Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga na TV přes scart

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Amiga na TV přes scart

    Pročítal jsem si vlákna o vga/lcd. Mám A1200 připojenou k tv přes tv mod. No je to celkem dost hrůza, na zvuk mám samostatný bedýnky, protože z tv nic neleze, nejde prostě líp naladit. Původně jsem chtěl řešení rgb/vga redukce, ale když jsem ve vláknech viděl, že jede wb a hry ne, tak to vzdávám, na podzim stejně přecházím na iMaca. Přes odkazy jsem našel: Amigakit, má s tím někdo zkušenosti? Posouvá obraz do strany, nebo je vycentrovaný, kvalita obrazu, ap. Zas tak šikovnej s pájou nejsem https://www.amigaportal.cz/node/196 (navíc nemám rgb konektor)
    Na aukru jsem zatím nic podobného v aukci neviděl.
    Raspberry Pi4B 4GB, nějaký jablka a aktivně DAW Reaper

    #2
    Ahoj, ja jsem si presne tenhle kabel objednal nedavno z Amigakitu a obraz pres nej je vyborny, muzu jen doporucit. Obraz mam na 72cm TV Panasonic vycentrovany. Kdyz jsem takhle zapojil Amigu na jeste jinou malou TV, ktera je mono, tak pak 2 kanaly neslysim, coz se ale asi da predpokladat (vzhledem k stereo vystupu z Amigy, narozdil od modulatoru, ktery umi vystup mono).
    Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

    Komentovat


      #3
      tak samozřejmě, že kvalita přes SCART (RGB) je výrazně lepší než přes modulátor, řekl bych přímo nutnost. Myslím, že s centrováním obrazu problém nebude. Škoda, že konektory Canon 23 jsou nedostatkové, taky bych ještě jeden kabel využil.
      A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

      Komentovat


        #4
        Na aukru se tyto kabely čas od času objevují. (tuším, že je prodává Dsoft) Ono dost záleží na tom jakou máš TV. Obvykle tyhle kablely lze doporučit, u některých CRT TV není vidět okraj (není to chybou kabelu, ale vlastností TV). U LCD televizí je to různé, ale už se to tady taky probíralo. Na některých jde obraz úplně super a ještě navíc můžeš využít prokládaný režim, protože LCD TV v sobě mají obvykle deinterlace, takže obraz nebliká. Z toho amigakitu to sice není nejlevnější, ale chodit by to mělo v pohodě.
        www.oldcomp.cz
        party.oldcomp.cz

        Komentovat


          #5
          Zbyva snad jen dodat ze zminena RGB cesta je nejlepsi z dostupnych pro TV.
          Nejhorsi je pres modulator, pak kompozitni vystup a nejlepsi je pres RGB (to jeslti ma A1200 i takovy ten cernobily vystup podobne jako A500+ nevim, obraz je sice v takovem pripade lepsi nez pres modulator, ale je cernobily a povazuju ho za nouzove reseni).
          Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

          Komentovat


            #6
            A500, A500+ ma kompozitni vystup cernobily, A600, A1200 barevny. K nekterym TV sel dobastlit SCART, nemeli ho osazeny.
            I love Amiga

            Komentovat


              #7
              Autorem citovaného textu je True Přejít na původní příspěvek
              (to jeslti ma A1200 i takovy ten cernobily vystup podobne jako A500+ nevim, obraz je sice v takovem pripade lepsi nez pres modulator, ale je cernobily a povazuju ho za nouzove reseni).
              Od A600 výš je kompozitní výstup barevný. A v případě starší CRT TV bez RGB, nebo i s RGB vstupem, je to poměrně solidní a hlavně superlevňácké řešení. (Kablík lze pořídit i za 50 korun)
              www.oldcomp.cz
              party.oldcomp.cz

              Komentovat


                #8
                A1200 ma kompozit celkem uchazejici, mnohem lepsi, nez byvaly A520 modulatory. Na hry je to v pohode, pro praci ve WB to taky celkem jde. A fakt je to nejjednodussi, staci ti kabel cinch-cinch (pokud mas na TV vstup, byva oznaceny zlute). Zkus tohle a pokud ti to nebude vyhovovat, tak si koupis RGB kabel.

                Komentovat


                  #9
                  Zkusim ten kablík dohonit na aukru. Z amigakitu vyjde cca na 550kč, ale průšvih bude asi poštovný, z ciziny jsem zatim nic nebral, tak nevim...
                  2Doda: zkusím to až večír, teď jsem to spustil jenom zkusmo a přes ten žlutej výstup to bude mít jinou frekvenci na tv. Jinak bedna je Tesla 5422 DVD.
                  Naposledy upravil Balda; 08.07.2008, 13:24:46.
                  Raspberry Pi4B 4GB, nějaký jablka a aktivně DAW Reaper

                  Komentovat


                    #10
                    Pres ten zlutej to zadnou frekvenci nema, nic ladit nemusis. Nekdo tomu rika "video vstup" a musis na dalkovem ovladaci, nebo primo na TV, prepnout na jinej vstup. Tech vstupu na TV byva bezne vic, jeden je scat, druhej tenhle "kompozit" a treti treba s-video.

                    Komentovat


                      #11
                      Pokud bys mel o ten kabel z Amigakitu enormni zajem a zaroven nespechas, tak ja si zrejme behem srpna budu objednavat A1200 spolu s dalsim vybavenim, tak bych moh pribrat i ten kabel RGB --> SCART a pak ti ho nejak dal preposlat.
                      Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

                      Komentovat


                        #12
                        No tak jsem to zkusil a vypadá to slušně, rozhodně líp než přes tvmod. Tam se mi celej obraz vlnil, tady občas prolejzá pruh přes obraz, ale aspoň už se to netřepe. Z obrázků to moc vidět není, jsou focený na 1/20s.
                        True : ještě tomu dám zatěžkávací kouř a pak bych se ti ozval jestli jo nebo ne. díkes
                        Raspberry Pi4B 4GB, nějaký jablka a aktivně DAW Reaper

                        Komentovat


                          #13
                          Prolejzajici pruh pres obraz je divnej, to neni problem toho kompozitu, spis neco neni uzemnene, nebo nejakej trabl v elektrice.

                          Komentovat


                            #14
                            Zkus vytahnout antenu z TV, treba pruh zmizi.
                            I love Amiga

                            Komentovat


                              #15
                              pruhy a podobne blbiny

                              Ten pruh tam mam tiez. Cez kompozitny vstup aj cez RGB. Udajne nejaka zalezitost v TV. Vytiahnutie anteny nepomohlo (aspon u mna).
                              A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X