Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Overclocking 68060

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Overclocking 68060

    Jsem surfoval po netu a zjistil jsem, ze CPU 68060 vyrabene v roce 1999 jsou s technologii 0,32 um a maji znaceni MC68060 (puvodni byly XC68060) a masku 71E41J. Udajne bezi az na 100MHz.
    Turbokarty pro ATARI Falcon to zvladnou

    U turbokaret pro Amigu bude problem, Phase 5 je stavela do 66MHz a Apollo snad ma bezet i na 80Mhz. Oficialne se prodavalo Apollo 1260 s CPU 68LC060 na 75Mhz. Podle fotek ma ale pridanou pod CPU desku s plosnym spojem oproti klasickemu Apollu na 50MHz.
    Nevi nekdo o nejakych webech zabyvajicich se vyssim pretaktovanim na Amize? Ne ze bych to chtel zkusit, jen me to zajima.
    I love Amiga

    #2
    Něco s emi plete že o taktování 060 se psalo něco dokonce i v AmigaReview, zkusím to najít.
    Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
    (
    WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

    Komentovat


      #3
      Není to úplně ono, ale pokud to neznáš, může tě to posunout trochu dál...
      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
      -----------------------------------------------
      Líbí se mi Retropolis

      Komentovat


        #4
        Jo, ty postrehy o pretaktovani Blizzardu 1260 jsem cetl. Spis by me zajimalo to Apollo 1260, par lidi to provozuje na 80MHz. Ale nejaky podrobnejsi popis by me zajimal.
        I love Amiga

        Komentovat


          #5
          Tak tady jsem nasel par radku o pretaktovanem Apollu 4060 na 100Mhz .
          Bohuzel tam nejsou zadne fotky.

          Taky jsem cetl o Cyberstormu MKIII nataktovanem na 80Mhz, ale tam je problem s pametovym radicem.
          I love Amiga

          Komentovat


            #6
            No tak vic jak 66 bych tam nedaval, nejde o procesor ale taky o pamet, radice, desku... ten takt turbokarty udajne taktuje spousty dalsich veci (Scsi kit, Fast ATA (proto je taky asi na BPPC+040/25 nebo na 1240/25 tak pomala), udajne i neco na desce), 80 nebo 100 je docela crazy, pochybuju ze by to vubec mohlo stabilne fungovat. Apolla na 75Mhz se snad udajne delala ale s odpovidajicim CPU a nejspis nejakym "delicem" frekvence pro "okoli", nebo na co je tam ta desticka navic?
            Lepsi pocitac nez je Amiga doted nikdo nevyrobil...

            Komentovat


              #7
              Tu musim suhlasit, ma to vpliv na HW ako taky. Dalej je dolezite co dovoli zbernica FBS ktora je taktovana spolu s CPU. Je mozne, ze 060 zvladne aj 100MHz, ale komponenty na turbokaratch niesu navrhnute na taketo extremne zatazenie. Tu doslova zalezi od jednotlivej karty jedna to zvladne a druha nie.
              Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
              Furiatune homepage

              Komentovat


                #8
                Ja myslim, ze je dneska uz spis skoda ten starej HW dodrbat, asi mu to zivotnost neprodlouzi a prinos toho je spis zadnej. Vic jak 66MHz bych nezkousel.

                Komentovat


                  #9
                  Jedu na 66MHz vice nez dva roky, na EC060/66 a to bez chladice. Zkousel jsem i na 75, mam primo EC060/75 bohuzel to uz moje MKII neda.
                  Amiga 3000 FULL load

                  Komentovat


                    #10
                    Tak mi konecne prisel CPU MC68060, ktery jsem vymenil za XC68060 na turbine CS MKII. Slape to v pohode na 66MHz. Az mi prijde krystal 75MHz z Italie, tak budu testovat dal. Zrychleni z 50MHz na 66MHz lze poznat hlavne u hry QUAKE. Ono to je uz hratelne . Snad si pak najdu cas na nejaky clanek s porovnanim rychlosti CPU 060 na frekvencich 50,60,66 a 75 MHz, pokud ta ma turbina na 75MHz pojede.
                    I love Amiga

                    Komentovat


                      #11
                      Jo 66 MHz je v poho! Zkus TKG, na tyhle frekvenci se to da parit. Taky doporucuji Netsurf, ta dnesni verze je opet rychlejsi a stabilnejsi (mozna to i odeslu)...
                      reKTor
                      Amiga 3000, Mirage Tower, Cyberstorm PPC604/233, 060/60, 146MB RAM, CybervissionPPC, MediatorPCI 3000D, 80GB UWSCSI HDD, Ariadne, Catweasel MKII, Oktagon2008+ SD R/W, PCI cards...

                      Komentovat


                        #12
                        Autorem citovaného textu je Solaris104
                        Ja bych potreboval plnou MC68060 a ted nikde za rozumnou cenu neni k sehnani.
                        Jedna dobra rada: Vykasli sa na MC! Rada procesorov R5 cize oznacenie (XC68060RC50A 01G65V) pohode zvlada 80MHz za tych istych podmienok ako R6 (MC68060RC50 71E41J). Cenovo sa dostanes na polovicu R6 Raz a navzdy by bolo dobre skoncit s famami ze iba 71E41J sa da overlokovat! Ani neviem kto na tu stupinu vec prisiel? Mam tych CPU doma viac v roznych Reviziach aj ten najstarsi CPU R1 zvladne overlock a to na 66MHz!
                        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                        Furiatune homepage

                        Komentovat


                          #13
                          Konfrontacia MC68060RC50 pretaktovany na 80MHz (R6)


                          Plnohodnotny XC68060RC50A pretaktovany na 80MHz (R5) za tych istych podmienok, teplotna strata je rovnaka!

                          Tento CPU bol zakupeny u IC-China

                          Na test bol pouzity Blizzarda 1260 Dufam, ze tymto dokazom bude koniec tym sialenym cenam za MC radu na eBay!
                          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                          Furiatune homepage

                          Komentovat


                            #14
                            Dame dohromady revize CPU 68060?
                            1F43G, Rev.1,
                            01G65V, Rev.5
                            71E41J, Rev.6
                            I love Amiga

                            Komentovat


                              #15
                              Autorem citovaného textu je Solaris104 Přejít na původní příspěvek
                              Dame dohromady revize CPU 68060?
                              1F43G, Rev.1,
                              01G65V, Rev.5
                              71E41J, Rev.6
                              Mozeme, 1F43G (R1) tiez ide kratkodobo na 80MHz ale potom vytuhne, pekne drzi pri 66MHz tych je plny eBay uz 38$; 01G65V (R5) tu sa cena pohybuje okolo 60$ co je prijatelna cena.

                              Zajtra tie CPU pekne nafotim!
                              Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                              Furiatune homepage

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X