Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Zařízení DF0: asi je nefunkční, jak to zjistit?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Zařízení DF0: asi je nefunkční, jak to zjistit?

    Ahoj,

    Nedávno jsem se dostal k A1200 s turbo kartou a HDD 850MB. Zdá se mi, že patrně nefunguje disketová mechanika, když vložím disketu, tak se ve WB vytvoří disketa s pojmenováním DF0:?????. Když na ni poklikám, tak WB zahlásí "k ikoně neexistuje program". Kde by mohla být chybka? Vadná mechanika? nebo jen nejaká špatná konfigurace?Prostě nic nenačte, zasvítí dioda o přístupu k disku a tím to končí. A1200 je original Commodore. Rozumím tomu, že se na dálku blbě radí, ale třeba by někoho něco napadlo?Nevím, jestli jsem to umístil správně do sekce, ale považuji se v poli Amiga opravdu za začátečníka. Případně bych poprosil admina o správné zařazení do správné sekce. Díky.
    Naposledy upravil Praetorio; 06.09.2008, 13:40:48.
    Amiga, C64 a já, pouto již skoro 20 let.....

    #2
    Ujistil bych se, že tam strkáš DD disketu. Zkusil bych ji naformátovat (samozřejmě nemáš-li tam nějaká citlivá data .). Podle toho poznáš více - jestli je problém jen v disketě nebo v celé mechanice.
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    Komentovat


      #3
      jj, MF-2DD, to je na disketách. Jak postupně prozkoumávám A1200, tak se začínám obávat, jestli nakonec nebude v háji ta mechanika, protože je tam nainstalovaný prográmek SysInfo a pokud tam vložím disketu, tak vypíše stav, přečte počet bloků a ve stavu napíše DRIVE:no drive inserted, DEVICE NAME: trackdisk.device, tak jsem z toho trochu mimo. Pasovala by mechanika z A500 jen na zkusmé vyzkoušení?
      Amiga, C64 a já, pouto již skoro 20 let.....

      Komentovat


        #4
        Zkusil jsi tu disketu naformátovat, jak tady radí Dejv?
        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #5
          Zkoušel jsem formátovat, bez uspěchu pro jistotu asi 6 disket. Ale teď jsem to asi rozlousknul. Předchozí majitel (kamarád) bastlil nejaký úpravy právě s mechanikou. Tak jsem to rozdělal a co myslíte? Zbastlená PC mechanika. A pravděpodobně na prd udělaná úprava. Jedná se o Teac 235 nebo tak nějak (už jsem to zakrytoval zpět). Takže vyřešeno. Budu schánět mechaniku. Poprosím tedy asi o smazání mých dotazů a Vám všem díky moc za reakce .
          Amiga, C64 a já, pouto již skoro 20 let.....

          Komentovat


            #6
            Nektere PC floppy mechaniky Teac jdou bezproblemu upravit pro Amigu, mrkni sem
            I love Amiga

            Komentovat


              #7
              Díky, už jsem koukal, ale nemám zatím prostředky ani čas se s tím zabývat, práce, rodina, přestavujeme byt, takže Amiga je pro mě zasloužený relax . Mrknu na Amigakit a něco objednám a bude hotovo . Každopádně díky za tip.
              Amiga, C64 a já, pouto již skoro 20 let.....

              Komentovat


                #8
                Budem strucny, dorbane tlacitko Diskinsert, skus po no trosku pobrnkat...
                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                Furiatune homepage

                Komentovat


                  #9
                  Vyřešeno

                  Ahoj všem,

                  Problém je vyřešen, prostě jsem sehnal jinou mechaniku do A1200, vyměnil ji a je po problémech .
                  Díky všem za reakce.
                  Amiga, C64 a já, pouto již skoro 20 let.....

                  Komentovat

                  Zpracovávám...
                  X