Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Wolfenstein 3D

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Wolfenstein 3D

    Jsem zkusil spustit amiga port hry Wolfenstein 3D, ale nejede mi zvuk, zkousel to nekdo? Neprisel jsem na to, jestli vubec ma fungovat.
    I love Amiga

    #2
    Takže jsem to zkoušel v emulátoru a také mi to nejede. Spustil jsem to schválně z konzole a po ukončení hry to vypíše:

    CA_FarRead only read 471
    CA_CacheAudioChunk: chunk 214 size = 0
    CA_CacheAudioChunk: chunk 221 size = 0

    Podle mne to má nějaké problémy se zvukem samo od sebe, tj. chyba není u tebe.

    Napadlo mne ale ještě, že původní DOSová verze se musela nastavit v options, jinak jela také bez zvuku, takže to zkusím nejprve v DOSboxu nastavit a výsledek nasypat do Amigy.

    EDIT: Tak jsem to zkoušel - na Amize nejde ani PC Speaker, ignoruje to prostě zvukovku či její emulaci. Ten zvuk tedy s největší pravděpodobností ani nemá jet.
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    Komentovat


      #3
      Wolf

      Autorem citovaného textu je solaris104 Přejít na původní příspěvek
      Jsem zkusil spustit amiga port hry Wolfenstein 3D, ale nejede mi zvuk, zkousel to nekdo? Neprisel jsem na to, jestli vubec ma fungovat.
      https://aminet.net/package/game/shoot/Wolfenstein3D
      Zvuk u amigáckého wolfa mi taky nikdy nejel, ale kdysi dávno jsem ho hrával pod emulátorem Maca Shapeshifterem - tam to jelo celkem v pohodě (na 040) na tvé konfiguraci by to mělo být ok i se zvukem.
      Tady jsem našel rezenzi http://amigareview.amiga.sk/amiga-re...tein-pro-amigu a autor tvrdí že zvuk taky nejede.

      Komentovat


        #4
        O: Wolfenstein 3D

        Britelite (známý kóder ze skupiny RNO/Dekadence) se snaží dokázat, že Wolf3D může fungovat i na holé A500. Začal tedy vyrábět engine:

        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

        Komentovat


          #5
          O: Wolfenstein 3D

          To je ovsem velke sousto. Treba me prekvapi, ale neprijde mi to uplne mozne.

          Komentovat


            #6
            O: Wolfenstein 3D

            Pokud sledujete diskuzi na EAB tak víte, že se problematice věnuje i Kalms (ano ten programátor nejlepších Amiga dem od TBL a též autor nejrychlejší C2P rutiny), respektive radí Britelite-ovi s optimalizací a ještě další chytré hlavy se přidávají.
            http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

            Komentovat


              #7
              O: Wolfenstein 3D

              Tak to je sila! Sice si taky neumim predstavit, jak tam chce nacpat panacky, levely a interakci, ale i tak je to zasluzny cin!
              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

              Komentovat


                #8
                O: Wolfenstein 3D

                Tak ono to asi půjde, když běží i na základním Atari STE
                This is a quick video to show the difference between ray of tscc's excellent port of Wolfenstein running on an STE, and on the original 1985-spec hardware as...
                I love Amiga

                Komentovat


                  #9
                  O: Wolfenstein 3D

                  Ja si uz presne na vsechno nevzpominam, ale mel jsem tehdy snad 386DX/40 a nejelo to nijak super svizne. Nicmene myslim, ze 1MB RAM stacit bude v pohode. Tekdy to snad jelo i na (uplne vsem dostacujichich) 640KB a 286.

                  Neni to uplne nerealne, od te doby se i v programovani udelal docela pokrok a tak chapu, ze si to chce vyzkouset. Doomy a Quaky me nezajimaji, ale tohle by bylo neco.

                  Komentovat


                    #10
                    O: Wolfenstein 3D

                    Internet říká, že minimum bylo 640 kB. Britelite se to pokusí ještě snížit na 512 kB.
                    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                    Komentovat


                      #11
                      O: Wolfenstein 3D

                      Autorem citovaného textu je Solaris104 Přejít na původní příspěvek
                      Tak ono to asi půjde, když běží i na základním Atari STE
                      https://www.youtube.com/watch?v=PeivCtE5VMU
                      uvidíme co z toho vyleze. na A500 neexistuje mnoho 3D her, ale asi ta nejlepší je Behind The Iron Gate, která teda wolfovi nesahá ani po kotníky

                      Komentovat


                        #12
                        O: Wolfenstein 3D

                        toto keby bolo v casoch 386 / 486, potom neskor keby bol amigacky doom, s Amigou to mohlo dopadnut lepsie ...
                        --------------------------------------------------
                        A1200 + Blizzard 1230/50Mhz + 32MB RAM, AMD RYZEN 9 5900x 32GB DDR4 RAM AMD R9 380 4GB, MAC OS X BigSur,

                        Komentovat


                          #13
                          O: Wolfenstein 3D

                          Asi nemohlo. My sice vedeme diskuse o Amize, ze kdyby ja nevim co, ale ve skutecnosti jinych pocitacu/platforem byly stovky, i lepsich, a zmizely vsechny.

                          Komentovat


                            #14
                            O: Wolfenstein 3D

                            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga, Cobain, Heydrich a Michal David.
                            Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

                            Komentovat


                              #15
                              O: Wolfenstein 3D

                              Ja teda Wolfa poprve dojel na 286, ale od 386 uz byl na muj vkus dokonale hratelny .
                              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X