylo považováno za zahraniční nadávku a vrchol techniky nám zprostředkovávaly ruské sálové počítače Ural a Minsk jsem se domáknul, že existují kouzelné černé krabičky s nápisem ZX Spectrum a na nich naprosto neskutečné hry a programy a že se s nimi dají dělat úžasné věci... Byla polovina osmdesátých let a já začal tušit, že je cosi hodně shnilé v království dánském a že tam "venku" se děje něco velkého, co nám jaksi zůstává odepřeno a utajeno... Počítačová revoluce, počátek všeho a já seděl v radiolokátoru a chytal SRka, Mohawky, RFka, Awacsy a jiné zlořády těch zlých a ošklivých imperiálistů, bránil náš spartakiadně trenýrkový tábor a snil o tom, že až z tý pakárny vypadnu, tak si nějakýho "gumáka" musim pořídit. I kdybych měl ukrást tank a dojet si s ním do nejbližšího německýho Conrada za lajnou...

    Eee, tak dramatický to zas nebylo (teda, ne že by nešlo sehnat tank...), ale nasranej sem byl fakt dost...
    Trvalo to však několik dalších let, které jsem vyplnil návštěvováním jednoho kamaráda, který dostal Spectrum od nějakého příbuzného ze "západu" a u něj sme propařili nejedno odpoledne a někdy i noc. A pak se mi konečně povedlo na inzerát velmi výhodně sehnat Spectrum Deltu ! Paráda! Byl sem u vytržení... Začalo mé 8mibitové období. Rok po "velké sametové". S takřka desetiletým zpožděním oproti počítačovým nadšencům tam "venku"...

    Bylo to však krásné a plodné období - první nesmělé pokusy v Basicu, úprava kazeťáku, aby nahrával hry rychleji, přímý video výstup do scartu, univerzální rozhraní pro joy s použitím ve hrách, které ho přímo nepodporovaly, rozšíření paměti na neskutečných 64Kb... A pak to jednoho podzimního dne přišlo - dělal sem v té době v ZOO provozního slaboprouda a šel sem na žirafinec opravit závadu na sledovacím kamerovém systému, co tam měli ošetřovatelé u mláďat a tam sem ji u "Čuldy" v kanclu na stole poprvé uviděl... A500 v plné výbavě s HDD a monitorem! Žádný kazety a nekonečně dlouhý čekání na nahrání dat, dost často zakončené hláškou "load error". Kráska z jiné dimenze. Elegantní. Nádherná.

    Tohle moje nečekané první rande s touhle holkou však mělo jednu dosti podstatnou drobnou vadu na kráse - ten monitor byl monochrom a to mě poněkud odradilo. Sice jsem věděl, že tahle mašinka je o mnoho dál, než můj vypiplanej "Fanouš", ale ten monitor mě fakt zklamal...

    Uběhl asi půlrok, když mi Čulda zavolal, ať se u něj stavím, že má novou Amigu a že prej budu vejrat. V tý době vyšel, zvlášť pro mně, zlomovej Exáč s deformovaným ksichtem Dolphina a ostatních redaktorů a uvnitř byl dost podrobnej popis všech v té době vyráběnejch Amig. A to mě začalo dost radikálně nahlodávat... A600 začínala být mým těžkým favoritem.

    Ale vraťme se k tomu telefonu. V sobotu dopolko, jak sme se dohodli, (páč ani jeden z nás neměl službu) sem zaklepal na dvéře jeho bytu. Dodnes si ty první minuty moc nevybavuju. Fakt sem vejral. Totálně hotovo... O mém osudu bylo rozhodnuto. Na stole ležela (a svůdně na mně mrkala!) našlápnutá A1200HD s barevným monitorem a na něm právě běželo nějaký demo. A po něm Magic Workbench. A PersonalPaint. A Dopus. A Settleři. A,a,a,a,a.... Nešel sem domů na oběd. Manželka byla pěkně nas... Čuldova přítelkyně nás navečer vyhodila oba...

    Začalo mé 32bitové období...


    Konec prvního dílu.

    #2
    Podobne jsem zacinal i ja. Jen misto Delty byl Didaktik Gama a misto A600 byla A500+
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      U mě zas C128čka... a u kamaráda ZX Spectrum... to jsou vzpomínky!!! Měl jsem speciálně ohlý a zapilovaný hřebík na štelování hlavy kazeťáku. Prostě mazec... armáda lovila imperialisty... my zas dobrej silnej signál na pásce
      A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
      A600 HD,
      2MB Chip, Fúria EC020 inside

      Komentovat


        #4
        Pěkný, něco mi to připomíná .

        BTW: přeju pěknou narozeninovou oslavu .
        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
        -----------------------------------------------
        Líbí se mi Retropolis

        Komentovat


          #5
          Děkuji všem za blahopřání k narozkám...

          Komentovat


            #6
            hoooodně štěstíííííí zdrááávíííííí....
            A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
            A600 HD,
            2MB Chip, Fúria EC020 inside

            Komentovat


              #7
              Všici stárneme, tak ať to stojí za to!
              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

              Komentovat


                #8
                vsechno nej at to jede jak ma a mnohem lepe

                Komentovat


                  #9
                  Vsetko najlepsie a hlavne vela zdravia!
                  Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                  Furiatune homepage

                  Komentovat


                    #10
                    Ja uz jsem ti gratuloval presne pred rokem
                    Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                    Komentovat


                      #11
                      Jak už mnozí z vás tady prezentovali, kde se porůznu uhnízdili ve svých domovech se svými počítačovými přítelkyněmi, tak i já bych rád přispěl se svým troškou do mlejna...
                      Dokuď sme bydleli s manželkou a našimi dvěma kluky u tchýně ve dvou malých místnostech, nešlo toho příliš mnoho realizovat (prťavý stolek v koutě nebylo to pravé počítačové a neutále poslouchat "ukliď si ten bordel, kdo se má na to koukat..." na radosti taky moc nepřidalo... Holt klasic...
                      Na druhou stranu se své drahé polovičce nedivím, páč kolikrát sme tam měli s klukama fakt trochu neuklizeno
                      Ovšem situace se radikálně změnila, co jsme zakoupili postarší činžák (přesněji jeho ideální polovinu) od zdejší radnice na klidné a tiché periferii Dvora...
                      Zrekonstruovali jsme poměrně velký byt v 1.patře a radostně se nastěhovali. Bohužel, opět nám byl přidělen koutek v obyváku a opět se objevovali známé konflikty...
                      A tak jsem začal špekulovat jak z toho ven. Nad našim bytem byly dvě půdy - velká a menší. Na velkou nemělo cenu útočit, je tam spousta krámů (povětšinou dokonce i mejch) a hlavně se tam v zimě věší prádlo. To by neprošlo!
                      Ale ta menší, noo, toby stálo za pokus. Ale hlavně zlehka a nevyplašit! Jak se ženská zasekne, je to v háji. Musí na to přijít sama a vůbec nejlepší je, když si začne myslet, že to byl její skvělej nápad racinálně myslící ženy a ne nápad nějakýho nedospělesechovajícíhozpubertynevyrostlého tvora a jeho dvou potomků + psa, kteří s ní zdílí domácnost.
                      Takže po více jak roce opatrných příprav a konspirativního taktizování manželka přišla na to, že až se teda bude dělat ta nová střecha, tak by možná nebylo špatný, kdyby se z tý menší půdy udělala podkrovní místnost, kde by sme si teda jako mi chlapi udělali takový to teda chlapský doupě...

                      Heuréka, povedlo se!

                      Na prvním obrázku je zachycen počátek akce z loňského března a druhý je z předfinále z prosince.
                      Přiložené soubory

                      Komentovat


                        #12
                        Tohle musím ukázat doma, že v tom nejsem sám
                        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                        Komentovat


                          #13
                          Moc hezké, hlavně jak tam jsou nachystany ty zásuvky - těch neni nikdy dost

                          Taky bych nějakou takovou místnost potřeboval, to ti teda závidím.
                          Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
                          (
                          WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

                          Komentovat


                            #14
                            Idefix: Krasa. To ja som sa k tak velkemu priestoru dedostal, a ani som ho nejak neubranil pred manzelkou (nasackovala mi sem veci ktore sa na povalu nemozu dat).

                            Komentovat


                              #15
                              IDEfix gratulujem, kedy kolaudujeme?
                              ???

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X