Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Jak rozeběhat DUNE2

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Jak rozeběhat DUNE2

    Léta už Amigu nevlastním, ale občas si rozpohybuji WinUAE a zkusím MegaLoManii či UFO. Bohužel na Dune 2 jsem krátký. Mám sice 6 adf disket, ale ta diskotéka je hrozná. Nevím jak na WHDLoad, zkoušel jsem spoustu věcí (včetně gamebase amiga) a stále se mi nedaří. Mám k dispozici WinUAE, whdload_usr.lha a dune2.lha, co dál? Po mnoha hodinách pokusů a čtení diskusí se jako bývalý amigista pokorně obracím na fórum o radu....

    #2
    Nebude lepší to zkusit hrát z image obrazů disket, než se otravovat s rozbalováním a instalací pod Workbenchem?
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #3
      Navíc Duna 2 měla instalaci. Někde se dá určitě najít nainstalovaný HDF.
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        Pánové, trochu mě šetřete, já vám po tolika letech vůbec nerozumím . Z disket by to šlo, ale je jich 6, Dune 2 nejspíš zná jen DF0, takže neustále F12 a přehazuju image disket..... navíc tam je nějaká grafická anomálie, ale to bych snad vyřešil..... MegaLoManii umím vyšešit přes AIAB, ale jsem hodně jen cvičená opička.....umím nainstalovat WinUAE a s trochou štěstí Workbench (bez kterého se jestli jsem to pochopil správně neobejdu). Dál se mi nedaří, netuším jak zprovoznit WHDload a pak spustit onu Dune2.... zkusí někdo konkrétně poradit?

        Komentovat


          #5
          Dune2 urcite jede i ze 4-rech mechanik, pamatuju si ze ano. Pri startu WinUAE si musis ale ty mechaniky zapnout. Respektive pred startem virtualni Amigy z WinUAE, je tam na to menu. Dune2 byla na A500, ale na A1200 asi behala v pohodem (ale tohle nevim). Pak bych si taky zvolil trochu vic pameti (4MB je asi pohoda). Diskety to umelo cachovat, aby je clovek nemusel tak casto menit.

          Rozbehat to pouze z tech adf obrazu disket bude fakt nejjednodussi. Slo to hrat i na A500 s 0.5MB, ale byla to diskoteka, s 1MB a 2x drive to byla uz dost pohoda.

          Komentovat


            #6
            Janitor: Ještě jinak.

            Nebude od věci si Amigu rozchodit "kompletně", návod třeba tadyten můj. Pak je vhodná WHDLoad verze samozřejmě.

            Kažopádně - ve WinUAE je funkce "Disk swapper", což omezuje diskotéku. Je to v hlavní nabídce WinUAE. Tam si nasázej všech 6 disket. Všimni si, že v pravé části okna je vedle názvu diskety také sloupec "Drive". Není to moc šťastně řešené - klikni tedy do pravé části řádku, kde máš název diskety - a ten se vloží do volné mechaniky - například do DF0:. V případě Dune 2 jak to tak vypadá, můžeš použít více mechanik navíc.



            Výhoda je zřejmé. Stiskneš F12 - naskočí okno s nastavením WinUAE, kde máš rovnou DiskSwapper. Klikneš do pravé části vedle názvu adf souboru - automaticky se vloží do nejbližší volné mechaniky. KLikneš OK, pokračuješ.

            Chtělo by to klávesovou zkratku, třeba Win+čísla, ale co se dá dělat. Jednoduššeji to s disketami v emulaci nejde, bohužel, proto máme WHDLoad .
            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

            Komentovat


              #7
              Doda: paráda, díky. To jsem samozřejmě zkoušel, jen mi nedošlo, že mudím DF1-3 "zaškrtnout" jako funkční ještě před spuštění emulace, zkoušel jsem to za pochodu a nefungovalo......teď je to o kupu lepší. Přidáním paměti jsem nepozoroval rozdíl, ale zkusil jsem jen 4MB Chip, už se v nich nevyznám....

              Jsou to už strašný roky, ale zdá se mi, že zvukový doprovod v Dune 2 není kompletní, že by disketová verze byla očesaná? Grafické rozlišení nižší?

              DaveSade: super, takovýhle návod jsem marně hledal. Rozhodně prostuduju a pokusím se zprovoznit. DiskSwapper znovu ozkouším, selským rozumem jsem si říkal že tam namontuju libovolná ADF a on si je sám sází do mechanik. Pokud to musím dělat ručně tak je to opravdu jen drobné ulehčení...
              Naposledy upravil Jantar; 05.11.2008, 18:13:45.

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je Jantar Přejít na původní příspěvek
                Jsou to už strašný roky, ale zdá se mi, že zvukový doprovod v Dune 2 není kompletní, že by disketová verze byla očesaná?
                Dune na Amigu je JENOM disketová.
                "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                Komentovat


                  #9
                  Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                  Dune na Amigu je JENOM disketová.
                  Byla i HD verze (DUne 2) s instalatorem, ale nejspis neoficialni.

                  Komentovat


                    #10
                    Výborně. A1200 šlape výborně, ta rychlost je nesrovnatelná, bohužel se zrychlila i samotná hra tak to budu muset nějak ubrzdit. S 8MB Z3 se mi opravdu zdá, že není třeba často měnit diskety, zřejmě funguje cache. Disk swapper také ulehčí.

                    Komentovat


                      #11
                      HD verze je každá Duna, vždyť je to DOSový!

                      A myslím že v tý hře je v options nastavování rychlosti.

                      Je dost nešťastný, že jak přibývají jednotky a odkrývá se mapa, tak za chvilku přestane hrát hudba a vynechávají i zvuky. Zřejmě nedostatek chipky, projevuje se i s 2MB chip.
                      Naposledy upravil Predseda; 06.11.2008, 14:45:20.
                      "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                      Komentovat


                        #12
                        Toho jsem si nikdy nevsiml, nebo si to jen nepamatuju.

                        Komentovat


                          #13
                          S tym vynechavajucim zvukom a hudbou to je ako pise Predseda, v zapale boja si to clovek nemusi vsimnut, ale je to tak, proste obcas vynecha
                          Commodore 64I, 64II | Commodore SX-64 | Commodore 128, 128D | Amiga 500 | Amiga 600 | Amiga 2000 68030 | Amiga 1200+Blizzard 1230 IV | Amiga 1200 E/BOX+Blizzard 1240 | Amiga 4000 040/25 | Amiga CD32 | Commodore CDTV | Atari 800XL, 800XE | Atari 130XE | Atari 1040STe | Apple Power Macintosh 9600, G3

                          Komentovat


                            #14
                            No občas... za chvíli je úplně ticho, hudba prostě zmizí a už se neobjeví. Pak začnou mizet hlasy jednotek a nakonec i zvuky střelby
                            "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                            Komentovat


                              #15
                              Nevím, D2 jsem hrál asi milionkrát a nejraděj za zelený na 030/50, výpadku zvuků a hudby jsem si nikdy nevšiml, jednotky zvučely i v posledních misích, hlas ženy taky a hudba občas plynule přestala hrát a po chvíli znovu spustila.
                              Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X