Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

LCD a CV643D

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    LCD a CV643D

    Hodinu jsem se drbal s nastavenim monitoru na CV643D pod CGX3 (z CD OS3.9) a nedobral jsem se nativniho rozliseni 1280x1024 pixelu.
    Mam monitor Samsung Syncmaster 741MP, ktery ma rozsah frekvenci 56-75Hz a 31-81kHz. V manualu jsou doporucene tyto hodnoty:
    rozliseni ; horizontalni fr. ; vertikalni fr. ; fr. bodu MHz ; polarita synchr. H/V
    1280x1024 ; 63,981 ; 60,020 ; 108 ; +/+
    1280x1024 ; 79,976 ; 75,025 ; 135 ; +/+
    Poradi nekdo zkuseny, jak to nastavit? Jinak uz montaz graficke karty a scandoubleru do stromecku v A4000 byl porod
    I love Amiga

    #2
    To mi něco připomíná

    Taky jsem se s tím strašně sral, ale trpělivost růže přináší . Každopádně bych doporučil vůbec se nezdržovat u cgx3, ale použít cgx4.
    Nevím jestli ti to pomůže, přikládám mé nastavení, je to ale cvppc. Používám na lcd rozlišení 1024×768. Vyšší mi přijde moc prťavé i na 19" monitoru.
    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: cgx4a.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 21,4 KB
ID: 105889Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: cgx4b.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 19,4 KB
ID: 105890Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: cgx4c.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 47,1 KB
ID: 105891
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #3
      Ja myslim, ze 1280x1024 je na CV643D moc, nema tak velky pixelclock. Mozna ze pojede, ale v interlace a s docela dost malou snimkovou frekvenci. Ja mam stejnou kartu a cokoliv nad 1024x768 (jeste to jde o par bodu vic) bylo fakt na nic. Navic ta karta pri tomhle pixelclocku uz dela docela kraviny (ruzne artefakty v obraze pri pohybu oken a tak).

      Komentovat


        #4
        Tazke predem naprosto souhlasim s pouzitim CGX4, s CGX3 neporovnatelne lepsi. 1280x1024 ti pojede pouze 15/16bit, ale je to uz dost pomale. Sam pouzivam 1024x768 16bit.
        Co se tyce instalace neni to takovy problem, chce to jen mezi scandoubler a samotnou kartu vrazit neco dostatecne tlusteho a opak to tam davat vsechno naraz, celkem jednoduche.

        Komentovat


          #5
          Tak jsem na Vasi radu nainstaloval CGX4, ale nejakou ranou verzi . Bohuzel mi funguje maximalni rozliseni jen 800x600 od 50 do 75Hz. Zkusil jsem zadat Damiho parametry pro 1024x768, ale neveme mi je. Mam tam na vyber jen jedno rozliseni 1024x768, ktere mi monitor nezobrazi. V CGX jsem pred tim zadal frekvencni rozsah meho LCD monitoru.
          I love Amiga

          Komentovat


            #6
            Tady jsou nějaké updaty pro cgx4.
            Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
            -----------------------------------------------
            Líbí se mi Retropolis

            Komentovat


              #7
              To rozliseni si musis v CGX vlastne sam vytvorit. Me to chvili zabralo, ale neni to tak tezky.

              Vychazi to z pixelove frekvence (pixelclock), ktera se deli na snimky, radky a pocet bodu na radku. Je to oproti PC dost rozdilne. Zduplikuj si tam rozliseni co ti funguje, zvys pixelclock a upravuj dalsi parametry.

              Komentovat


                #8
                Tak jsem zkusil nainstalovat update cgxv42_rc5.lha a zmena zadna. Pak jsem nastavil Monitor-85KHz a ejhle, mel jsem na vyber vsechna rozliseni vcetne 1280x1024. Dami ma pravdu, toto rozliseni je uz prilis velke pro OS3.9. Clovek ma problem se mysi pak na neco trefit a pismo je miniaturni. Zustal jsem u rozliseni 1024x768.
                Pak jsem kontroloval knihovny a programy CybergraphX a zustali mi na disku puvodni verze. Pritom ten update ma nahrat verzi 4.3. Jsem z toho blby. Poradite, kde delam chybu? Rozbalim cgxv42_rc5.lha do RAM disku, spustim CGXV4_Update a chce to po me vlozit do CD-ROM CybergraphX_4. Podstrcim mu, odklepu instalaci a kdyz se pak podivam na verze knihoven a programu, jsou puvodni.
                I love Amiga

                Komentovat


                  #9
                  Tak nevim, jak se to stalo, ale u knihoven nebyly nastaveny standardni atributy a instalator je tudiz nemohl prepsat. Kdyz jsem nainstaloval CGX4 z originalniho CD a pak spustil update na verzi 4.3, tak vse fungovalo. Dekuji Damimu za pomoc.
                  I love Amiga

                  Komentovat

                  Zpracovávám...
                  X