Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Indivision AGA 1200 Scandoubler/Flicker Fixer (Internal)

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Indivision AGA 1200 Scandoubler/Flicker Fixer (Internal)

    Ake mate skusenosti?

    Mam VGA obraz posunuty doprava... inak spokojnost
    Naposledy upravil Host; 23.09.2008, 07:45:13.

    #2
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #3
      firmware update

      problem s posunutym obrazom riesi update firmware a nasledne treba spustit utilitku Indivision Config.



      Komentovat


        #4
        českou recenzi nového Indivision scandoubleru najdete na webu amigatimes.wz.cz přijemné počtení
        A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

        Komentovat


          #5
          Mám takovej dotaz, je možná instalace Indivision scandableru a Elboxího Fast ATA 1200 do desktopové amigy zároveň? Zajmá mě jestli se to tam prostě "vejde".

          Snažil sem se to vyčíst podle fotek z FastATA 1200 Quick Installation Guide a fotek z Amigounovy recence Indivisionu a spiš to vypadá že ne, co?

          foto indivisionu
          foto Fast ATA 1200 MK-III
          Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
          (
          WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

          Komentovat


            #6
            No tak zkouším ho od rána na firemním LCD. Obraz je pěkný, ale má slaboučké duchy (chain tvrdí že je to prostě vlastnost LCD související s fázováním a clockem). Vyždímal jsem z toho 1024 na 768, obraz je mírně rozpitý.



            Bohužel musím potvrdit i to, co bylo už řečeno v článku - při vertikálním skrollingu se vinou přepočítávání objevuje škubání, je to asi jako scrolling ve WinUAE. Zkusím najít nějaký 50Hz LCD, tuším že by se to mohlo vyřešit.
            "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

            Komentovat


              #7
              Da se v tom rozliseni nejak normalne pracovat ve WB? Myslim jak rychlost, tak kvalitu zobrazeni.

              Komentovat


                #8
                Docela slušně. Mam teda 8 barev a Blizzarda 1230, ale jak vykreslování ikon, tak přetahování oken apod. je slušně rychlé. Zkusil jsem v tom pustit DPAint, ale ten už mi napsal že nemá paměť (což je kravina, ale porstě DPaint na to není dělaný) a pak byl teda dost zpomalený, když se spustil 320 x 256 x 32 barev
                Naposledy upravil Predseda; 31.10.2008, 14:06:36.
                "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                Komentovat


                  #9
                  Mezi náma asi mám křivý voči, ale ani v emulátoru ani na Indivisionu jsem si žádného poškubávání nevšiml. Obraz je skutečně mírně (!) rozplizlý, což mi přijde jako hodně malá daň proti tomu skoku.

                  Jinak moje dojmy pojmy z Indivisionu mám na blogu: http://angryplayer.blogspot.com/2008...ade-amigy.html - od půlky dolů je to k věci.
                  Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                  Komentovat


                    #10
                    Jestli máš k Amize RGB monitor (nebo jí připoj přes modulátor k normální TV), tak si schválně zkus pustit dva obrazy: jeden přes Indivision na PC displej 60Hz a jeden na nějaký normální Amigácký výstup 50Hz, vedle sebe. A pak si zahraj třeba Pinball Dreams. Ten rozdíl ve v-scrollingu je do očí bijící.
                    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                    Komentovat


                      #11
                      Takže včera jsem to testoval na 19" CRT. Obraz je úplně ostrý (ovšem můj monitor má z neznámých důvodů klasický televizní duchy) a při přepnutí na 50Hz je v-scrolling nádherně plynulý. Když ovšem chci dát HiGFX na 50Hz, monitor mi napíše out of range. PAL Hires superlace 1280 x 512 ale zvládne v pohodě. Musím vyzkoušet ještě jiný, nějaký kvalitnější CRT. Nevím co způsobuje ty duchy, obraz produkovaný grafárnou z PC je čistý. Nevím jestli signál z Indivisionu není moc slabý.

                      Moje resumé zatím: na Amize NELZE dosáhnout s LCD uspokojivých výsledků, se SVGA CRT je to ovšem jiný kafe. 50Hz LCD by řešilo cukání scrollingu, ovšem pořád neřeší deformaci obrazu kde 1 bod amigy je 1.5 bodu LCD.

                      Ještě dvě fotečky z LCD:
                      http://amiga.predseda.com/duchy1.jpg
                      http://amiga.predseda.com/duchy2.jpg

                      Tohle je na CRT přesně ohraničené, na LCD tam vidíte ten jakoby "přechod" což ve finále způsobí to rozpliznutí obrazu.

                      PS: nenechte se zmást názvama obrázků, tohle nejsou duchy v pravém slova smyslu, tohle je podání LCDčka. Opravdový duchy mýho CRT monitoru jsem bohužel neměl zatím možnost vyfotit.
                      Naposledy upravil Predseda; 05.11.2008, 11:06:32.
                      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                      Komentovat


                        #12
                        v praci jsem to zkousel na profesionalnim LCD - EIZO ColorEdge CG211. Protoze ma nativni res 1600x1200, tak tech 800x600 je presne polovina a tudiz se da dosahnout pomerne cisteho, relativne ostreho obrazu. Diky moznosti nastaveni Clock se da obaz poupravit tak, ze jiz nedochazi k horizontalni deformaci pixelu, takze obraz se fakt dobrej. Smutny na tom bylo zjisteni, ze sice 50 Hz zvladne, ale podrzte se, cuka se to. Zrejme si to interne prevadi do 60 Hz, takze scrolling cukavy
                        A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                        Komentovat


                          #13
                          Autorem citovaného textu je amigoun Přejít na původní příspěvek
                          50 Hz zvladne, ale podrzte se, cuka se to. Zrejme si to interne prevadi do 60 Hz, takze scrolling cukavy
                          Spis si ten doubler nesynchronizuje snimkove hodiny s Amigou. Proste obsahuje jeden mechanizmus, ktery vzorkuje Amigovsky obraz a uklada ho do interni obrazove pameti doubleru. A druhou cast, ktera to bere a zobrazuje na VGA s jinymi parametry. Jenze bezi asynchrone. V 60Hz urcite a urcite tam kvuli 50Hz nedodelavali vec, ktera by synchronizovala hodiny s Amigou pro vystupni cast doubleru (bylo by to urcite dost slozite), takze se to zobrazuje sice take na 50Hz, ale jinych 50Hz, ty hodiny nutne musi ujizdet, nebezi uplne totozne. Pak to bere asynchrone veci z obrazove pameti a zobrazuje co tam prave je (neco 2x, neco treba vubec, podle toho, jestli nahodne bezi 50 Hz hodiny Amigy rychleji nebo pomaleji nez doubler).

                          Nemusi to byt presne tahkle, ale priblizne asi jo, mozna ze to vynechava nebo zdvojuje cele snimky a ne jenom radky.
                          Naposledy upravil Doda; 05.11.2008, 12:11:46.

                          Komentovat


                            #14
                            No a nevíte někdo jak je to s tou instalací Fast ATA a Indivisionu součastně? Lze nebo ne ?
                            Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
                            (
                            WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

                            Komentovat


                              #15
                              Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                              Spis si ten doubler nesynchronizuje snimkove hodiny s Amigou. Proste obsahuje jeden mechanizmus, ktery vzorkuje Amigovsky obraz a uklada ho do interni obrazove pameti doubleru. A druhou cast, ktera to bere a zobrazuje na VGA s jinymi parametry. Jenze bezi asynchrone. V 60Hz urcite a urcite tam kvuli 50Hz nedodelavali vec, ktera by synchronizovala hodiny s Amigou pro vystupni cast doubleru (bylo by to urcite dost slozite), takze se to zobrazuje sice take na 50Hz, ale jinych 50Hz, ty hodiny nutne musi ujizdet, nebezi uplne totozne. Pak to bere asynchrone veci z obrazove pameti a zobrazuje co tam prave je (neco 2x, neco treba vubec, podle toho, jestli nahodne bezi 50 Hz hodiny Amigy rychleji nebo pomaleji nez doubler).

                              Nemusi to byt presne tahkle, ale priblizne asi jo, mozna ze to vynechava nebo zdvojuje cele snimky a ne jenom radky.
                              Těžko říct. Já mam v práci jen LCD 60Hz, takže to škube, 50Hz nezvládne. CRT bez škubnutí, když dabler přepnu do 50Hz. V 60 pochopitelně cuká.
                              "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X