Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga a-500 plus pomoc!!!

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    K tomu zde složí oblíbená funkce Hledat. Ale jsi tady nový tak https://www.amigaportal.cz/node/47
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #17
      Shus tu mechaniku vyfoukat, bude tam urcite prach.
      Az to budes rozebirat tak hlavne nesundavej ty cteci hlavicky at nezaplaces jako kdysi ja Ta mechanika aspon blikne tak by se snad dala zachranit...
      Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

      Komentovat


        #18
        Jo, zkusit vyfoukat, pripadne opatrne vycistit hlavicky lihem. Mechaniky odchazeji tak nejak samovolne, ale prach je casty problem.

        Komentovat


          #19
          No jeste muze byt posunuta hlava a ta se spatne serizuje.
          I love Amiga

          Komentovat


            #20
            Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
            K tomu zde složí oblíbená funkce Hledat. Ale jsi tady nový tak https://www.amigaportal.cz/node/47
            Díky za tu stránku. Dobře jsem si to pročet a doma jsem trochu pohledal v pc odpadu a ejhle našel jsem MITSUMI D359T6. Když se předělá bude kompatibilní s A500+?

            Jde o předěláni mechaniky z Pc
            Chci to jen zkusit, kdyby se to podařilo tak by to bylo super do zálohy ale potřebovla bych poradit a lepší foto. Děkuji.

            Jinak dneska se pustím do rozebírání té stávající mechaniky tak mi držte palce.
            Naposledy upravil PPHAMER; 15.10.2008, 14:42:41.
            _-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-__
            AMIGA_500_PLUS_r.v.1991..

            Komentovat


              #21
              Je tam i par odkazu na soucasne sonky, funguji celke dobre. Hlavne pri vymene opatrne, A500 mela hrozne nachylne CIA obvody, na ktere je pripojena mechanika a paralelbi port. Hlavne vsechno pripojovat a odpojovat pri vypnute Amize.

              Komentovat


                #22
                Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                Je tam i par odkazu na soucasne sonky, funguji celke dobre. Hlavne pri vymene opatrne, A500 mela hrozne nachylne CIA obvody, na ktere je pripojena mechanika a paralelbi port. Hlavne vsechno pripojovat a odpojovat pri vypnute Amize.
                Díval jsem se na (czc,alfa,alza) nikde jsem nenasel vhodný typ sony co je tu udavan v tom seznamu.

                Takze vcera jsem se pustil do cisteni te stavajici mechaniky. Rozebral jsem ji vyfoukal, vycistil opatrne hlavicky lihem a znovu namontoval. Zapnul jsem amigu500+ strcil disketu na 5 vterin(rozbehla mechanika) a kontrolka DRIVE. A pak byl konec. Zkousel jsem na nekolika disketach a nic. Takze netusim co by se mohlo odpalit na te disketovce.
                Naposledy upravil PPHAMER; 16.10.2008, 12:25:01.
                _-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-__
                AMIGA_500_PLUS_r.v.1991..

                Komentovat


                  #23
                  Mohlo tam umrit lecos s nejspis to nebude opravitelne. Stava se to relativne casto.

                  Alza: https://www.alza.cz/fdd-sony-3-5-d43740.htm

                  Komentovat


                    #24
                    Mechaniku pro A500 mají i na vesalii, jenže bacha na to, ta mrcha sice funguje ale nečte NDOS, což je u A500 poměrně podstatný problém.
                    www.oldcomp.cz
                    party.oldcomp.cz

                    Komentovat


                      #25
                      Fakt? To jsou teda pekni kokosaci.

                      Komentovat


                        #26
                        Ja myslel tu predelanou Sony, s ni jsou problemy u nekterych NDOS her.
                        I love Amiga

                        Komentovat


                          #27
                          Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                          Fakt? To jsou teda pekni kokosaci.
                          Taky mně to nadzvihlo. Sice tam krásně pasuje, ale NDOS ani náhodou. Je to nějaká Made in China bez označení. A ještě horší je, že mám doma spoustu floppyn, jenže většina z toho je samsung. A informace o úpravách samsungů jsem zatím nikde neviděl. (Je fakt, že jsem neměl čas je pořádně hledat)
                          www.oldcomp.cz
                          party.oldcomp.cz

                          Komentovat


                            #28
                            Autorem citovaného textu je Starej_Mraf
                            A ještě horší je, že mám doma spoustu floppyn, jenže většina z toho je samsung. A informace o úpravách samsungů jsem zatím nikde neviděl. (Je fakt, že jsem neměl čas je pořádně hledat)
                            Tady je uprava na Samsung SFD321D
                            I love Amiga

                            Komentovat


                              #29
                              Autorem citovaného textu je PPHAMER
                              Jinak bych to prozatim testnout na teto mechanice MITSUMI D359T6. Ale prosim musi mi nekdo poradit jak na to.
                              Myslim, ze tento navod je dostatecny
                              Mozna by jen Amigoun mohl udelat nove foto upravy. Foto zmizlo s odchodem Chaina . Taky mam doma tento typ Mitsumky v zasobe. V minulosti i nedavno jsem par Mitsumek upravil a vzdy chodily 100% i s NDOS disketama.
                              I love Amiga

                              Komentovat


                                #30
                                Za to nove foto bych byl rad ale uplne by stacilo kdyby si na te fotce co je v odkaz zakreslil jak to ma byt opravdu napojene. Ale vetsi rozliseni by taky bodlo. Jinak rad bych se do toho upgrade pustil co nejdriv. Uz se tesim az si zahraju sensible soccer na pc to neni ono.

                                Jenom mimo tema co se stalo s Chainem?
                                Naposledy upravil PPHAMER; 16.10.2008, 20:06:48.
                                _-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-__
                                AMIGA_500_PLUS_r.v.1991..

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X