Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

A1200 ano nebo ne?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    A1200 ano nebo ne?

    Mam Amigu 500+, 2MB chip RAM, a radic Alfapower s 8 MB FAST RAM, vybaveny CFkou SandDisk, do ktere sypu data pres interni ctecku na PC. Zajimal by me vas nazor, zda se vubec oplati porizovat si A1200, kdyz Amigu nemam na praci, ale pouze na hrani WHD Load her a veci s tim souvisejici (tj. rozpakovavat nektere soubory apod) - aspon takova je prozatim situace...
    Vim napr ze je par ciste AGA her, anebo aspon ve forme dejme tomu ECS/AGA, takze jsou barevnejsi.. Ale zrejme jich neni nijak moc. Taky vim ze nektere veci proste na 500+ nikdy nespustim kvuli malemu vykonu (napr. Alien Breed nebo nektera dema). A 1200 se da snaz dovybavit nejakou turbokartou (napr. Blizzard IV 1230) a s vykonem tak u ni neni problem. Ma to ale cenu?
    Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

    #2
    A1200 na 100% užiješ a s Blizzardem 030 ti půjde snad 99% WHD Load her... Na Doomovky jeji výkon sice pořád ještě nestačí, ale jinak v poho.
    Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
    (
    WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

    Komentovat


      #3
      Tiez si myslim, ze sa to oplati. Za par supov mas funkcnu A1200, "disk" do nej uz mas a turbokartu tiez urcite zozenies (a chvilu sa to da vydrzat aj bez nej).
      ???

      Komentovat


        #4
        Ses měl ozvat zhruba před měsícem, měl bych na výměnu A1200 i s fastram... škoda. Každopádně pokud bude alfík na prodej, moc ho sháním.
        www.oldcomp.cz
        party.oldcomp.cz

        Komentovat


          #5
          Jasně, jdi do 12tistovky!
          A 500 1 MB RAM. A 600 HDD. A 1200 Apollo 1240/40, 32 MB RAM, HDD. Amiga CD32 Paravision SX1, 8 MB RAM, HDD.

          Komentovat


            #6
            Jasne, A1200 + tak 8MB Fast ram, prip. i turbo 1220 nebo 1230 jsou idealni konfigurace na hrani HD verzi her. A AGA her rozhodne neni par, je jich spousta ktery na ECS/OCS Amize ani nespustis (treba Slam Tilt, Banshee, XP8, ...).
            Lepsi pocitac nez je Amiga doted nikdo nevyrobil...

            Komentovat


              #7
              Určitě 12ka. Ta pětikoule jak popisuješ určitě funguje, ale 1200 je prostě víc easy připravená na tyhle operace a rychlost konec konců taky využiješ při rozbalování bych řekl.
              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

              Komentovat


                #8
                určitě A1200 s blizzardem 1230/50
                pařba a flink chtěj celýho člověka...

                Komentovat


                  #9
                  Tak zda se je to jasne Dekuji vsem za vase odpovedi, ktere jsou jednohlasne, pujdu teda i do 1200.
                  >>>Starej Mraf: Alfapowera se zbavovat urcite nebudu, jinak bych byl u A500+ odkazany prakticky jen na diskety... Z nostalgie si sice sem tam neco z diskety pustim, ale natrvalo ne (prece jen jsme uz rychlostne hodne rozmlsani z PC), navic A500+ je nekompatibilni s celkem dost hrami pro A500 a A2000, tj. pro OCS Amigy, coz jak jsem cetl WHD Load vyresilo a spustim tak i na ECS Amize veci, ktere jsou jinak nahravane pres diskety nekompatibilni .
                  Naposledy upravil True; 23.07.2008, 17:16:12.
                  Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

                  Komentovat


                    #10
                    A500+ je bych rekl na 99,9% kompatibilni, jen si musis nahrat ROM 1.3 . Pokud si udelas prepinac na pseudoFAST RAM, tak je kompatibilni na 100%.
                    I love Amiga

                    Komentovat


                      #11
                      Autorem citovaného textu je solaris104 Přejít na původní příspěvek
                      A500+ je bych rekl na 99,9% kompatibilni, jen si musis nahrat ROM 1.3 . Pokud si udelas prepinac na pseudoFAST RAM, tak je kompatibilni na 100%.
                      Tak po pridani ROM 1.3 verim ze je Jinak ja si pamatuji na to mirne zklamani v r. 91/92 kdyz jsem si dovezl z Ostravy Amigu 500+ a nesla mi na ni polovina her ktere hrali mi kamosi (mel jsem 2 kamarady co meli Amigu 500). Rikal jsem si: A500+ by mela byt lepsi stroj nez A500, ale jedine co vidim (kdyz pominu uz 1MB CHIP RAM oproti 512KB v zakladu a hezke uvodni animace s vplouvajici disketou namisto ruky drzici disketu) je ze na ni nejde polovina her.. Dnes to samozrejme vidim i trochu jinak.

                      Jinak muj dotaz jestli A1200 ano ci ne jsem polozil proto, ze takhle vybavena A500+ mi prijde ze se funkcne temer vyrovnava hole A1200 (sice ma salbsi procesor, ale zas mam 8MB FAST, CHIP RAM stejna, taky jedu pres CFku na redukci). Proto jsem se ptal na sowtware, resp. soft pro AGA Amigy - v tom osobne vidim hlavni plus.
                      Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

                      Komentovat


                        #12
                        Ta ROM 1.3 sla nahrat softwarove, vim o cem mluvim, A500+ byl muj prvni pocitac a hral jsem vse
                        I love Amiga

                        Komentovat


                          #13
                          Jo tak to je reseni o kterem jsem tehdy v tom roce 91/92 zaslechl ze snad jde, ale nebyl nikdo v mem okoli kdo by to umel zrealizovat

                          Edit: mozna by bylo fajn napsat na forum postup jak udelat z A500+ komatibilni ECS Amigu s OCS postupem ktery uvadis..
                          Naposledy upravil True; 24.07.2008, 11:04:54.
                          Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

                          Komentovat


                            #14
                            Ostatne hodne her fungovalo i na ROM 2.0, stacilo vyhodit crack intro, pokud byla hra delana systemove.
                            I love Amiga

                            Komentovat


                              #15
                              To jsou veci ktere ja neznam.. Dobry by byl nejaky navod-popis jake jsou moznosti a jak toho docilit - viz muj predchozi edit
                              Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X