Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

CF karta není vidět ve Workbenchi

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    CF karta není vidět ve Workbenchi

    Ahoj,
    mam CF redukci ve ktere je 4GB CFkarta sandisk co ma 2 partisny- na jedne je system a na druhe o velikosti 3.8 GB je volne misto kam bych chtel nasypat soft, hlavne WHD hry. CF karta je naformatovana v Amize 500 pres Alfapower. Kdyz pripojim CF kartu s redukci pres IDE do PC a spustim aktulani winUAE, mam aktivni volbu "add hard drive", kde vidim tu mou CFku, resp jednu z jejich partision-a sice tu o velikosti 3.8 GB. Nevim proc nejde videt i ta druha partisna o velikosti 0.2 GB, kde je system, ale to jsem neresil, protoze chci whd load hry nasypat prave do te velke partisny co videt je. Kdyz ale spustim pod emulaci classic workbanch 3.1, nevidim nikde na plose disk o dane velikosti 3.8GB. Vidim pouze disky, ktere jsem v emulatoru pridal pomoci "Add directory or archive", tedy ty co jsou na PC adresare - ty videt jsou, ale ne ta CFka... Volba Read/Write zaskrtnutou v emulatoru mam, zkousel jsem prepinat i volbu HD Controler z defaultniho UAE na EIDE 0, EIDE 1... ale nic nepomohlo... nevite nekdo cim to muze byt?...

    Zajimave taky je, ze kdyz jsem zkusil nainstalovat pod emulatorem klasicky OS 3.1, tak pri vlozeni obrazu diskety Install 3.1, a spusteni HD tool boxu tento nevidi zadny disk..i kdyz mam CFku pres redukci pripojenou.
    Naposledy upravil True; 05.07.2008, 10:51:53.
    Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

    #2
    Nejsem si jistý, ale AlfaPower funguje trochu jinak než IDE v A1200. Otázkou je, jestli se s tím umí UAE vypořádat. No a taky může být problém v CF čtečce.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    Komentovat


      #3
      Ctecku nemam, redukce s CF kartou byla napichla pres EIDE primo na zakladni desku PC. V Amize pres Alfu neni zadny problem, az na to ze HD Tool Box CFku nevidi, ovsem na plose ve workbanchi ikonka s 3.98 GB partisnou videt je a mam v ni uz nakopceny DOPUS. WinUAE pak onu partisnu taky vidi, ovsem kdyz spustim classic workbanch pres emulator, tak uz na plose OS ona partisna videt neni. Ja jsem prakticky zacatecnik a tohle je pro me otazka kterou teda nevim jak rozlousknout...
      Naposledy upravil True; 05.07.2008, 15:17:56.
      Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

      Komentovat


        #4
        Jakou verzi ROM mas v AlfaPower radici? Posledni je verze 6.10 a urcite resi nejake nekompatibility. K tomuto radici doporucuji pouzivat na spravu disku program HDInstTool.

        Zkus ten HDInstTool a napis jak jsi dopadl.
        I love Amiga

        Komentovat


          #5
          Kdyz sjem naposledy mluvil s DaMim, ktery mel pujceny ten muj Alfapower, tak rikal ze tam mam posledni verzi ROM. Vim ze kdyz jsem byl u nej a pouzil onen HDInstTool, tak te partisny na CFce skutecne detekoval.. takze udelam to ze si jej stahnu z toho odkazu z Aminetu a prenesu na diskete do Amigy. Me spis zarazi ze i kdyz ve winUAE zvolim add hard drive a vyberu tu CFku, ktera samozrejme naformatovana je, tak pak kdyz nainstaluju classic 3.1, tak neni proste partisna na plose videt..podle me se vubec nenamountuje, ten emulator s ni dale nepracuje..
          Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

          Komentovat


            #6
            Tak ztazeno, rozbaleno v Amize a HDInstTool CFku bez problemu detekuje, resp. jeji 2 partisny.. Cili mam to chapat tak, ze zrejme (delal to DaMi) byla CFka) naformatovana v Alfapoweru a tudiz HD Tool Box s ni neumi pracovat a tim padem ani WinUAE? To uz varim z vody, proste to nechapu.. To totiz taky znamena ze pokud bych chtel OS nainstalovat treba podle tohoto navodu, tak nemuzu protoze HD Tools ji proste nenacte.
            Ten nedavny navod Daveho je moc dobry a dozvdel jsem se z nej nove veci, ale zrovna onu moznost add harddrive pod emulatorem zminuje jen velmi okrajove..
            Zkusim jeste zmenit max transfer pomoci toho HDInstTool na 0x1fe00 misto puvodnich 0xffffff. Ale v tom asi zakopany pes nebude..
            Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

            Komentovat


              #7
              No a zeptam se blbe, kdyz das ve WinUAE Add Hard Drive, kde zadas tu CF, tak z ni WinUAE nenabutuje? AlfaPower v pohode nabootuje z CF? Jakou mas ROM v A500+? Pokud 2.x, tak bych doporucoval Instalaci WB 2.1.
              Naposledy upravil Solaris104; 05.07.2008, 15:28:23.
              I love Amiga

              Komentovat


                #8
                Maxtransfer ma vliv na kopirovani velkych souboru (nekolika MB soubor). Kdyz je Maxtrasfer prilis velky, tak se u nekterych CF/HD mohou data spatne zkopirovat.
                I love Amiga

                Komentovat


                  #9
                  Pomoci Daveho navodu jsem to nastavil tak, ze pod winUAE mi bootuje classic OS 3.1 prakticky z PC, nikoliv z CFky. Do te CFky jsem chtel pod winUAE, resp. pod naemulovanym classic 3.1 prelit WHD Load hry a pripadne dalsi soft => nemela teda slouzit k bootovani.
                  Pokud je CFka v me Amize 500+, kde slouzi i k bootovani, tak z CFky, resp. partisny DH0 (cca 200MB) v pohode nabootuje bez jedineho problemu a vidim i druhou velkou partisnu DH1 (cca 3.8GB), kde mam uz ten DOPUS a ted i ten HDInstTool.

                  V A500+ mam nainstalovany OS 2.1 , protoze v ni samo nemam ROM 1.3 ale ty 2.XXX (nevim presne to cislo).
                  Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

                  Komentovat


                    #10
                    Autorem citovaného textu je True Přejít na původní příspěvek
                    Ctecku nemam, redukce s CF kartou byla napichla pres EIDE primo na zakladni desku PC.
                    Bacha na to, ne každý IDE PeCoidní řadič funguje s CF-IDE redukcí správně.
                    www.oldcomp.cz
                    party.oldcomp.cz

                    Komentovat


                      #11
                      Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
                      Bacha na to, ne každý IDE PeCoidní řadič funguje s CF-IDE redukcí správně.
                      No asi se potvrdilo to co rikas protoze:
                      Naemuloval jsem si pod winUAE v PC jeste classic Workbench 2.1 a podarilo se mi rozchodit to ze jsem uz konecne videl tu 3.8GB partisnu CFky na plose workbenche kam jsem chtel hodit WHD hry. To jsem pod emulaci udelal, ale pak kdyz jse onu CFku dal nazpet do Alfapoweru, tak nabehl system a kdyz jsem poklikal na tu 3.8GB partisnu, kam jsem pod winUAE v classic OS 2.1 hodil par whdLoad her, tak to hazelo read errory. To co jsem na onu partisnu hodil pomoci diskety (HDInstTool a DOpus) na Amize, to zadny erory pri cteni nehazi, ale to co jsem tam hodil pod emulaci ano.
                      Nic, myslim ze jsem udelal co jsem mohl a dekuji Mrafovi a Solarisovi za tipy a rady, vic s tim asi nezmuzu protoze se zda ze ten IDE radic na PC nefunguje s CF redukci spravne. Vemu Alfapower k DaMimu az se vrati a snad mi on tam neco nahazi...mne to asi na mem PC nepujde... Jen me jeste napada, jestli by mi mohl nekdo z vas dat tip nakonkretni model ctecky CF karty s USB, se kterou nebyva s podobnymi vecmi problem?..
                      Naposledy upravil True; 05.07.2008, 23:21:41.
                      Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

                      Komentovat


                        #12
                        Používám PCMCIA-CF redukci jak v Amize, tak v notesu. A ta je bez závad.
                        www.oldcomp.cz
                        party.oldcomp.cz

                        Komentovat


                          #13
                          No ja bych spis rad tip na bezproblemovou ctecku protoze A1200 s PCMCI slotem zatim nemam a notebook ma uz express slot, PCMCI ne...
                          Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

                          Komentovat


                            #14
                            Já mám klasickou tuto a jede mi to bez problémů:

                            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                            Komentovat


                              #15
                              Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                              Já mám klasickou tuto a jede mi to bez problémů:

                              http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105H4107G09Q0A3GVA
                              Mám tu samou, ale eště má navic tlačítko COPY, heč...

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X