Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

MorphOS 2.0 je venku!

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #31
    To Rony : k instalaci na Peginu sem se zatím, vzhledem k neskutečným potížím s Efikou, nedostal...

    Jo, a tahle perla na MorphOS News mě fakt dostala : "Special note: The Efika sound driver is currently not included. This will be solved via an update shortly."
    To je jako kdybych si koupil nový auto s tím, že volant a vejfuk mi domontujou dodatečně...někdy... A jako slevovej bonus dostanu liščí ohon na anténu...

    Komentovat


      #32
      Tak přesně tak jak ty - ve spodním USB mám HUB s klavesnicí a myší a v horním flashku.

      Ten disk je 120GB WD a asi je problém v tom, že sem ho měl v amize a tam ho rozdělil na 2 4GB partitiony + zbytek nevyužité a teď asi budu muset přepsat RDB nebo jak se tomu říká, ale nevim jak. Jinak pod MOSem to formátuju na SFS.
      Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
      (
      WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

      Komentovat


        #33
        No ked chcete nejaku odpoved od toho kdo ma Pegasa, tak Vam teda pisem ja. Ja som s instalaciou MOS2 nemal ziadne problemy a este som bol aj prekvapeny, ze po nabootovani CD sa mi moj LCD monitor zobrazil v nativnom rozliseni. Po nainstalovani som zacal skumat nove veci MOS2, siet isla hned, zvuk az po spusteni Livemixera, a dalsie veci si uz musim nejako doinstalovat, hlavne kniznice, Mui Class atd.... Neskor dam vediet.

        S pozdravom Falcon_11
        Powerbook G4 A1138, MOS 3.18, MACOSX Tiger + LubuntuPPC 16.04
        Mkr. Tower Inf. II, Amiga 1200, BPPC603e+/210MHz/060/50MHz, 256MB Ram, BVision, SCSI 2.5" 80GB, AOS3.2,MOS,AOS4.1FE
        E/Box Tower, Amiga 1200, Blizzard 1260/50MHz, 128MB Ram, Mediator 1200TX, Voodoo 3 2000, SB128, Fast ETH, CF 8GB, AOS3.9
        Amiga 600, X601, Furia EC020, SMC PCMCIA WiFi Network Card
        AmigaCD32 + TF330 64MB RAM, Paravision_SX1, 8MB Ram


        registered on https://amigamap.com/amiga-slovak_republic.html

        Komentovat


          #34
          Za sebe můžu zopakovat, že instalace na pegasosu2 proběhla téměř bez problémů, jen jsem musel po nainstalování změnit typy písma a pár maličkostí. Systém stále prozkoumávám, zatím jsem nainstaloval pár prográmků, téměř vše bez problému. Momentálně trochu bojuju s ImageFX4.5, cuká se, mrcha, po spuštění a pokusu o nahrání obrázku se sekne. No nic, uvidíme.
          Na pegině se mos2 nejeví nijak odfláknutě, přijde mi stabilnější než 1.4.5. Rychlost je těžko porovnávat, na 1GHz procesoru byla 1.4.5 pekelně rychlá, 2.0 je na tom minimálně stejně dobře. Do dalších věcí jsem zatím z časových důvodů neproniknul...

          Přikládám pár obrázků.
          Přiložené soubory
          Naposledy upravil DaMi; 04.07.2008, 00:00:22.
          Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
          -----------------------------------------------
          Líbí se mi Retropolis

          Komentovat


            #35
            Jo na pegu2 v klidu (ale ještě sem si s tim moc nehral), ale ta Efika mě zlobí. Každopádně to rozdělení disku byla moje blbost a nainstalováno mám.

            Je fakt že nestabilní to je, ale vždy to vytuhne po naproto rozdílné době (a někdy vubec). Jenom při výběru shutdown z menu se mi to kousne pokaždy (reboot funguje) je to prý chyba i v pegu1, tak efika je na tom asi podobně.
            Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
            (
            WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

            Komentovat


              #36
              Jelikož včera večer u ná byla bouřka jak prase, nemohl jsem bohužel pokračovat v pokusech s Efikou, pouze jsem před půlnocí opatrně mrknul na net a ze zvědavosti sem vlezl na diskuzní fórum MorphZone.
              Jak jsem očekával, i zahraniční kolegové se potýkají s těžkou nestabilitou a "freeze" Efikou...
              Doslova cituji :
              "it often freezes, when moving windows, clicking on the ambient bar, or even without doing nothing (i leave my desk for 15 mins, come back and it's frozen)

              Na Morphos Help Desku zatím ticho po pěšině, ani zmínka o nějaké "freeze" anabázi...
              Ale abych nebyl stále negativní, aspoň sem se tam dozvěděl, proč mi nejde formátovat disk na SFS :

              Q: I want to set-up a SFS partition, but its not available in HDConfig and iWizard. How is this working?
              A: The problem is that you selected MBR as partition table which is not very flexible and no even contains a real checksum. The solution is to change the boot block type to RDB. This can be done by using right mouse button above the hard drive image. In the newly appeared context menu you can select RDB. After this is done, SFS can easily be chosen via the GUI.
              Naposledy upravil IDEfix; 04.07.2008, 09:17:34.

              Komentovat


                #37
                To Bloom : Na tvoji SZ si tady dovolím odpovědět veřejně, jelikož by se to mohlo hodit více lidem. Po instalaci nabootuješ z disku příkazem :

                ok boot hd:0 boot.img

                a pokuď použiješ parametr BM :

                ok boot hd:0 boot.img BM

                dostaneš se do bootmenu (něco jako earlystartup na Amize), kde si můžeš nastavit rozlišení grafiky pro start. Vhodné je to hlavně při nějakém problému s gk. nebo monitorem...

                Celá akce bootování se dá samozřejmě snadno zautomatizovat stejně, jako na Pegině...

                Komentovat


                  #38
                  Tak se zdá, že budeme ještě vyčkávat na nějakou antifreeze verzi. No já jen doufám, že bude brzy.
                  www.oldcomp.cz
                  party.oldcomp.cz

                  Komentovat


                    #39
                    Autorem citovaného textu je Bloom Přejít na původní příspěvek
                    Je fakt že nestabilní to je, ale vždy to vytuhne po naproto rozdílné době (a někdy vubec). Jenom při výběru shutdown z menu se mi to kousne pokaždy (reboot funguje) je to prý chyba i v pegu1, tak efika je na tom asi podobně.
                    Mně shutdown i restart z menu Ambientu funguje v pohodě (bude to asi tím, že jsem si hned na začátku, kdy jsem Efiku koupil, flashnul firmware), zato restart tlačítkem Efiku nerestartuje, ale natvrdo vypne a nejde nahodit, dokuď neodpojím zdroj na několik minut od 220ti.

                    Komentovat


                      #40
                      Mám zajímavý poznatek - po naformátování na SFS Efika běhá celkem stabilně, teď vytuhne tak jednou, dvakrát do hodiny, ale připisoval bych to spíš pokusům, které na ní provádím... A to vše na 30GB HDD...
                      Naprosto diametrálně odlišná situace však nastává na 80GB HDD. Po prvotním bootu z flešky ( a to až na třetí pokus!! jelikož sem se vždy zakous u "Quark Open Firmware" ) není na ploše Ambientu bohužel samotná fleška vidět, takže nelze použít jako zdroj inst. souborů pro instalaci. Zajímavé... No nic, tak jsem ten iso soubor stahnul z netu pomocí IWizarda, uložil na disk a nainstalil na HD0. To celé ne naporvé, ale asi napopáté, jelikož to v různých fázích stahování vytuhlo. Konečně finální restart, boot z HDD a... kulový!
                      Do systému jsem se prakticky už nedostal... věčně to vytuhává už při rozběhu...
                      A co z toho plyne? 30GB disk jede OK, ale 80GB má evidentně potíže... Pro sychr zkoušeno na dvou fuglovkách osmdesátkách...

                      Bloome, jak ty s tou tvoji stodvacítkou...?

                      Komentovat


                        #41
                        Ještě kdyžtak napiš výrobce disků. Může vadit všechno možný, ale pro základní orientaci se to hodí. (cache, otáčky, příkon, tolerance výkyvů napětí a podobně)
                        Naposledy upravil Starej_Mraf; 05.07.2008, 21:14:11.
                        www.oldcomp.cz
                        party.oldcomp.cz

                        Komentovat


                          #42
                          achjo

                          Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
                          (cache, otáčky, příkon, tolerance výkyvů napětí a podobně)
                          Streda, rychlost vetru, cena zlata a musis se zout
                          Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                          Komentovat


                            #43
                            Já sem na tom tak, že až sem sehnal fungující flashku a zjistil že obraz z Efiky nedostanu ani na DVI ani na ten TVOut, po rozdělení disku (kde s eprojevila moje blbost) sem v pohodě a napoprvé MorphOS nainstaloval (iso sem měl na té flashce).

                            Problém je že při bootu z disku se mi vypíše Quark / Openfirmware, pak se obraz přepne do frafického režimu.

                            Na černé ploše se vypíše že MOS nabíhá a info o HW
                            (MorphOS 2.0 loading...
                            bplan, EFIKA5K2, 396 Mhz, 105MB RAM)

                            tam se to zasekne a dál se nedostanu. Při bootu z flashky se tahle obrazovnka zobrazí na pár sekund. Jinak při bootu bez startup sequence (z Boot Manageru) se to kousne taky.

                            Když se efika kousne v Ambientu (boot z flash) tak mi taky nejde ani reset tlačítko, ale dokonce ani on/off musím natvrdo odpojit napájení, jinak vše funguje normálně. Při kousnutí u "MOS 2 loading" ten reset funguje.

                            Reboot /Shutdown z Ambientu mi taky funguje, musela to být nějaká souhra náhod.

                            FW sem taky aktualizoval.
                            Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
                            (
                            WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

                            Komentovat


                              #44
                              Problém je že při bootu z disku se mi vypíše Quark / Openfirmware, pak se obraz přepne do frafického režimu.

                              Na černé ploše se vypíše že MOS nabíhá a info o HW(MorphOS 2.0 loading...
                              bplan, EFIKA5K2, 396 Mhz, 105MB RAM)tam se to zasekne a dál se nedostanu.
                              V BootMenu při startu z HDD s parametrem BM klikni na třetí tlačítko odzhora a vyber rozlišení 800x600@60Hz, pak tlačítko Boot a mělo by ti to najet v do Ambientu.
                              A taky si zkontroluj v hdconfigu, jestli máš na bootovací partišně block size 512 bitů. Toje dost zásadní věc...

                              Komentovat


                                #45
                                Voodoo 4 - D-SUB
                                v MB vyberu screenmód 800x600 @ 60Mhz, boot -> chvilu vydím kurzor myši, pak blik a moncek nemá signál

                                Radeon 7000 - DVI
                                Boot Manager vubec nevidím -> video se posílá na D-SUB
                                S-video už nemám ani sílu zkoušet

                                Jinak blocksize mám správně.
                                Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
                                (
                                WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X