Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Pár otázek ohledně A1200 (a CD32)

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Pár otázek ohledně A1200 (a CD32)

    Ahoj, uvažuji o koupi A1200 a několik věcí mi není úplně jasných, tak jsem surfoval po netu a narazil na tento web (kromě jiných). Míval jsem dříve Amigu (500 i 600), ale nic z následujícího jsem s nima neřešil, tak se obracím na vás. Hodně informací jsem si už různě vyhledal, ale mám v těch otázkách stále binec, tak se snad nenaštvete, že jich je tolik (a některé jsou možná úplně debilní ).

    Kupoval bych A1200 desktop na amigakitu, na zahraničních fórech je spíš chválej, tady jsem si přečetl spíš pozitiva než negativa, ale asi občas taky ujedou (doufám, že k tomu nemají tendenci u "výchoďáků").

    1. Zjistím nějak, že nová (new old stock) Amiga je fakt nová,nepoužívaná, nebo se může stát to, že mi přijde Amiga sice s dvánactiměsíční zárukou (oproti šestiměsíční u použitých), ale bude to jetá herka s vyměněnou klávesnicí a bílým krytem a já nemá šanci zjistit, jestli je to fakt nepoužívané?

    Chtěl bych samozřejmě připojit i CD/DVD ROMku a kvůli ceně poštovnýho si vše objednat najednou, tak by mě dopředu zajímalo, jaké kabely budu potřebovat k připojení. Stačilo by mi externí připojení, žádné navrtávání a úpravy, které sice vypadají skvěle, ale nemíním riskovat Podle toho, co jsem si různě našel, by mi měl stačit "squirrel cable", ale nejsem si tím jistý ani trochu.

    2.Který kabel (kabely) bych potřeboval a jak se pak řeší napájení? (Kupoval bych Amigu s 4GB hardem, pro upřesnění). Přes HD?

    3.Kdybych si koupil "Subway USB" (což se mi vzhledem k ceně příliš nechce), mělo by být připojení asi bezproblémové (tedy pro úplný blbce, stejně jako u PC), je to tak?

    4. Lze připojit CD32 jako CD-ROMka? Někde jsem četl, že to možné je, ale je to náročnější, propojení kabelem asi nelze, co?

    S vaší a boží pomocí budu mít připojenou CD-ROMku a budu si chtít něco zahrát. Zkopíruji adf soubory na HD, pak je převedu na diskety,v tom nejhorším případě.

    5. Ale je možný spouštět adf soubory přímo z hardu, bez nutnosti patlat se s disketama (teď nemyslím WHDload, tam jsou nutné orig. adf soubory). Prostě jestli lze jakékoliv adf soubory spouštět z hardu?

    6. Co si myslíte o turbokartě Apollo 1230 MKIII s 32MB? Je lepší Blizzard, nebo je to, pokud jde o výrobce/značku, úplně jedno? A jak je to s chlazením,od kolika FPU už riskuju bez chlazení přehrátí (myslím u té karty ) )

    7. Zvládne zdroj dodávaný k desktopu HD,CD i turbokartu, nebo bych musel sáhnout po jiném zdroji, případně k úpravám?

    A poslední dva dotazy:

    8. Bude fungovat klasický Amiga joystick připojený k CD32, nebo je nutný joypad?

    9. Pro připojení CD32 k TV se používá taky SCART, jako u ostatních Amig?

    Uf, toho je docela dost. Omlouvám se za rozvleklost, možná i za zmatenost, ale snažil jsem se tomu dát jakous takous strukturu.
    Některý dotazy jsou možná až příliš detailní, ale mám k Amize takovu posvátnou úctu, u PCčka nad ničím člověk nepřemýšlí, v nejhorším se něco spálí, ale u Amigy bych nechtěl udělat nějakou hovadinu, aby mě to pak nemrzelo.

    Předem díky za odpovědi, Amize zdar
    You are aware, Emperor, that we have grown weary of your games.

    #2
    1. To netusim, myslim si, ze jde jeste o Escom zasoby. Me by zajimalo, jestli tam byla dole plomba nebo ne a jestli upravili floppy na 100% kompatibilni s NDOS. To by mohl prozradit Prober, ktery takovou novou A1200 dostal.

      S pripojenim CD-ROM je to slozitejsi. Nejjednodussi je pripojit ji na interni IDE. To ale znamena protahnout IDE kabel ven a to asi bez pilovani nejde. Je moznost pripojit CD-ROM pres SCSI. To lze treba pres SCSI modul vyvedeny z turbokarty - vypada to profesionalne a je to rychle, nebo pres SCSI PCMCIA a tam je CD-ROM pomala diky staremu 16-bitovemu PCMCIA portu.
    2. Pokud kupujes HDD 4GB 2,5", tak se HD napaji primo pres IDE kabel (2,5" je 44 pinovy vcetne napajeni a 3,5" jen 40 pinovy). Pokud 3,5" HDD tak lze napajeni resit bud primo v redukcnim kabelem 2,5" na 3,5" nebo rozdvojkou u napajeni floppy. Ja Ti doporucuji spise 4GB CF v redukci. Ma to vyhody - maly odber, nova CF, ticha, bezproblemova montaz.
    3. USB mam v A4000 a na pripojeni flashdisku je to dobre. Externi USB CD-ROM nebo HDD jsem nezkousel. Myslim, ze v A1200 bude USB velmi pomale diky pripojeni pres Clock port.
    4. Myslim, ze CD32 bez pridavneho HW jako CD-ROM k A1200 nepripojis.
    5. Lze nainstalovat virtualku pro ADF, ale z ni stejne NDOS hry nespustis. Pouzivaji se tzv. WHDLoad instalace pro spusteni her z HD bez disket. K tomu ale potrebujes pridavnou FAST RAM.
    6. Nejlespi Turbokarta s 68030 procesorem je Blizzard 1230 IV. Apollo neni taky spatne. Blizzard jde SW vypnout, nema problem s komaptibilitou s PCMCIA portem, nacpes do ni 32, 64 nebo 128MB SIMM. Doporucuji Blizzard pokud mozno, vyhni se MTEC turbokartam.
    7. Zdroj Ti 3,5" HDD, CD-ROM a turbokartu mozna uz neutahne. Proto doporucuji misto HD CF. Driv se resil zdroj vymenou za PC zdroj, coz vypada neesteticky.
    8. Nektere hry vyuzivaji vsechny tlacitka CD32 joypadu, daji se emulovat na klavesnici, ale je to nepohodlne. Doporucuji jeden klasicky joystick a CD32 joypad. Pouzijes dle hry.
    9. Standardni CD32 ma vystup jen kompozitni video a S-video. Kompozitni video jde napojit na SCART, ale obraz nebude nejlepsi. Doporucuji pouzit S-video kabel. Rozsirenou CD32 o Promodul, SX1, SX32 ze pripojit pres RGB SCART kabelem.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Autorem citovaného textu je solaris104 Přejít na původní příspěvek
      Me by zajimalo, jestli tam byla dole plomba nebo ne a jestli upravili floppy na 100% kompatibilni s NDOS. To by mohl prozradit Prober, ktery takovou novou A1200 dostal.
      Ano, plomba dole byla. Padla však při montáži CF redukce. Co se týče NDOS, nebyl s nimi zatím problém, takže tohle asi Escomu fabrikou neprošlo... Zkusím z toho vyčíst ještě více.
      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

      Komentovat


        #4
        Děkuji za odpověď, tak rychle jsem to nečekal

        Autorem citovaného textu je solaris104 Přejít na původní příspěvek

        S pripojenim CD-ROM je to slozitejsi. Nejjednodussi je pripojit ji na interni IDE. To ale znamena protahnout IDE kabel ven a to asi bez pilovani nejde. Je moznost pripojit CD-ROM pres SCSI. To lze treba pres SCSI modul vyvedeny z turbokarty - vypada to profesionalne a je to rychle, nebo pres SCSI PCMCIA a tam je CD-ROM pomala diky staremu 16-bitovemu PCMCIA portu.
        Ten SCSI modul mají všechny turbokarty, nebo jen některé (a je to potom u nich uvedené)? Třeba u toho Apolla o tom není ani zmínka (na amigakitu) a u Blizzardu je jasně uvedeno, že Blizzard SCSI Kit Option u karty není.


        Autorem citovaného textu je solaris104 Přejít na původní příspěvek

        Pokud kupujes HDD 4GB 2,5", tak se HD napaji primo pres IDE kabel (2,5" je 44 pinovy vcetne napajeni a 3,5" jen 40 pinovy). Pokud 3,5" HDD tak lze napajeni resit bud primo v redukcnim kabelem 2,5" na 3,5" nebo rozdvojkou u napajeni floppy. Ja Ti doporucuji spise 4GB CF v redukci. Ma to vyhody - maly odber, nova CF, ticha, bezproblemova montaz.
        Ten HD je 2,5", montují to už při objednávce (Compact Flash).
        S tím napájením jsem to napsal blbě, všechno jsem namastil dohromady,otázka byla myšlena tak, jak by to bylo s napájením u té CD ROMky.

        A ještě další dotaz, jde propojit PC a Amiga přes kabel? Nebo je jednodušší použít tohle:

        https://amigakit.leamancomputing.com/catalog/product_info.php?products_id=440&currency=EUR&lcsid=d2546db27ca38794174b6fac03733a20

        Ještě jednou dík, už se cítím jistější
        You are aware, Emperor, that we have grown weary of your games.

        Komentovat


          #5
          Autorem citovaného textu je MontyMole Přejít na původní příspěvek
          A ještě další dotaz, jde propojit PC a Amiga přes kabel?
          Kabel:
          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

          Komentovat


            #6
            Díkes, null modem mám ještě doma, na čtečku můžu pak klidně "přejít".
            Taky jsem zrovna koukal na


            Informací mám dost, asi se na CDROM vykašlu a budu data přetahovat z PCčka.
            You are aware, Emperor, that we have grown weary of your games.

            Komentovat


              #7
              Autorem citovaného textu je MontyMole Přejít na původní příspěvek
              Informací mám dost, asi se na CDROM vykašlu a budu data přetahovat z PCčka.
              Dobře děláš, cdrom je dnes na desktopové amize 1200 už trochu oldschool záležitost, dnes frčí pcmcia cf redukce nebo pcmcia wifiny. Praktická miniaturizace .
              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
              -----------------------------------------------
              Líbí se mi Retropolis

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
                Dobře děláš, cdrom je dnes na desktopové amize 1200 už trochu oldschool záležitost, dnes frčí pcmcia cf redukce nebo pcmcia wifiny. Praktická miniaturizace .
                No, radší pomlčím o tom, pro jakou formu jsem se rozhodl (ten nullák, ale nikomu to neříkej) Šlo mi hlavně o to,abych si tam objednal vše najednou a nemusel dělat objednávek víc. Potřebný věci pro rychlejší kopírování si můžu v klidu dokoupit u nás. Zase budu závislej na PCčku, z toho by se jeden ......
                You are aware, Emperor, that we have grown weary of your games.

                Komentovat


                  #9
                  Kdyz si do A1200 koupis PCMCIA sitovku a hry budes tahat z internetu, tak PC nebudes potrebovat . Pro me je ale pohodlnejsi si SW stahnout na PC a pak si to pres sit (FTP) stahnu do Amigy.
                  I love Amiga

                  Komentovat


                    #10
                    Na ten nullmodemcable se vykašli, pokuď ovšem nejsi masochista a nebo nemáš dva roky prázdnin...

                    Komentovat


                      #11
                      Ta PCMCIA CF redukce taky neni k zahozeni. Mnohokrat se mi osvedcila.
                      Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                      Komentovat


                        #12
                        Autorem citovaného textu je GHH Přejít na původní příspěvek
                        Ta PCMCIA CF redukce taky neni k zahozeni. Mnohokrat se mi osvedcila.
                        Nápodobně... předtím jsem uvažoval podobně jako ty o CD drive, ale naštestí jsem pak podobých radách jistých jedinců koupil PCMCIA redukci, do ní 1GB SanDisk a přenos mezi noťasem a Amigou jedna báseň Levné a bezproblémové řešení.
                        A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
                        A600 HD,
                        2MB Chip, Fúria EC020 inside

                        Komentovat


                          #13
                          Je pravda, že CF je mnohem elegantnějším řešením než řezání do Amigy a hromada kabelů kolem.
                          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                          Komentovat

                          Zpracovávám...
                          X