Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga a-500 plus pomoc!!!

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Amiga a-500 plus pomoc!!!

    Dobrý den, jsem to nevej a proto potřebuji pomoct. Můj první stroj byla amiga 500+ v roce 1993-94. Po letech jsem si znovu našel vyčistil, sprovoznil ale netušil jsem že po takove době už není na disketách nic. A proto Vás žádám o pomoc ma tento seznam software (games,apps, music) ale nikdo mi v té době když jsem dostal amigu neřek že mám po roce překopírovat diskety. Tady předkládam seznam disket co bych chtěl sehnat:

    WORBENCH 1.3.3
    WORBENCH 2.05
    CS FONTS
    SUPER DISK-2.1
    KICKSTART v 1.3 PLUS
    ANTIVIROVÝ BALÍK 2.03
    DELUXE PAIN IV
    CALCULÁTOR
    HODINY
    SEŘIZOVÁNÍ HODIN
    KOPÍRKA (X-COPY)
    DISK MASTER
    ED PLAYER
    > >
    PUSH OVER (DOMINO) 2x FD
    SENSIBLE SOCCER 2x FD
    ZOH
    DEMO TECHNO
    FLASHBACK 2xFD
    SWIV (K.S.-1.3)
    GOAL 2x FD
    THUNDER HAWK
    JUMPING JACKSON (K.S. 1.3)
    SUPERFROG
    KNIHOVNY LIBRARY
    ENIGMA MEGADEMO
    CANNON FODDER (GAME DISK)
    CAPONE (K.S.1.3)
    SAFARY (K.S.1.3)
    LOTUS III
    SNOCKER
    AMOEBA
    LLAMATRON
    MISSILE
    ARKANOID
    BATTLE SHIP (K.S.1.3)
    BACKLASH
    AMOEBA INVADERS
    BILLIARDS II (SIMULATOR)
    THE ADDAMS FAMILY
    SLOBALL
    THE SETTLERS (GAME DISK)
    GAME 5 (K.S.1.3)
    BATTLE CHESS
    ACHTUNG DIE KURVE…
    ALCATRAZ
    LODĚ CS
    PH-3A
    PH-3B
    4D SPORT DRIVIN
    PROTRACKER 1.3.6 (K.S.1.3)
    STARTREKKER (K.S.1.3)
    NOISETRACKER 2.0 (K.S.1.3)
    LOKOMOTION
    BOOT
    CHOR
    DORF
    STARDUST
    MEGABALL
    CHESS
    PINBALL DREAMS 1
    CYBERCOP
    DRAGON TILES
    LEMMINGS 2x FD
    CANNON FODDER CHRISTMAS
    ON-NO MORE LEMMINGS
    LOTUS ESPRIT TURBO CHALENGE I
    WOLFCHILD 2x FD
    IGNITION
    STEEL WHEEL
    BEAT BOX
    NIGHTMARE
    ALCATRAZ (K.S.1.3)
    LOTUS III
    SUPER HANG ON
    TETRIS
    BALLY III
    F2ED
    ALIANATOR (K.S.1.3)
    MEAN ARENAS
    SHUFELEPUCK
    CABAL
    PROJECT 35
    CANNON FODDER (K.S.1.3) 2Xfd
    TANKY
    CYBERNETIX
    ARKANOID
    LAS VEGAS
    POING EXTREME VIOLENCE
    MEAN ARENAS
    CANNON FODDER II (K.S.1.3)
    LOTUS TURBO CHALLENGE II
    BATTLE SQUADRON
    PP-HAMER
    GREAT GOURTS
    ALIEN BREED 3D

    P.S: je možno nějak nakopirovat data na disketu?
    _-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-__
    AMIGA_500_PLUS_r.v.1991..


    #2
    A to ti nefuguje ani jedna samojedina disketa ?
    Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

    Komentovat


      #3
      To mi přijde divný, občas narazím na třeba 10 let starou disketu a ta jede. Ukazuje to, že diskety jsou prázdné?????(asi těžko, jestli nefunguje žádná) Nebo je to nenačte vůbec? Viděl bych to na problém s mechanikou.
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        Taky se mi to zda divny. Diskety moc nepouzivam, ale co jsem potreboval, tak jsem narazil na problem treba 1 ze 30ti disket a to problem pouze castecny. Nesel zkopirovat jeden soubor, nebo se to nekde sekalo. To spis vypada na mrtvou mechaniku.

        Komentovat


          #5
          OT: Nedávno jsem úspěšně instaloval Hired Guns z 15 let starých disket.
          Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
          -----------------------------------------------
          Líbí se mi Retropolis

          Komentovat


            #6
            Vím, že to PPHAMEROVI nepomůže, ale musím se přidat k ostatním. Taky mě jedou diskety nahrané v roce 1994, čtení i zápis.
            A 500 1 MB RAM. A 600 HDD. A 1200 Apollo 1240/40, 32 MB RAM, HDD. Amiga CD32 Paravision SX1, 8 MB RAM, HDD.

            Komentovat


              #7
              Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
              Taky se mi to zda divny. Diskety moc nepouzivam, ale co jsem potreboval, tak jsem narazil na problem treba 1 ze 30ti disket a to problem pouze castecny. Nesel zkopirovat jeden soubor, nebo se to nekde sekalo. To spis vypada na mrtvou mechaniku.
              Skoro v kazdom pripade je to chyba mechaniky, diskety mi vydrzali vzdy dlksie ako napalene zalohy hier na CD - paradox.
              Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
              Furiatune homepage

              Komentovat


                #8
                Vložím diskute do mechaniky blikne drive a nic.(zkoušel jsem vśechny ty diskety ze seznamu)
                Hosi díky za pomoc. Popíšu vám celej historii. Amigu 500+ jsem dostal darkem v roce 1993-94 od otce k narozeninám. Byla po jednom majteli co s kamrady hrál hry o prachy. Takže sem tam na amigu padla nějaká ta cigareta atd. Ale nikdy ne H2O. Amigu jsme používal až do roku 1997 pak prišlo PC. Od te doby jsem amigu nepoužival, až před 3 dny jsem na ni narazil a vzpomenul na staré dobré časy. Celou jsem ji rozebral, vyfoukal, vyčistil, plastové kryty jsem oplach vodou a vysušil no proste vypada jak nová.

                Je možné tu mechaniku nahradit mechanikou z PC? Nebo sehnat nekde originál pro amigu?

                Je možne od někoho nebo někde sehnat hry potažmo programy pro amigu 500+.




                Naposledy upravil PPHAMER; 13.10.2008, 21:13:23.
                _-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-__
                AMIGA_500_PLUS_r.v.1991..

                Komentovat


                  #9
                  Super zpráva, jsi takový žívý příběh o návratu ztraceného syna k matce amize . Amiga je je totiž boží .

                  floppy mechanika se dá opravit nebo nechat někoho vyrobit nebo i koupit nová. Bohužel nemůžeš do amigy dát pc originál pc mechaniku. Na vesalii nebo amigakitu, což jsou zahraniční obchody, se dá koupit nová. U nás nic není, leda že by ti někdo ochotný mechaniku opravil nebo zbastlil. Hry si zkus sehnat od někoho místního, podívej se nahoru na seznam členů, jsou tam uvedení mj. i podle města. Nebo zajeď do ostravy za proberem, ten tě jistě rád uvidí .
                  Naposledy upravil DaMi; 13.10.2008, 22:07:49.
                  Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                  -----------------------------------------------
                  Líbí se mi Retropolis

                  Komentovat


                    #10
                    este doplnim tradicne miesta, kde sa da z casu na cas zohnat mechanika, na aukciach www.aukro.cz (resp. polsky www.allegro.pl) ci www.ebay.com
                    Commodore 64I, 64II | Commodore SX-64 | Commodore 128, 128D | Amiga 500 | Amiga 600 | Amiga 2000 68030 | Amiga 1200+Blizzard 1230 IV | Amiga 1200 E/BOX+Blizzard 1240 | Amiga 4000 040/25 | Amiga CD32 | Commodore CDTV | Atari 800XL, 800XE | Atari 130XE | Atari 1040STe | Apple Power Macintosh 9600, G3

                    Komentovat


                      #11
                      Našel jsem tohle:
                      Commodore Amiga 1200 + termotiskárnu + myš + externí mechaniku na diskety 3,5 palců...

                      Dá se použít tato mechanika?

                      Jsou hry a programy kompatibilni s amigou 500? KdyĽ mám amigu 500+?
                      Naposledy upravil PPHAMER; 14.10.2008, 00:29:02.
                      _-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-__
                      AMIGA_500_PLUS_r.v.1991..

                      Komentovat


                        #12
                        Externí mechaniku můžeš použít, ale obvykle jen jako externí. Jinak se ještě mrkni na www.vesalia.de a www.amigakit.com , tam se dají mechaniky koupit. Pasují tam i ty verze do A1200, nicméně nepasuje vysouvací knoflík a je potřeba ho upravit.
                        www.oldcomp.cz
                        party.oldcomp.cz

                        Komentovat


                          #13
                          I externi mechanika jde pouzit jako DF0:, tedy nahrada interni, ale musi se v amize predratovat par veci. Neni to uplne jednoduche reseni. Take nejde pouzit interni mechaniku z A1200, ma jine rozmery. Je to jen mechanicky problem a je resitelny.

                          Mechaniku z PC v urcitych pripadech pouzit lze, je tady o tom na foru vlakno. Nejde to z kazdou a musi se upravit, jak elektronicky, tak mechanicky.

                          Pokud se v tom nevyznas, tak nema smysl o tomhle uvazovat a koupit novou je asi jedine schudne reseni.

                          Jeste me napada, kdyz jsi ji cistil, rozebiral jsi ji?

                          Komentovat


                            #14
                            Keby si bol zo Slovenska tak by som ti ju zreparoval, zial postovne CZ - SK to je nerentabilne.
                            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                            Furiatune homepage

                            Komentovat


                              #15
                              Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                              I externi mechanika jde pouzit jako DF0:, tedy nahrada interni, ale musi se v amize predratovat par veci. Neni to uplne jednoduche reseni. Take nejde pouzit interni mechaniku z A1200, ma jine rozmery. Je to jen mechanicky problem a je resitelny.

                              Mechaniku z PC v urcitych pripadech pouzit lze, je tady o tom na foru vlakno. Nejde to z kazdou a musi se upravit, jak elektronicky, tak mechanicky.

                              Pokud se v tom nevyznas, tak nema smysl o tomhle uvazovat a koupit novou je asi jedine schudne reseni.

                              Jeste me napada, kdyz jsi ji cistil, rozebiral jsi ji?
                              Můžeš mi sem hodit to vlákno mrknul bych se nato. Předem děkuji, možná mi to pomůĽe.

                              Mechaniku jsem nerozebíral ale zítra se na ni mrknu. Můžeš mi říci co by se v ní mohlo poškodit? Nejčastějši vady.
                              _-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-__
                              AMIGA_500_PLUS_r.v.1991..

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X