Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

MorphOS 2.0 je venku!

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    Takže sem moc nepokročil:

    vyzkoušel jsem celkem 4 flashky (o 2 vím na 100% že fungovali a instaloval jsem z nich na Efice Debian) - z toho jednu mi to vůbec nenajde a zbylé 3 jsou sice připojené, ale nefunguje vylistování obsahu. Po odeslání příkazu se zobrazí jen label a číslo flashky a její velikost (a tuším filesystém), ale nevypíše mi to žádnej soubor a Efika vytuhne.

    Tak se začínám bát že problém je přímo v efice.
    Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
    (
    WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

    Komentovat


      #17
      Překládám teď článek a pro Efiku je tam toto:
      • Zapněte Efiku.
      • Stiskněte “Esc” pro vyvolání Open Firmware.
      • Připojte vaše USB zařízení obsahující soubor z instalačky.
      • Počkejte několik sekund.
      • Zadejte “boot scsi: 0 morphos-2.0-efikainstall.img” (bez uvozovek).

      If your key USB is not recognized with starting, formats it, to copy the file image again and starts again the procedure. If that still does not start, to change key USB.

      Funguje?
      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

      Komentovat


        #18
        Mě z 5ti flešek funguje jenom jedna a myslím, že je to tím, že jsem ji onehdá přeformátoval prográmkem HP USB Disk Storage Format Tool a je bootovaci pod MSDOSem. Zkus to...

        Komentovat


          #19
          Prober: myslím že tak jsem postupoval, ještě+ to zkusím
          IDEfix: ten softík mám, je fakt že teď naposlet sem to formátoval jen přes windows.
          Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
          (
          WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

          Komentovat


            #20
            Tak musím zkonstatovat, že po pěti a půl hodinách snažení mi bohužel MOS2 na Efice neběží. Mám tam nasypanou už třetí instalaci, vyměnil jsem myš, klávesnici, HDD, grafiku a výsledek je pořád stejnej - totální a naprosto nevyzpytatelná nestabilita! Vytuhne to kdykoliv a přičemkoliv! Při bootování, těsně po najetí Ambientu, nejsou vidět disky, jednou myš jde, pak zas ne, nastavit cokoliv, třeba rozlišení - okamžitý cepelín... Nejdelší čas, co jela v kuse nepřesáhne cca 3 minuty...


            Nevim, ale chce se mi zvracet...

            Komentovat


              #21
              U me z cdcka na prvni pokus. Jeste jsem ovsem neinstaloval.
              Mozna jsem nekde prehlid, v jakym filesystemu musi bejt ten syspartysn (hrozny slovo) ?
              Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

              Komentovat


                #22
                Autorem citovaného textu je IDEfix Přejít na původní příspěvek
                Nejdelší čas, co jela v kuse nepřesáhne cca 3 minuty..
                Vždyť tam píšou, že zdarma je jen časově omezená verze
                Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                Komentovat


                  #23
                  Vono kdyz se to zpomali tak se to chova jako celkem slusna Amiga 040
                  Docela me to pobavilo...
                  Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                  Komentovat


                    #24
                    A je už někdo, komu se MOS2 podařilo stabilně rozjet na Efice?
                    www.oldcomp.cz
                    party.oldcomp.cz

                    Komentovat


                      #25
                      Efik je v republice kupa, ale já sem zatim jedinej, kdo se k tomu ozval...


                      Nespokojeně...

                      Komentovat


                        #26
                        Ono mně trochu děsí co jsem čet na Morphzone. Nestabilita je tam zmiňovaná docela často. Kdyžtak se bude čekat na nějakou opravenou verzi. Snad to bude do konce prázdnin.
                        www.oldcomp.cz
                        party.oldcomp.cz

                        Komentovat


                          #27
                          Tak mě už Efika konečně nabootovala z flashky, ale ještě jsem se nedostal k instalaci. Tady je zatim pár postřehů (především shrnutí už napsaného):
                          1. Efika je opravdu hodně vybíravá co se flash disků týče osvětčilo se mi naformátování pomocí "HP USB Disk Storage Format Tool" jak psal IDEfix
                          2. mě se osvědčil postup mít všechny zařízení (síť, flash a samozřejmě klávesnici) připojené hned při zapnutí Efiky (tedy ne je připojovat až po bootu do SmartFW)
                          3. po odeslání příkazu pro boot loaderu musíte být trpělivý a počkat tak 5 minut než se vypíše "Quark Open Firmware"
                          4. potom se videovýstup přepne do grafického režimu a obraz je vidět jen na D-SUB konektoru grafiky. Můj Radeon 7000 má sice TV-out ale na něm (k mému překvapení) taky stejně nic nevidím.
                          5. Po bootu jsem se jal rozdělovat disky, ale ikdyž se v HDConfigu zobrazí správně velikost disku 120GB, rozdělit na partitiony jde pouze 8GB
                          Jinak Efika mi taky náhodně tuhne, řekl bych tak při 2 z 5ti spuštění dřív nebo později vytuhne.
                          Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
                          (
                          WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

                          Komentovat


                            #28
                            Nechci být škarohlíd, ale tohle nevypadá moc pozitivně .
                            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                            Komentovat


                              #29
                              jak píše dave, vzhledem k dosavadním komentářům to spíš vypadá na pěkně odfláknuté dílko...

                              no a co Pegasosy - DaMi mlčí, u "konkurence" (čti AKF) portál už 3. den mlčí.... buď je Luky tak zažraný do MorphOSu2.0 nebo už to rozflákal na elementární částice...

                              dodatek: mrknul jsem na CZPUG a tam je nějaká aktivita... podle zveřejněných screenshotů Pegy vypadají v poho...
                              Naposledy upravil Rony; 03.07.2008, 14:25:38.
                              A500 1MB RAM A1200 Blizzard 1230 IV/50 32MB RAM WinUAE

                              Komentovat


                                #30
                                K bodu 2 - souhlas, všechny USB věci musí být připojeny před zapnutím, jinak nejedou. Mně se ještě osvědčilo mít obsazený obě USBéčka, v horním flašku, ve spodním HUB s klávrdou a krysou. Pokud odpojím flašku, není funkční klávesnice a OF se zastaví hned na "b" logu bplanu...

                                k bodu 5 - mě hdconfig hned na začátku nabídl varianty jeden partition, dva, tři a nebo vlastní rozdělení. Dal sem na tři a velikost jednotlivých oddílů sem změnil taháním za horní lišty nad nimi. Jenom mě zaráží, a v tom možná bude zakopanej čokl, že mně to nabídlo filesystémy FAT16/32, Linux, OpenBSD, Solaris a jinou exotiku, ale SFS ani omylem, tak sem tam nechal defaultní FAT32...
                                Jo, a disk mam 80GB WD...

                                Čím nebo přesněji jakým filesystémem si to formátil ty?
                                Naposledy upravil IDEfix; 03.07.2008, 14:35:02.

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X