Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

PC klávesnice k A1200 rev.2B

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    PC klávesnice k A1200 rev.2B

    Potřeboval bych poradit při připojení klávesnice z PC (logitech Ps2) na A1200, našel jsem pár návodů na aminetu i zde, ale vetšinou tam píšou o připojení CDTV klávesnice nebo že po připojení PC klávesnice nefunguje opakovaný stisk kláves apod.
    Nemá nekdo funkční schéma připojení PC klávesnice pomocí obvodu PIC ?
    Jsou i jiné možnosti (připojení na paralelní port, sw ovladače) ?

    #2
    S tim nefungujicim soucasnym stiskem klaves maji pravdu. Nedaly se pak hrat vubec doomovky. Proto jsem si kdysi poridil k A1200T CDTV klavesnici, u ktere nebyl zadny problem.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Autorem citovaného textu je Solaris104 Přejít na původní příspěvek
      S tim nefungujicim soucasnym stiskem klaves maji pravdu. Nedaly se pak hrat vubec doomovky. Proto jsem si kdysi poridil k A1200T CDTV klavesnici, u ktere nebyl zadny problem.
      takže nějaký ten jednoduchý návod na připojení klávesnice asi neni že?

      Komentovat


        #4
        Já teda nevím, ale nezáleží náhodou na typu redukce do klávesnice A1200??? Když jsem měl doma první tower s A1200 tak jsem k němu měl PC klávesnici. A vím, že před použitím více kláves najednou jsem musel nejdříve stisknout dvě najednou a pak pustit a potom už kláveska chovala normálně. (Redukce byla přímo ta co se distribuovala s micronik plastovým casem). Možná tam byl provedený ještě nějaký hack, ale to fakt nevím.
        www.oldcomp.cz
        party.oldcomp.cz

        Komentovat


          #5
          Osobne som ziaden prevodnik na PC neskusal, ale je to dost mozne, ze zalezi na druhu prevodnika. Micronik klavesnica ma prevodnik INTEL, je to specialny cip urceny na maticovu klavesnicu. Dalsia moznost prevodu je cez PIC ktori odchytava PS2 pakety s PC klavesnice a prevadza ich na AMIGA signal. Ci uz funguju, alebo nefunguje tlacitka v roznych kombinaciach zalezi na obsluznom SW v PIC radici. Na aminete je pribaleny aj source kod v ASM, kde aj laik vidi napisanu kodovu (matica) tabulku co sluzi na prevod, urcite by bolo mozne dopisat chybajucu cast kodu pre kombinaciu absenciu tlacitiek.
          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
          Furiatune homepage

          Komentovat


            #6
            Měl jsem v toweru PS/2 klávesnici, ale nefungovalo tam CTRL-A-A, umělo to nějak jen dvě klávesy naráz.
            Tajně ale sním o tom, že někdo nacpe PC klávesku přímo do Amigy, aby se na ní dalo dobře psát. Přece jenom se komfort posunul.
            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

            Komentovat


              #7
              No to mi sice u toho microniku taky nešlo, ale stačilo zmáčknout ctrl+A, pustit a pak už ctrl+A+A šlo. No a nebo sem zmáčknul dvakrát ctrl+A+A....
              www.oldcomp.cz
              party.oldcomp.cz

              Komentovat


                #8
                A tyto adaptery na PC klavesnice nefunguji korektne? Kazdy ma jen spatnou zkusenost s adapterem Micronik.

                Code:
                https://www.vesalia.de/e_lyra[1116].htm
                https://www.vesalia.de/e_pckey[3997].htm
                Naposledy upravil Solaris104; 07.01.2010, 10:25:08.
                I love Amiga

                Komentovat


                  #9
                  Jednoduksie by bolo, vybrat s mrtvej A600 Keyboard MPU a ten priamo vlozit do klavesnice PC, kde by sa povodna logika odfaklila. A600 MPU generuje signal korektne, je to v podstate klon MC68HC705 co je encoder klavesnicovej matice.
                  Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                  Furiatune homepage

                  Komentovat


                    #10
                    Nebo by asi slo ten radic vzit primo z klavesnice od A500, je to komplet na tistaku a staci tam pripajet draty. Teda staci.... bude to silena prace. A taky se bude asi muset odpajet ten radic z A1200.
                    Naposledy upravil Doda; 07.01.2010, 13:19:39.

                    Komentovat


                      #11
                      Radic A500 je uplne zhodny s A600 rozdiel je len v puzdrach, DIL a PLCC.
                      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                      Furiatune homepage

                      Komentovat


                        #12
                        Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
                        Měl jsem v toweru PS/2 klávesnici, ale nefungovalo tam CTRL-A-A, umělo to nějak jen dvě klávesy naráz.
                        Tajně ale sním o tom, že někdo nacpe PC klávesku přímo do Amigy, aby se na ní dalo dobře psát. Přece jenom se komfort posunul.
                        Pokud si vspomínám,tak se reset dělal CTRL+F11+F12.

                        Komentovat


                          #13
                          Souhlas s Boboo,signály jsou plně kompaktibilní.Ku příkladu Já používám u Své A-1200T klávesnici z A-500.Vskutku si stačí udělat čásek a kouknout se do Servisní dokumentece A-1200 revize 2B,no a také samozřejmě na MB.Některé MB rev.2B měly neosazenej konektor,hned vedle napáječky FDD a LED.Jsou tam vyvedené signály Reset,Key-Data,Gnd,Vcc.Vždyt tato revize 2B přímo volá po tom,aby ji někdo dobastlil do Case a právě tento neosazenej 8-pin konektor je pro tuto předělávku předurčenej.

                          Komentovat


                            #14
                            Vsichni mluvi o klavesnici od CDTV, jde stejne pouzit i od A4000?

                            Komentovat


                              #15
                              Jasne ze jde pouzit i klavesnice od A4000. CDTV klavesnice prodaval Janacek, protoze byly levnejsi nez klavesnice A4000.
                              I love Amiga

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X