Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Problém s whdload hrami na real amize

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Problém s whdload hrami na real amize

    Naházel jsem si pod WinUAE na cf kartu hry pod whdload. Teď co provozuju real amigu zjišťuji, že půlka věcí na ní nejede (pod emulátorem jsou funkční) - namátkou třeba Alladin, Gods, Ruff´n´tumble. Natáhne se intro, ale jak má dojít ke hře, vypadne na mě podobné okno:

    už jsem přeinstaloval i whdload, ale žádná změna - nemám jej registrovaný, takže nevím, jestli to není tím (i když zatím jsem se setkal jen s pár hrami, které jej chtěli - Shufflepack, Sensible Golf, Moonstone...)
    Raspberry Pi4B 4GB, nějaký jablka a aktivně DAW Reaper

    #2
    Zkus vytahnout kartu z PCMCIA, M-Tec turbina s ni koliduje.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Solaris104 : vytáhl jsem Mteca a ty tři hry stejně nejedou: can´t allocate ShadowMemory. Zkusím to ještě přes utilitku memrun, jestli to bude něco platný
      Raspberry Pi4B 4GB, nějaký jablka a aktivně DAW Reaper

      Komentovat


        #4
        No myslel jsem z bocniho PCMCIA slotu, pokud tam mas treba ctecku s CF. K WHD hram potrebujes Fast RAM na turbine.
        A kdyz spoustis ty hry pres WinUAE primo s CF, tak jedou? Nemas je spatne rozbalene? Treba Ruff 'n' Tumble a Gods mi jede v pohode.
        I love Amiga

        Komentovat


          #5
          V bočním slotu cfku nemam.. jo, pod winuae jedou hry z karty v pohodě. Třeba u těch gods na a1200, titulní obrázek, začne hrát muzika a jak má dojít na gemblu tak vytuhne, gods má tuším 4-5 souborů, disk 1,2, gods.slave, to mám rozbalený všechno a pod uae jedou... Trěba Turrican 2 mě nechal s mtecem dohrát 2.level a ende (2x za sebou). teď jsem se bez mteca dostal v pohodě do levelu za raketama.
          Raspberry Pi4B 4GB, nějaký jablka a aktivně DAW Reaper

          Komentovat


            #6
            Zkus si stahnout nejaky memory tester a projet s nim M-teca, treba mas vadny SIMM nebo zoxidovane kontakty.
            I love Amiga

            Komentovat


              #7
              Memtest mi ukazuje all tests done, pouštěl jsem ho 2x. Mtec je cca 12-13 let starý, nějaká oxidace by tam mohle být. Vyndal jsem z něj paměť, kontakty vypadají v pohodě.
              Raspberry Pi4B 4GB, nějaký jablka a aktivně DAW Reaper

              Komentovat


                #8
                Tohle jsem také řešil, takže ti možná ušetřím trápení... Mě dělala amiga to samé co popisuješ. Rozbalil jsem hru, v noťasu ji nahrál na PCMCIA-CF (SanDisk 1GB) a v Amize přehrál na IDE-CF (Kingston elite pro 50x 2GB). Po spuštění něco šlo bez problémů a něco přesně ty samé hlášky co tobě. Otestoval jsem paměť, vše OK... zkoušel jsem vyměnit turbíny, jiné paměti, jiná nastavení atd. a stále to samé. Pak jsem jednou zkusil spustit hru/demo přímo z PCMCIA-CF a hle ono to šlo. Po zkopírování na IDE-CF opět špatenka. Koupil jsem tedy do IDE-CF na zkoušku SanDisk Ultra II 2GB a hle po instalalaci vše bez problémů. Takže problém byl při kopírování mezi SanDisk a Kingston ... třeba ti to pomůže také...
                A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
                A600 HD,
                2MB Chip, Fúria EC020 inside

                Komentovat


                  #9
                  Mám tam CF1GB Pretec Cheetah 80x, do WinUAE jsem nastěhoval kartu přes čtečku, takže kopírování nebylo z karty na kartu. V každým případě můžu koupit nějakou Sandisk CF(dle topicu co funguje) a uvidím. Zkoušel jsem ještě prohodit redukce (redukce přímo do desky, redukce s kablíkem), tím to není, Gods spadnou na obou redukcích.
                  Raspberry Pi4B 4GB, nějaký jablka a aktivně DAW Reaper

                  Komentovat


                    #10
                    v cem to rozbalujes? mel sem podobny problem, rozbalil jsem si hry stazene z whdownload.com normalne na pc, v emulatoru to jeste bezelo, ale na amize ne... zdejsi dobrodinci mi poradili pouzit iZarc nebo archivy pro jistotu rozbalit na amize...

                    Komentovat


                      #11
                      2nooly: rozbaloval jsem pod emulatorem... zkusím ještě rozbalit na real stroji a uvidíme...
                      Raspberry Pi4B 4GB, nějaký jablka a aktivně DAW Reaper

                      Komentovat


                        #12
                        Autorem citovaného textu je Balda Přejít na původní příspěvek
                        Mám tam CF1GB Pretec Cheetah 80x, do WinUAE jsem nastěhoval kartu přes čtečku, takže kopírování nebylo z karty na kartu. V každým případě můžu koupit nějakou Sandisk CF(dle topicu co funguje) a uvidím. Zkoušel jsem ještě prohodit redukce (redukce přímo do desky, redukce s kablíkem), tím to není, Gods spadnou na obou redukcích.
                        Ono ten problém nebyl při kopírování pouze mezi PCMCIA-CF a IDE-CF, ale při kterémkoli kopírování na tu CF kartu (v mém případě Kingston elitepro 50X). Jakmile jsem tuto kartu nahradil SanDiskem (zde ultra II 2GB) vše najednou bylo v pořádku. Takže to bude ve slazení IDE-CF redukce s CF kartou...
                        A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
                        A600 HD,
                        2MB Chip, Fúria EC020 inside

                        Komentovat


                          #13
                          Hmmm, vypadá to na tu kartu. Rozbalil jsem přímo na amině a hry se chovají stejně. Docela drahej koníček trefit se do CFky pro redukci, která pojede na 100%
                          Raspberry Pi4B 4GB, nějaký jablka a aktivně DAW Reaper

                          Komentovat


                            #14
                            Autorem citovaného textu je Balda Přejít na původní příspěvek
                            Hmmm, vypadá to na tu kartu. Rozbalil jsem přímo na amině a hry se chovají stejně. Docela drahej koníček trefit se do CFky pro redukci, která pojede na 100%
                            Tohle všechno jsem zkoušel... problém vyřešil až záměna za toho SanDiska... Jestli máš někde možnost si půjčit, tak ho zkus, ale myslím, že máš ten samý problém co jsem řešil já. 99% ta karta
                            A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
                            A600 HD,
                            2MB Chip, Fúria EC020 inside

                            Komentovat


                              #15
                              Mozna ze by stacilo zmencit "maxtransfer" te CF karty, asi to s tim defaultnim blbne. Sandisky toho snesou vic nez ostatni karty.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X