Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Rozchozeni CF redukce v A600HD

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Rozchozeni CF redukce v A600HD

    Bojuju s kartou v CF-IDE redukci v A600HD a už jsem z toho na prášky.

    Kartu jsem rozdělil v A1200 v HDToolBoxu podle Proberova návodu na partition 300MB (DH0) a zbytek (DH1). Maxtransfer jsem nastavil na 0x1fe00. Maska 0x7ffffffe. Partitiony jsem potom v A1200 zformátoval. Když takhle připravenou kartu vložím do A600HD, tak se na ploše neobjeví ikonky pro partitiony karty, ačkoliv v HDTooBoxu na A600HD kartu i partitiony vidím. Když stisknu obě tlačítka myši a dostanu se do bootovacího menu, tak tam DH0 vidím.

    Taky jsem zkoušel kartu rozdělit a naformátovat ve WinUAE. A1200 kartu v pohodě detekuje, A600HD nikoliv. Myslel jsem, že problém je ve WinUAE, tak jsem zkusil kartu rozdělit přímo na Amize, ale výsledek stejný, takže WinUAE to asi nebude.

    A600HD ma Kickstart 37.350. Doteď v ní byl fungující 2,5" disk.
    CF-IDE redukce je ta klasicka 2,5" a 3,5" ze stromecek.cz a mam ji pripojenou pres 2,5" kabel.
    CF karta je Sandisk 1GB (modrá).
    Naposledy upravil Jack; 27.07.2008, 15:16:58.

    #2
    Ja mam tu samou CF v A600 a puvodne byla v A1200. Problem jsem nemel. Jen mam jinou redukci - jen 2,5". Mas dobre najumperovanou redukci (master, napajeni)?
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Najumperovanou ji mám snad správně - funguje v A1200.
      JP1 (CF power source): 1-2 external/44-pin IDE
      JP2 (CF supply voltage): 1-2 +5V
      JP3 (mode select): 1-2 master/single

      Komentovat


        #4
        Jo a pouzivas standardni FFS nebo nejaky lepsi souborovy system?
        I love Amiga

        Komentovat


          #5
          Asi standardní FFS.
          HDToolBox z instalační diskety Workbenche 3.1 ukáže Dir cache (FFS) a nastavení je hodně podobné tomu, které Prober uvádí ve svém návodu (viz obrázek níže z návodu).
          Akorát File system block size mám na výchozích 512, masku 0x7ffffffe a maxtransfer 0x1fe00.

          Komentovat


            #6
            Nemůže být problém v tom Fast File System nebo Directory Cache?
            HDToolBox z instalačky Workbenche 2.1 hlásí, že je to Custom File System.

            Komentovat


              #7
              Directory caching jsem vzdy vypinal, se zapnutym disk vic validatoval. Zkus to vypnout. Ja jsem pouzil HDToolBox patchnuty z Install 3.1 a pak jsem na DH0 nainstaloval Workbench 2.1.
              I love Amiga

              Komentovat


                #8
                Ok, díky za radu. Vyzkouším.

                Komentovat


                  #9
                  Super, vyřešeno
                  Problém byl v International Mode v nastavení filesystému.

                  Použil jsem patchnutý HDToolBox_CF a spustil jsem ho na A600HD.
                  CF kartu (1GB) jsem rozdělil na 2 partitiony (300MB a 676MB). U první partitiony jsem zaškrtl Bootable.
                  U každé partitiony jsem zaškrtl Advanced Options, kliknul na tlačítko Change a použil toto nastavení:
                  Standard File System
                  Fast File System: zaškrtnuto
                  International Mode: prázdné
                  Directory Cache: prázdné
                  File system block size: 512
                  Mask: 0x7ffffffe
                  MaxTransfer: 0x1fe00

                  Mám nainstalovaný Workbench 2.1, partitiony jsou vidět jako ikonky na ploše a Amiga krásně bootuje.

                  Díky, Solarisi, za Tvůj čas a rady

                  Komentovat


                    #10
                    masku a block size je potřeba na a1200 také nastavit nebo stačí jen upravit jen maxtransfer?
                    Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

                    Komentovat


                      #11
                      Ja jen snizuji Maxtransfer, alespon u FFS.
                      I love Amiga

                      Komentovat

                      Zpracovávám...
                      X