Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Porouchaný Cybervision64 aneb hnus fialovej!

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Porouchaný Cybervision64 aneb hnus fialovej!

    Tak se mi včera cca po dvou hodinách provozu zakousla moje A4000. Potom co jsem ji restartoval začala zlobit grafická karta, po zapnutí počítače a přepnutí do módu graf. karty amiga buď do několika sekund vytuhne a zresetuje se s guru 8000 0004 nebo se na obrazovce místo kýženého grafického režimu objeví svislé černo-šedo-bílé pruhy a nebo svislé pruhy fialové(odtud ten hnus fialovej). Zkusil jsem čistou instalaci, rozborku-sborku včetně výměny a vypojení všeho možného. Dokonce jsem zkoušel i CV64/3D a ta jede naprosto bez závad. Po vychladnutí počítače karta obvykle funguje několik desítek sekund.
    Je ještě nějaký trik, který bych měl zkusit? V případě, že mi karta udělala pápá, dá se opravit? A případně u koho???
    Jestli je to v pytli, čím by se tahle karta dala za rozumný peníz nahradit(na ebay se za slušnou cenu dají pořídit Picasso II karty)? Nebo ještě odvážněji, nemá někdo na prodej jakoukoli ZII/III kartu?
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    #2
    A co dela v Tve A1200T? To je asi ZIII karta a v A1200 nepojede, co?Zkusil bych jeste lihem nebo isopropyl alkoholem ocistit kontakty CV64 a daughter boardu. Mozna bych poprosil nejakeho Prazaka o test v jeho A4000.
    Naposledy upravil Solaris104; 28.09.2008, 19:30:10.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Čištění kontaktů proběhlo. ZIII v A1200 nejde, mám tenhle bushboard a ten ZIII nemá. Když se někdo najde rád to u něj otestuju, to je celkem jasný.
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        Mno, můžeš přijít na návštěvu, dáme pár piv .
        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
        -----------------------------------------------
        Líbí se mi Retropolis

        Komentovat


          #5
          Priznam se, ze jsem uvazoval o mediatoru PCI 4000Di do A4000 desktop, ale asi to nema moc smysl, kdyz clovek ma karty do Zorro slotu. PCI grafiku clovek sezene temer zadara, ale cena mediatoru je silena. Myslim si, ze az vyprodaji stavajici zasoby, uvedou na trh novejsi mediator s podporou grafik ATI Radeon 9200.
          I love Amiga

          Komentovat


            #6
            Mrkni na tohle- http://www.aukro.cz/show_item.php?item=448413945

            Komentovat


              #7
              Kdo pozdě chodí.... Sakryš už je pryč.
              www.oldcomp.cz
              party.oldcomp.cz

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je Fafejt Přejít na původní příspěvek
                Retina Z2 by ti byla naprosto k nicemu, neni to RTG karta, kterou by podporoval CGX nebo P96. Nema totiz vlastni blitter ani zadny jiny akcelerator grafiky. U ni se pouze premapovama pamet z Amigy do jeji vlastni a vsechno dale jede na AGA.

                Vim to, protoze tuhle kartu mi kdysi prodal Svetlik misto slibovane Retiny Z3, coz je prave RTG karta na urovni Cybervisionu. Z2 byla absolutne nepouzitelna.

                Komentovat


                  #9
                  Autorem citovaného textu je solaris104 Přejít na původní příspěvek
                  Myslim si, ze az vyprodaji stavajici zasoby, uvedou na trh novejsi mediator s podporou grafik ATI Radeon 9200.
                  Ja jsem o tom uvazoval taky a jeden cas ty mediatory pro A4000 desktop uz nebyly a cekalo se, az nejake vyrobi. Jestli budou nejake nove teda netusim. Hlavne mi to prijde takove neAmigovske, hlavne v A4000, coz je uz sam o sobe hi-end stroj. Pro A1200 tower je to ale asi fajn.

                  Komentovat


                    #10
                    To vím, ale ta cena byla poměrně slušná. Zatím než seženu něco lepšího, tak by se hodila. Docela se mi líbí tohle, no třeba budu mít kliku.
                    www.oldcomp.cz
                    party.oldcomp.cz

                    Komentovat


                      #11
                      To je fakt karta na nic, je to extremne pomale. Jsou to jen "zvetsene" AGA mody, zadna akcelerace, zadny truecolor.

                      Ale to Picasso IV je i lepsi nez CV64. Taky bude stat hrouznou ranu. Dokonce se u te karty snad pro nejakou verzi Amigy musel vylomit z karty integrovany scandoubler... strasny.
                      Naposledy upravil Doda; 29.09.2008, 11:04:38.

                      Komentovat


                        #12
                        Jo u Amigy 2000 se musel vylomit ten konektor. Cena stoupá, takže si nechám raději na čas zajít chuť. Ona Sam440ep s OS4.1 bude taky něco stát.
                        www.oldcomp.cz
                        party.oldcomp.cz

                        Komentovat


                          #13
                          Buster mas v PLCC sokete alebo napevno na doske? Mal som obdomne problemi s FastATA 4000 a Fastline SCSI. Nakoniec som vycistil kontakty na superBuster a vymenil Zorro III sloty co mi poslal DaMi a je pokoj. Ten CyberVison moze byt v pohode, hladal by som chybu v slotoch.


                          Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
                          Tak se mi včera cca po dvou hodinách provozu zakousla moje A4000. Potom co jsem ji restartoval začala zlobit grafická karta, po zapnutí počítače a přepnutí do módu graf. karty amiga buď do několika sekund vytuhne a zresetuje se s guru 8000 0004 nebo se na obrazovce místo kýženého grafického režimu objeví svislé černo-šedo-bílé pruhy a nebo svislé pruhy fialové(odtud ten hnus fialovej). Zkusil jsem čistou instalaci, rozborku-sborku včetně výměny a vypojení všeho možného. Dokonce jsem zkoušel i CV64/3D a ta jede naprosto bez závad. Po vychladnutí počítače karta obvykle funguje několik desítek sekund.
                          Je ještě nějaký trik, který bych měl zkusit? V případě, že mi karta udělala pápá, dá se opravit? A případně u koho???
                          Jestli je to v pytli, čím by se tahle karta dala za rozumný peníz nahradit(na ebay se za slušnou cenu dají pořídit Picasso II karty)? Nebo ještě odvážněji, nemá někdo na prodej jakoukoli ZII/III kartu?
                          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                          Furiatune homepage

                          Komentovat


                            #14
                            Buster mám v socketu, kontakty jsem čistil. Zrovnatak kontakty na celém daughterboardu. Ještě samozřejmě kartu vyzkouším u DaMiho, až bude trochu času. Ale vzhledem k tomu, že v těch zorro slotech chodil CV64/3D úplně v pohodě, tak si velké iluze nedělám.
                            www.oldcomp.cz
                            party.oldcomp.cz

                            Komentovat

                            Zpracovávám...
                            X