Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

MorphOS 2.0 je venku!

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #61
    Autorem citovaného textu je Bloom Přejít na původní příspěvek
    Někdy funguje desítky minut bez problému, někdy vytuhne např. při vložení flasky, při snapshotu ikon na ploše, při vybrání položky "shutdown" z menu.

    Nevím jestli je to způsobené diskem (nestává se mi že by Efika vytuhla když ji nechám jen tak zaplou),
    každopádně tu mám nějakej 40Gb Fujitsu (viz fota) a chystám se to pořádně otestovat.

    Další možnost je napájení - k PicoPSU mám jen 2,5A 30W adaptér, tak je možné že je prsotě slabej ten adaptér.
    To vytuhnutí při snapshotu ikon na ploše je chyba v Ambientu pro MorphOS 2.0. Byl to celkem oříšek a několik nocí jsem to řešil s Ambient Open Source týmem na IRC. Zasílal jsem jim spoustu ladících záznamů - opravily se jiné chybičky, nakonec i tato. V mé vlastní kompilaci Ambientu mi to nedělalo (zkompilovaná pro MorphOS 1.4.5), je to specifické až pod MorphOS 2.0. Tento celkem dost zásadní problém s gfx prostředím je již vyřešen, jestli chceš, pošlu Ti novou verzi Ambientu emailem.

    Chystá se oficiální bugfix pro MorphOS 2.0, do konce týdne je ještě čas pracovat na překladu včera zveřejněných dalších MorphOS 2.0 katalogů, které budou také součástí aktualizace - ten nový Ambient se Ti ale určitě hodí okamžitě.
    Mac Mini G4 1.5 GHz, 1 GB RAM, ATI Radeon 9200 64MB VRAM, CD-RW, MorphOS 2.6
    PowerMac MDD 2003 G4 1.25 GHz, 1 GB RAM, ATI Radeon 9000 Pro 64MB VRAM, MorphOS 2.6

    Komentovat


      #62
      Solaris104 : to máš pravdu, zatim nemužu vymyslet nic reprezentativního za razomnou cenu - chtěl jsem zbastlit case z staré C64 FDD 1541, ale to jaksi není ono. Až něco vymyslím, tak to hodím spíš do představovacího vlákna

      Luky: mockrát děkuji, píšu PM
      Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
      (
      WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

      Komentovat


        #63
        Uz je venku i verze 2.1, tesite se na 3.0? Mozna pak budu uvazovat u koupi Macu
        Panda Libor

        Komentovat


          #64
          A nikdo se nepochlubi, jak na 2.1 beha Efika
          I love Amiga

          Komentovat


            #65
            Mě se update 2.1 nedaři na Efice nainstalovat.
            Nabootuju z flasky, spustim instalátor a po chvilce načítání se zobrazíQuark Firmware a konec... tady se instalace zastaví, ale Efika běži dál.

            Stejnej problém jsem měl i při instalaci MOS 2.0,a le tam to bylo tim že v této fázi se obraz přepl na VGA výstup a já to nevěděl (měl jsem připojeno přes DVI),a le to neni tento případ
            Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
            (
            WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

            Komentovat


              #66
              Mos2.1

              Na Pegu beha 2.1 super a je fakt lepsi. Bohuzel mi nechce spravne chodit ImageFX Ani muj predchozi postup nepomohl. Komu STOP
              Ted jsem to vyresil, mel jsem v Iterface Preferences nastavenej neexistujici font !!! Typicka lama

              Vlastne skoro "nepocituji" rozdil mezi Mos2.1 a Amigou,
              chova se to temer stejne a jak ocekavam. Cele je to ovsem
              rychlejsi a stabilnejsi
              Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

              Komentovat


                #67
                MorphOS 2.1 mi na PegasosPPC II G4 beha uplne skvele

                Na EFICE funguje zvuk - MP3, hry, videa se zvukem a tak, takze je to diametralne lepsi nez na 2.0! Predtim se na EFICE nedalo nic moc delat a nektere hry se kously prave kvuli chybejicimu ovladaci zvuku (3D Armagetron).

                Kazdopadne MorphOS 2.1 je super zlepseni - jak jsem psal, do 2.0 se dostal nechtic nejaky spatny Ambient a delalo to dost problemy.

                Bloom:

                Na EFICE je instalace MorphOS 2.1 z toho USB flashdisku mnohem problematictejsi.

                Za prvy, po spusteni instalatoru z firmware to trva dost dlouho kvuli USB 1.1, dost dlouho je tam ten napis Quark, myslim, ze klidne tak 3 minuty nez najede kompletne MorphOS z flashdisku... no, ale neumim si predstavit, jak dlouho by bootoval Linux nebo Windows z USB 1.1

                Za druhy, na tom flashdisku mej jenom EFIKA instalator a MorphOS 2.1 ISO soubor. Zadne jine soubory. Myslim, ze to zpusobovalo taky problemy (na 2.0 instalaci) a dal to pak proste nejelo.

                Jestli jsem Ti to uz nekdy nekde radil, tak rekni, zkusim vyzkoumat neco noveho.
                Mac Mini G4 1.5 GHz, 1 GB RAM, ATI Radeon 9200 64MB VRAM, CD-RW, MorphOS 2.6
                PowerMac MDD 2003 G4 1.25 GHz, 1 GB RAM, ATI Radeon 9000 Pro 64MB VRAM, MorphOS 2.6

                Komentovat


                  #68
                  Autorem citovaného textu je Luky Přejít na původní příspěvek
                  MorphOS 2.1 mi na PegasosPPC II G4 beha uplne skvele
                  Taky jsem nadšený, je to paráda.

                  Luky, chtěl jsem se zeptat, jestli MOS provozuješ v české nebo anglické mutaci. Mám tam problém s českou klávesnicí, nemůžu psát a zobrazovat ě a ještě pár dalších znaků. Zkoušel jsem TrueType vypínat i zapínat, volit různé fonty, ale pořád se to chová stejně.
                  Po debatě s Ghh minulý týden uvažuju o tom, že bych se kompletně přepnul do angličtiny, ať si těhle drobných věcí nemusím vůbec všímat...
                  Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                  -----------------------------------------------
                  Líbí se mi Retropolis

                  Komentovat


                    #69
                    DaMi: Ano, MorphOS 2.1 mám samozřejmě v češtině. Je potřeba na dost různých místech upravit nastavení - na Czech PUG stránky o tom napíšu asi krátký návod s obrázkama, ať se to všem podaří správně nastavit.
                    Mac Mini G4 1.5 GHz, 1 GB RAM, ATI Radeon 9200 64MB VRAM, CD-RW, MorphOS 2.6
                    PowerMac MDD 2003 G4 1.25 GHz, 1 GB RAM, ATI Radeon 9000 Pro 64MB VRAM, MorphOS 2.6

                    Komentovat


                      #70
                      Tak mám rozběhanou efiku. Překvapilo mně, že je MorphOS 2.1 je oproti tomu, co se zde psalo velice stabilní. Mám to však háček, při startu MorphOSu se často stává, že nefungují USB zařízení. Předpokládám, že to je nějakým nastavením, nebo verzí poseidonu, prože v OF před startem Mosu USB jede. HUB je MSI, klávesnice Pleomax a myš zatím Microsoft optická USB. Taky se mi asi dvakrát stalo, že po startu nejel zvuk.
                      Všechno je zatím na pouze na testovacím 6GB disku. Dneska kupuju vetší a pro efiku definitivní disk. Ve hře jsou seagate momentus 60GB a WD Scorpio 80GB.

                      Luky: Tvůj článek o nastavení češtiny by pro mně byl záchrana!
                      Naposledy upravil Starej_Mraf; 13.10.2008, 09:40:23.
                      www.oldcomp.cz
                      party.oldcomp.cz

                      Komentovat


                        #71
                        MorphOS 2.1 správně česky

                        DaMi a Starej Mraf:

                        MorphOS 2 samozřejmě provozuju v češtině - ještě aby ne, když jsem to celé překládal

                        Dneska jsem zveřejnil 2 články zabývající se správným nastavením češtiny a českými
                        fonty v MorphOS 2.1. Už ta úprava nastavení několika morphosistům pomohla, tak snad i vám.

                        MorphOS 2.1 správně česky


                        České fonty a instalace dalších TrueType fontů do MorphOS 2


                        A ano, taky potvrzuji, že MorphOS 2.1 je mnohem stabilnější a vyladěnější než MorphOS 2.0.
                        Mac Mini G4 1.5 GHz, 1 GB RAM, ATI Radeon 9200 64MB VRAM, CD-RW, MorphOS 2.6
                        PowerMac MDD 2003 G4 1.25 GHz, 1 GB RAM, ATI Radeon 9000 Pro 64MB VRAM, MorphOS 2.6

                        Komentovat


                          #72
                          Dobrá rada nad zlato... tedy až na tu klávesnici. Na QWERTZ jsem si nikdy nezvyknul.
                          www.oldcomp.cz
                          party.oldcomp.cz

                          Komentovat


                            #73
                            Jsem rád, jestli Ti to pomohlo. Česká QWERTY klávesnice měla být správně samozřejmě už v MorphOS 2.0 - jenže se něco pokazilo a výsledné klávesnice QWERTY/QWERTZ nejenom že byly obě QWERTZ, ale taky ze začátku moc nefungovaly - klávesy vedle ENTERu byly jinak než jak jsem jim posílal vytvořenou českou mapu a tak. Spoustu věcí jsme do 2.1 vyřešili a opravili, věděli i, že jsou obě QWERTZ, bohužel to se dostalo i do 2.1

                            Snažím se je však dokopat k tomu, aby v další aktualizaci bylo vše kolem češtiny 100% OK a opravdu se zdá, že už je to všechno opravené

                            Tedy jeden problém tu je a to že neumí vyřešit psání 'háček + písmeno', 'čárka + písmeno' - kombinace přes mrtvé klávesy. V MorphOS 2 je nový formát klávesnice ("MOS" - PowerPC), takže existující mapu nelze editovat stávajícími programy pro editaci klávesnice, posílal jsem jim seznam kombinací a co se má pro češtinu napsat, nicméně ty kombinace přes mrtvé klávesy nějak prý neumí Psaní českých znaků tedy jde standardně přímo (nad abecedou) nebo vedle ENTERu ů, ú a pak dodatečně přes ALT + písmeno - např. kvůli ď, ó, ť a později půjde i ň (MorphOS 2.2, taky mělo být už ve 2.0.
                            Mac Mini G4 1.5 GHz, 1 GB RAM, ATI Radeon 9200 64MB VRAM, CD-RW, MorphOS 2.6
                            PowerMac MDD 2003 G4 1.25 GHz, 1 GB RAM, ATI Radeon 9000 Pro 64MB VRAM, MorphOS 2.6

                            Komentovat


                              #74
                              Tak teprve nedávno jsem se dostal k tomu abych nainstaloval upgrade MOSu 2.2 a hned se mi vyskytl zvláštní problém. Nejdříve sem myslel že systém opět zamrzá (viz moje předchozí peripetie), ale ve skutečnosti se prostě pořád odpojovala USB myš. Z ničeho nic jako bych ji prostě vytáhl z USB portu. Pomůže ji vytáýhnout a opět zasunout. Setkal se někdo se stjným problémem ?
                              Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
                              (
                              WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

                              Komentovat


                                #75
                                Ahoj, takove problemy jsem v zivote nemel. Ale myslim, ze na EFICE pisou v pripade vypadavani USB zarizeni o hardwarovych problemech s voltazi - mohla by Ti pomoct napr. vymena graficke karty. Jak mas vyresene napajeni? Ja jedu pres dodavane picoPSU v EFIKA kitu a EFIKA funguje naprosto spolehlive. Mam ATI R9200 128MB, taky pouzivam CF-IDE a misto 2.5" disku mam zapojenou absolutne tichou 16 GB CompactFlash, ale driv jsem tam mel stary 2.5" 4GB IDE a bylo to taky OK - ikdyz tenkrat jsem EFIKU tolik na MorphOS 2.0 nepouzival, preci jen bez zvuku to nebylo ono. Ted mi tu EFIKA bezi 24/7 bez jakehokoliv problemu (MorphOS 2.2).

                                Doplneni: Jeste jsem si vzpomnel, ze zminovane problemy s USB mysi jsem vlastne mel na PC. Vypadavala, jako kdyby se vytahla z USB portu a pomohlo ji vytahnout a zase zapojit. Delala to cim dal tim casteji a byl to problem s mysi, ne OS. Museli jsme USB mys vymenit, takze je mozne, ze u Tebe taky proste odchazi USB mys do vecnych lovist. Zkus jinou nebo kup novou, dneska jsou uz ty USB mysi extra levny.
                                Naposledy upravil Luky; 25.01.2009, 13:15:16.
                                Mac Mini G4 1.5 GHz, 1 GB RAM, ATI Radeon 9200 64MB VRAM, CD-RW, MorphOS 2.6
                                PowerMac MDD 2003 G4 1.25 GHz, 1 GB RAM, ATI Radeon 9000 Pro 64MB VRAM, MorphOS 2.6

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X