Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

WHDLoad a chybové hlášky

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    WHDLoad a chybové hlášky

    Tak uz mam nainstalovan system na sve pritelkyni a ted jsem se vrhnul do instalovani her pro WHDLoad.A uz od prvnich instalaci her na mne vyrukoval s chybovejma hlaskama.Chybi mi tohle,namam tamto.....Neco se mi uz podarilo vyresit,ale ted na mne galagaAGA a Genesia vyrukovala s hlaskou:

    Can't allocate ExpMem!

    Nevite co mu zase chybi?Dik
    Pokud je to neco s pameti,mam A1200 +4MBfast
    A1200+4MB,CF SanDisk 2GB,ClassicWB full(maxtransfer 0x1fe00)

    #2
    Zkus nabootovat bez startup-sequence, proste absolutne holej WB, mozna ze to pouziva hodne pameti CHIP, nebo celkove proste hodne pameti.

    Komentovat


      #3
      Autorem citovaného textu je Brouk Ouk Přejít na původní příspěvek
      Tak uz mam nainstalovan system na sve pritelkyni a ted jsem se vrhnul do instalovani her pro WHDLoad.A uz od prvnich instalaci her na mne vyrukoval s chybovejma hlaskama.Chybi mi tohle,namam tamto.....Neco se mi uz podarilo vyresit,ale ted na mne galagaAGA a Genesia vyrukovala s hlaskou:

      Can't allocate ExpMem!

      Nevite co mu zase chybi?Dik
      Pokud je to neco s pameti,mam A1200 +4MBfast
      Tohle se tu už hodněkrát řešilo. Pokud používáš jako disk CF, tak by to mohlo být způsobeno špatným nastavením. A nebo zkus vyměnit CF třeba za SanDisk CF, které jsou hodně bezproblémové.
      A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
      A600 HD,
      2MB Chip, Fúria EC020 inside

      Komentovat


        #4
        Autorem citovaného textu je CodEx Přejít na původní příspěvek
        Tohle se tu už hodněkrát řešilo. Pokud používáš jako disk CF, tak by to mohlo být způsobeno špatným nastavením. A nebo zkus vyměnit CF třeba za SanDisk CF, které jsou hodně bezproblémové.
        Zrovna tuhle hlasku jsem tu na foru nenasel,ale par jinych.
        Mam Sandisk 2GB a maxtransfer 0x1fe00.

        Zkousel jsem nabootovat bez SS a pri loadWB vubec nenabehne WB.Hlasi insert volume ENV (coz mi delalo vzdycky,ale po odklikani WB najel),pak T a nakonec to vyhodi cervene guru meditation nebo jak se to ksakru jmenuje na A1200....
        Mam AmigaSYS4.Jeste tam muzu zkusit hodit system tak jak jsem ho mel pred AS4 co to udela,ale to nad tim stravim zasse noc.Tak mozna zitra.
        Naposledy upravil Brouk Ouk; 15.11.2008, 23:27:46.
        A1200+4MB,CF SanDisk 2GB,ClassicWB full(maxtransfer 0x1fe00)

        Komentovat


          #5
          Jinak, nejdřív si dej třeba do podpisu konfiguraci své Amigy aby bylo z čeho vycházet a pak se zbav AS4. Nejlepší je začínat s čistým systémem, AS4 už toho má v sobě celkem hodně, možná se to s něčím bije.

          Jinak z dokumentace WHDLoadu:
          If the installed program uses expansion memory (ws_ExpMem) these options can be used to force WHDLoad to allocate this memory respective in Chip Memory, Local Memory or 24BitDma Memory. This may result in a performance degration because the specified memory may be slower accessed by the CPU compared to the default Fast memory. You can use third party tools (e.g. SysInfo, GvpInfo,...) to check your memory configuration and see which memory has which properties.
          In general these options are intended to fix compatibility problems of installed programs on fast machines by making them slower in execution due using slower memory.
          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

          Komentovat


            #6
            2Prober:
            Tak podpis uz jsem si upravil.
            Na tu dokumentaci jsem taky narazil a jeste na tohle:
            ExpChip/S, ExpLocal/S, Exp24Bit/S

            Pokud nainstalovaný program používá expansion memory (přes ws_ExpMem hodnotu slavu), dají se tyto volby použít k donucení WHDLoadu nastavit požadovanou oblast paměti výhradně v CHIP RAM, lokální paměti nebo 24BitDma paměti. To může mít jako výsledek snížení výkonu, protože přístup ke spedifikované paměti může být pomalejší než k Fast RAM. Můžete použít některé utility (např. SysInfo, GVPInfo,...) na test možností vaší paměti.
            Tyto volby jsou pro zlepšení kompatibility nainstalovaných programů na rychlých strojích tím, že zpomalí chod programu použitím pomalé paměti.


            Pokud to s tim ma neco spolecneho.Ale u GalagaAGA mi to pripadne divny.Mozna tak u te Genesie.V kazdem pripade jsem ty prikazy zkusil a nepomohlo to.

            Nainstaloval jsem ClassicWBfull.Tak ted uz boot bez ss funguje.Jen nevim,jak spustit WHDLoad bez ss.
            A1200+4MB,CF SanDisk 2GB,ClassicWB full(maxtransfer 0x1fe00)

            Komentovat


              #7
              Whdload hry bez startup-sequence

              Pokud budeš chtít spouštět whdload hry bez ss, podívej se do ikony. Většinou je tam napsáno něco podobného, jako uvádím v příloze.
              Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: beast.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 31,1 KB
ID: 105899


              pak stačí jen přejít do adresáře s whdload hrou a napsat:

              whdload slave=ShadowOfTheBeast.slave

              pokud máš dost paměti, můžeš dát parametr preload

              whdload slave=ShadowOfTheBeast.slave preload

              , který způsobí, že se hra předehraje do ramky. Toto taktéž mohl být tvůj problém, vetšina whdload her má parametr preload defaultně zapnutý a ty máš jen 4 mega ramky.

              Můžeš si taky připadně udělat skript.
              Naposledy upravil DaMi; 16.11.2008, 23:59:41.
              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
              -----------------------------------------------
              Líbí se mi Retropolis

              Komentovat


                #8
                Tak jsem zpatky.V prve rade musim rict,ze hru jsem rozbehl (spis bych mel rict,ze se hra rozbehla,ale po dvou dennim zkouseni mam snad pravo to napsat takhle).Stacilo malo.Odebrat v ikone prikaz:
                expCHIP
                A ja bych prisal,ze to byla jedna z veci,co jsem udelal na zacatku.Ale to je tvrzeni proti tvrzeni,takze......1:0 pro Amigu.Kazdopadne se hra rozbehne i ve WB.

                2DaMi:
                Zkousel jsem ji pustit ve WB bez ss.Pridal jsem WHDLoad do radku se SLAVE.V ikone hry jsem mel:

                WHDLoad SLAVE=deluxegalagaaga.slave
                PRELOAD

                Bafla na me hlaska:
                Can't find your tool "WHDLoad"

                Nahral jsem WHDLoad z dh0:c do adresare se hrou.Hlaska:
                Object not found on loading WHDLoad.slave

                Fajn.Tak jsem vratil ikonu na puvodni:
                SLAVE=deluxegalagaaga.slave
                PRELOAD

                ....a s nahranym WHDLoad v adresari hry galaga jede i ve WB bez ss.

                Tak nevim.Je teda i jiny zpusob,jak rozbehnout WHDLoad hry ve WB bez ss,aniz bych musel kopirovat WHDLoad do jejich adresaru?

                P.S.
                2DaMi:
                Tak jsem ze zvedavosti vyzkousel ten tvuj scriptik a vsechno funguje paradne.Vyzkousel jsem to i s prikazem expCHIP(a bez WHDLoad v adr.hry) a galaga jede.Tak nechapu proc se to nechova stejne i ve WB bez ss.
                Naposledy upravil Brouk Ouk; 17.11.2008, 20:27:55.
                A1200+4MB,CF SanDisk 2GB,ClassicWB full(maxtransfer 0x1fe00)

                Komentovat


                  #9
                  Autorem citovaného textu je Brouk Ouk Přejít na původní příspěvek
                  Bafla na me hlaska:
                  Can't find your tool "WHDLoad"
                  Ano, protože jsi to měl spouštět s cestou DH0:c/whdload ne?
                  "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                  Komentovat


                    #10
                    Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                    Ano, protože jsi to měl spouštět s cestou DH0:c/whdload ne?
                    Tak at to zkousim jak to zkousim,nejde to.Muzes mi,prosim te,napsat jak by to cele melo vypadat?Dik
                    A1200+4MB,CF SanDisk 2GB,ClassicWB full(maxtransfer 0x1fe00)

                    Komentovat


                      #11
                      Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                      Ano, protože jsi to měl spouštět s cestou DH0:c/whdload ne?
                      Jenže to mu potom logicky nenajde toho slejva, ne?
                      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                      Komentovat


                        #12
                        Me v podstate uplne vsechno jde spustit primo z WB, ani s tim moc pokusovat nemusim. Hlavne se opravdu zbav toho AmigaSys, jak ti radi Prober, je to mozna hezke, ale pro WHD se to fakt nehodi a je to z velke casti zdroj tvojich problemu. Neni to zrovna setrne ke spotrebe pameti a obsahuje to kdejake patche.

                        Komentovat


                          #13
                          "Doda:
                          Tak jak uz jsem psal vyse,amigaSYS naharadil WBclassic.Jediny problem se hrou uz jsem taky vyresil,tak ted jde opravdu vse spoustet z WB a nepotrebuju uz nic menit.
                          Zajimalo mne to jen ze zvedavosti.Nemam rad,kdyz neco nejde a ja nevim proc.
                          Docela jsem si na tom ujel
                          A1200+4MB,CF SanDisk 2GB,ClassicWB full(maxtransfer 0x1fe00)

                          Komentovat


                            #14
                            Aha, tak to jsem v tom dlouhem textu prehledl. Ja jeste pouzivam na spousteni MUI nadstavbu iGame, je to celkem fajn, nemusim se prehrabovat v tunach ikon a hry jdou pekne tridit. Nicmene z nejakeho duvodu mi nektere pres iGame spustit nejdou a pres ikonu ve WB ano. Je jich par, tak jsem to nijak neresil.

                            Komentovat


                              #15
                              cliWHDload

                              Napis napriklad c:whdload sys:hry/coolspot/coolspot.slave

                              Proste spustis whdload a ukazes mu cestu k souboru *.slave.
                              Za whdload muzes jeste napsat jeho parametry.
                              Nebo se presun do adresare sys:hry/coolspot a tam napis whdload coolspot.slave
                              U souboru (prikazu) co jsou v C: nemusis psat vzdy C:whdload atp.
                              Naposledy upravil ghh; 17.11.2008, 23:08:45. Důvod: more
                              Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X