Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

A1200 nečitelný HDD

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    A1200 nečitelný HDD

    Ahoj všem,

    Mám opět problém, tentokrát se to týká HDD. Dostal jsem od jednoho člověka funkční 2.5" HDD. Když jej zapojím do A1200, tak to nastartuje do Amiga dosu a neda se s tím nic dělat, maximálně na mě bliká kurzor žadné menu proste jen okno s popisem Amiga DOS. HDD je nastaven na master. Přitom předchozímu majiteli to lítalo bez potíží, systém, gamesy.... Když tam vrátím svůj původní tak A1200 jede jak hodiny a najede WB vidím HDD, CDROm, prostě bez potíží. Nebylo by řešením bootnout z WB z disket a pokusit se přistoupit k HDD a nějak to zkonfigurovat a zachovat původní data(gamesy smile:? Mám Kickstart 3.1 verzi WB z hlavy netuším, dodatečně bych zjistil.
    Ještě mě napadá, že by to bylo zformátováné, ale to netuším jak to ověřit??

    Díky za tipy.
    Amiga, C64 a já, pouto již skoro 20 let.....

    #2
    Nabootuj z diskety Workbench 3.1 a na plose bys mel videt ikonu disku, proklikej a uvidis, zda li tam jsou data.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Díky za potvrzení mé doměnky s nabootováním z disket. Vyzkouším to jen co mi dorazí funkční disketovka, protože v současné době nemám žádnou funkční mechaniku.

      Díky.
      Amiga, C64 a já, pouto již skoro 20 let.....

      Komentovat


        #4
        No jeste me napada disk pripojit jako slave za tvuj funkcni master. Nabootoval bys z puvodniho disku do WB a mrkl na data na druhem disku. Ale to bys musel mit IDE kabel 3 x 2,5".
        I love Amiga

        Komentovat


          #5
          Zkoušel jsi v tom AmigaDOSu napsat loadwb? Možná se spustí... A nebo jej šoupni do externiho boxu a kouknout na něj pod WinUAE na PC...
          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

          Komentovat


            #6
            To jsem původně zamýšlel, ale po rozebrání amigy jsem zjistil, že uvnitř je jen jedno Molexový napajení(vybastlený od původního majitele). Uvnitř je zapojen 3.5" HDD od WD ve velikosti 850 MB a ten je napojený na na to jediný Molex napájení a je připojen datovým kabelem redukci 44 pin na 40 pinů standardniho datového kabelu. Takže budu muset počkat na tu mechaniku. Díky za tip.
            Amiga, C64 a já, pouto již skoro 20 let.....

            Komentovat


              #7
              To Prober: to mě nenapadlo. Přikazy bohužel neznám, ale vyzkoušet bych to mohl. Určitě bych si s tím pokusil zítra pohrát. A to WinUAE také není špatný nápad.
              Zítra to prubnu obojí a dám vědět.
              Díky moc.
              Amiga, C64 a já, pouto již skoro 20 let.....

              Komentovat


                #8
                Tak si z portálu stáhni příručku k A1200 a seznam se ze základy, než ti příjde ta mechanika
                Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                Komentovat


                  #9
                  Teď jsem manual sousnul a už se vněm hrabu
                  Amiga, C64 a já, pouto již skoro 20 let.....

                  Komentovat


                    #10
                    Tak jsem to připojil pod WinUAE a když bootnu z toho disku, tak se dostanu do tohoto okna a tím to se to ukončí. Tak nevim. Asi tam ty data fakt nejsou. Jainak přikaz loadWB jsem vyzkoušel a napsal, že to nezná.
                    Přiložené soubory
                    Amiga, C64 a já, pouto již skoro 20 let.....

                    Komentovat


                      #11
                      co nějaké další příkazy? dir, cpu, assign, info, avial ???
                      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                      -----------------------------------------------
                      Líbí se mi Retropolis

                      Komentovat

                      Zpracovávám...
                      X