Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Kopie CF karty

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Kopie CF karty

    Jak se dá udělat přesná kopie (bajt po bajtu) CF karty?

    #2
    V linuxu v pohode pomoci "dd", asi by to slo i ve win pod cygwin-em.

    Komentovat


      #3
      A nějak jednodušeji by to nešlo?

      Zkouším Acronis True Image, ale ten image disku neumí udělat, protože nepovažuje CF kartu za diskový oddíl
      Naposledy upravil Jack; 28.07.2008, 20:03:20.

      Komentovat


        #4
        Ja myslel, ze chces binarni kopii karty bez pridane rezie. Do win toho je vic, ale je to komercni, treba Norton Ghost.

        V linuxu pouzivam partimage, muzes si primo na jejich webu stahnout LiveCD, kterym by jsi to asi dokazal. Ja jsem primo tohle nevidel, ale partimage bude obsahovat kdejake linuxove LiveCD, je jich kopec.

        Komentovat


          #5
          Nakonec jsem našel utilitku DD pro Windows.
          http://www.chrysocome.net/dd

          Hledal jsem co nejjednodušší způsob, jak zazálohovat ve Woknech celou CF kartu, a když existuje DD i pro Wokna, tak tahle cesta je pro mě ideální.

          Díky, Dodo, za nasměrování

          Komentovat


            #6
            Pod win jsou docela silena ta jmena zarizeni, jinak to jde.

            Komentovat


              #7
              CF ve čtečce má písmeno K, takže to docela jde:

              nacteni image z 1GB compactflash karty K na disk do souboru cf.img:
              dd if=\\.\k: of=cf.img bs=1M count=1024 --progress

              zapsani image ze souboru cf.img na 1GB compactflash kartu K:
              dd if=cf.img of=\\.\k: bs=1M count=1024 --progress

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                Pod win jsou docela silena ta jmena zarizeni, jinak to jde.
                Teď na to koukám, ta čísla volumů jsou fakt šílená
                \\.\Volume{129b1242-3252-11d9-b167-806d6172696f}\
                link to \\?\Device\Floppy0
                removable media
                Mounted on \\.\a:

                Komentovat


                  #9
                  Asi by to chtelo zjistit presny pocet bloku te CF karty, aby jsi to zkopiroval cele.

                  Komentovat


                    #10
                    Můžu se zeptat, k čemu má být celý tento proces dobrý?
                    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                    Komentovat


                      #11
                      Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                      Asi by to chtelo zjistit presny pocet bloku te CF karty, aby jsi to zkopiroval cele.
                      Myslím, že to není potřeba.
                      Data se čtou/zapisují po blocích, jejichž velikost si definuji. Tyhle bloky podle mě nesouvisí s velikostí bloku, který je použitý při formátu karty v Amize.

                      bs=1M count=1024
                      velikost bloku použiji 1MB (parametr bs) a jednogigova CF karta má takových bloků 1024 (parametr count)
                      S tímhle nastavením jsem to vyzkoušel a krásně to funguje - jak čtení tak zápis.

                      Nebo se dá použít parametr --size, viz http://www.chrysocome.net/dd

                      Komentovat


                        #12
                        Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                        Můžu se zeptat, k čemu má být celý tento proces dobrý?
                        Potřebuju zduplikovat CF kartu s nainstalovaným systémem do druhé Amigy tak, abych předtím nemusel kartu rozdělovat na oddíly.
                        A taky je to dobré pro zálohu.

                        Komentovat


                          #13
                          Rozdelenie

                          Mna napada zduplikovat to v NORTON GHOSTE pod Windowsom s prikazom ghost.exe -ib. Sektor na sektor - byt na byt a boot sektor ktomu. Vyskusam a dam vediet.

                          Autorem citovaného textu je Jack Přejít na původní příspěvek
                          Potřebuju zduplikovat CF kartu s nainstalovaným systémem do druhé Amigy tak, abych předtím nemusel kartu rozdělovat na oddíly.
                          A taky je to dobré pro zálohu.
                          WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

                          Komentovat


                            #14
                            HDInstTools umožňuje pravděpodobně kopírování celých disků. Ale nezkoušel jsem.
                            Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                            -----------------------------------------------
                            Líbí se mi Retropolis

                            Komentovat


                              #15
                              Pokial mas uplne rovnake tie CF-cka tak sa popozeraj po programe DD (na unixoch byva standardne, pokial viem je aj v balicku fat95 (pre amigu) a da sa zohnat aj pre windows. Je to commandline prikaz ale robi presne to co chces

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X