Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

WinUae mys ako Joy?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    WinUae mys ako Joy?

    Ahoj priatelia tak som na svoj NoteBook hodil winuae a spustil nejake hry ale ovladat mysou mi to nejak neslo.Da sa pouzit vo WinUae mys miesto joya? Mam pocit ze som to niekde cital ze sa to da nejak nastavit?dIK
    Naposledy upravil Zihos; 25.09.2008, 18:51:37.
    A1200, Blizard 1220/4, Mouse Leaguer Int. Corp. Model LG-BM-3816, Joy GJ Megastar jr SV 135

    #2
    Návod je tady, jinak musíš nastavit něco tady:

    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #3
      Autorem citovaného textu je Zihos Přejít na původní příspěvek
      Ahoj priatelia tak som na svoj pc hodil winuae a spustil nejake hry ale ovladat mysou mi to nejak neslo.Da sa pouzit vo WinUae mys miesto joya? Mam pocit ze som to niekde cital ze sa to da nejak nastavit?dIK
      Obávám se, že takhle to nemůže fungovat. Digitální signál z joye rozeznává devět poloh + fire - tohleto na myši prakticky nelze napodobit. Představ si to obráceně - párkrát se mi stalo, že jsem na Amize po hře dvou hráčů nechal zapojený joy v mouse portu. Pak ve Workbench jsem mačkal na joyi všechny směry a kurzor se hejbal jen o jeden pixel "doprava a zpět", "doleva a zpět" atd. Takže jsem se z horního levého rohu vůbec nedostal.

      Hra musí přímo podporovat joy - to si pak ve WinUAE můžeš nastavit na klávesnici, ale na myš to nejde.

      Nejsem si jistý, jak na Amize, ale na PC, kde jsem neměl joye, jsme hráli Lotus 3 tak, že jeden měl klávesnici a druhý myš - hra to podporovala - šlo to nastavit v options.
      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

      Komentovat


        #4
        Jestli jsem to dobře pochopil, jde o to aby pc myš emulovala amiga joy pod UAE. Mám dojem, že to by mohlo jít... mrknu na to doma.
        www.oldcomp.cz
        party.oldcomp.cz

        Komentovat


          #5
          No a jak napodobí ty signály? Myš se přece "nevrací po posunu do výchozí pozice". Ve WinUAE žádné podobné nastavení není? Podle mne to tedy fakt nejde, ale nechám se rád poučit.
          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

          Komentovat


            #6
            V jiných emulátorech (ZXS) jsem tohle už viděl. Emulátor si bere od OS pozici myši od nějak nadefinovaného "středu" a pro emulovaný program dává signál jako JOY. A druhá varianta je něco jako myš pro C64 (výhodné u her s šipkou).
            www.oldcomp.cz
            party.oldcomp.cz

            Komentovat


              #7
              Diky Dami presne to som hladal.Clovek niekedy prejde tolko for ze nevie kde co cital.Takze ked som dal Kyeboard Lyaout B a tak mi to vyhovuje najlepsie.Kurzorove tlacidla su najjednoduchsie na pouzivanie.
              A1200, Blizard 1220/4, Mouse Leaguer Int. Corp. Model LG-BM-3816, Joy GJ Megastar jr SV 135

              Komentovat


                #8
                BTW az po celom tomto threade som si uvedomil ze som tomu dal zly nazov.Opravil som ho aby v buducnosti nemylil novackov alebo menej skusenych.Ono sa skutocne neda nahradit mysou joy.Díky za pomoc vsetkym.Teraz mozem mat "Amigu " vsadde so sebou.
                Naposledy upravil Zihos; 25.09.2008, 18:51:06.
                A1200, Blizard 1220/4, Mouse Leaguer Int. Corp. Model LG-BM-3816, Joy GJ Megastar jr SV 135

                Komentovat


                  #9
                  Tak jsem to zkoušel a skutečně to nejede tak jak bych si představoval. Všechno ale záleží podle mně na drobnostech, které by použití PC myši jako joysticku v UAE umožnily. Tedy nejspíš udělat nějaký skript ať už do programu nebo konfigurace.
                  www.oldcomp.cz
                  party.oldcomp.cz

                  Komentovat

                  Zpracovávám...
                  X