Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Lost & Found - Old Czech Demos sources

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Lost & Found - Old Czech Demos sources

    Kdyz me onehda mistni forum-deamon odeslal oznameni, ze nejsem aktivni a ze bude muj account za par dni bez nahrady zrusen pokud nejakou aktivitu neprojevim, nelenil jsem a zkusim se jakozto zoufaly tonouci se chytnout pripadneho stebla ...

    Nostalgicky s kolegou Vectorsem znamym jakozto Defor obcas diskutujeme o starych dobrych casech a mame blaznive napady starych fotrujicich kozlu ve stylu

    "Co tak naportovat nejaky pekny demo/intro od ... (nebudeme si nic nalhavat, hlavne pada jmeno jiste opavske grupy smile: ... na nejakou cool mobilni (handheld) platformu." ...

    Defor je zastance Nintenda DS kuli programatorsky elegantnimu rozliseni displaye 256x192 px ; ja zastancem zatim nereleasnute masinky Pandora ...

    Ale ... zalohy nasich byvalych stroju byly prohledany (pokud vubec existovaly, ze...) a ... ... ... kyzene zdrojaky nebyly nalezeny ...
    Potit neco z hlavy a snazit se napodobit to co se uz kdysi jednou udelalo, to uz po nas nemuze nikdo chtit ... inspirace by se hodila, ze ...

    Takze .. kdyby se nahodou nekdo nekde nekde nejak (je jedno jakym pokoutnym a podlym zpusobem) dostal ke zdrojakum naseho intra Ten a naseho Win dema UpUp bylo by vazne super je touto oklikou dostat zpatky k nam

    Nebo obecne abych dodrzel tema threadu ...
    Mate-li nekde v zapadlem supliku nejaky zajimavy kod od nejakeho zajimaveho CZ & SK Amy dema, zkuste mi ho zabalikovat a poslat .. muj nick znate, grupu taky a zavinac a .CZ na spravne misto uz si tam taky doplnit dokazete, ze?

    Toz tak, zdravi zoufalec ...

    P.S.: Mozna by pripadne zdrojaky mohly byt nekde vystaveny jakozto inspirujici nebo naopak odrazujici priklady pro pripadne mlade sikovne cinorode duse ...

    P.P.S.: Hlavne please ten Ten a UpUp ... mam pocity nekterych popularnich hudebnich skupin, ktere shani amaterske nahravky (rare) ze svych koncertu do sbirky a bohuzel nemohu pouzit slova Kraftwerku "My tyto nahravky nepotrebujeme, mame kazdou sebemensi koncertni improvizaci zaznamenanou v nasich sequencerech."

    #2
    Se zdrojákama bude problém. Jediný kdo mě napadá je Holyna, ten je takový náš scena kronikář. Nicméně, když už tě tady mám, dělám teď na české scéně a bylo by fajn, kdyby jste našli něco ve svých archivech. Ony se ty české dema šíleně těžce schánějí.
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #3
      No uvidime jestli nekdo neco nekde vydoluje co by se mi mohlo hodit

      Jinak z CZ demos neco mam, co mam to dam, zkusim zplodit nejakej seznam a poslu ti ho.

      To ze se CZ veci tezko shani muzu potvrdit ... ted jsem stahnul (firemni net admin sice trosku skripal zuby protoze se mu diky mym prenosum lehce posadil na zadek jeho zalohovaci system ) Ultimate Amiga Collection, coz je 9(!) DVDs se skoro vsim Amy SW .. aplikace, dema, hry, magy ...
      Pisu skoro se vsim protoze z CZ veci tam pochopitelne neni nic a jak prohlasil jiz uvedeny Defor, tak "Pokud tam neni Ten a Chrchl, tak se o ultimatni kolekci neda vubec hovorit"

      Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
      Se zdrojákama bude problém. Jediný kdo mě napadá je Holyna, ten je takový náš scena kronikář. Nicméně, když už tě tady mám, dělám teď na české scéně a bylo by fajn, kdyby jste našli něco ve svých archivech. Ony se ty české dema šíleně těžce schánějí.

      Komentovat


        #4
        Defor, Snappy, znam ty nicky z amigacz irc, je to tak?
        AMCA PPC 603e+270MHz,68060/50MHz,192MB Ram,Grex,4xeide,cdrw,zip250,voodoo3..

        Komentovat


          #5
          Jo jo, je to tak .. Objevovali jsme se na #AmigaCS a #Aminight (to byla ExiEho zalezitost, my jsme ho nekdy popichovali a rikali tomu "ExiEho trucovna" )
          Ale od te doby co Defor tvrde hakuje a neni na akademicke pude se tam nevyskytuje a ja tam zajdu sem tam, kdyz mi to nas firemni firewall dovoli
          Jinak exitoval i kanal #AmigaCZ a to byla nejaka akce pravovernych amigistu, kteri nesnesli, ze my tzv "latentni amigiste" (Defor, Fido, Schizzy, Shaman a spol.) jsme je trosku prudili na #AmigaCS
          Nicmene nase nicky jsou s IRC spjaty rekneme od roku 1997 do cca 2001 .. to jsem mel abstak, kdyz jsem tam nebyl 10 a vice hodin denne

          Autorem citovaného textu je Marwin Přejít na původní příspěvek
          Defor, Snappy, znam ty nicky z amigacz irc, je to tak?

          Komentovat


            #6
            Tak proto. Ja lezl na CZ i CS. Je fakt, ze jsem se taky k nejaky hadce obcas pripletl. Skoda, ze uz to nefachci.
            AMCA PPC 603e+270MHz,68060/50MHz,192MB Ram,Grex,4xeide,cdrw,zip250,voodoo3..

            Komentovat


              #7
              Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
              Se zdrojákama bude problém. Jediný kdo mě napadá je Holyna, ten je takový náš scena kronikář. Nicméně, když už tě tady mám, dělám teď na české scéně a bylo by fajn, kdyby jste našli něco ve svých archivech. Ony se ty české dema šíleně těžce schánějí.
              Haha, bohužel zdrojáky si každý hodně chránil, nikdy jsem se k žádnému nedostal. Natož ke zdrojákům od Vectors...

              Komentovat


                #8
                A co teprve hádky na jisté email konferenci, že?

                Autorem citovaného textu je Marwin Přejít na původní příspěvek
                Tak proto. Ja lezl na CZ i CS. Je fakt, ze jsem se taky k nejaky hadce obcas pripletl. Skoda, ze uz to nefachci.

                Komentovat


                  #9
                  Tak tos teda zklamal
                  Defor mel dokonce takovej pocit, jestli jsme je v nejakym rausi nereleasli na net jakozto free, ale to asi ne

                  Jinak abych vsechny (ehm ) usetril hledani, tak musim oznamit, ze zdrojaky k PC demu UpUp uz se nasly, zaarchivovany Jofou, genialnim to ex-coderem a spoluzakladatelem Vectors .. Halelujah!

                  Tak uz nam chybi ke stesti jenom amy-intro Ten a to by mohl mit tak jedine Troda, ktery do nas po releasu intra tepal, ze nam tam lupe jeden sampl a at to opravime, abych citoval "Lupe to, fixni to!"

                  Autorem citovaného textu je holyna Přejít na původní příspěvek
                  Haha, bohužel zdrojáky si každý hodně chránil, nikdy jsem se k žádnému nedostal. Natož ke zdrojákům od Vectors...

                  Komentovat


                    #10
                    upup se mi libilo, s kamaradem jsem se dokonce shodli, ze jste byli moralnimi vitezi democompa na fiasku... moc pekny efekty, akorat ty rotujici ksichtiky a postavy byly so-so, jestli si dobre pamatuju =)

                    Komentovat


                      #11
                      No moralni mozna, ale tusim to byl druhej nebo treti flek
                      Efekty byly Deforovi, grafika Ventor, design v podstate taky navrhl tim, ze poslal background jakej poslal
                      A sto takoje "so-so" ?
                      Jako ze to nebylo nic moc?
                      Postavicky jsem delal ja
                      Tak co proti nim sakra mas?

                      Komentovat


                        #12
                        myslim ze druhej.

                        nechtel jsem urazit , jde o to, ze ty digitalizovany postavicky se tam moc nehodily... mohly bejt nejak prizpusobeny. ale to se mi to keca, na tu dobu to bylo opravdu pekne.

                        Komentovat


                          #13
                          Ty jsme tam dali, protoze jsme je uz zdigitalizovany meli
                          Defor kdysi z prace dotahl pujcenej fotak tusimze to byl legendarni Olympus C720UZ a vzali jsme takovej tn rotacni kotouc co byl popularni na cviceni rozmerili jsme si na nem uhly a postavili na nej postupne Defora, Trixieho a me a fotakem jsme pekne kazdymu nafotili rotacni album a bylo to
                          Jeden frame od kazdyho byl potom pouzitej i v intru Ten jakozto netextovy credits

                          Komentovat


                            #14
                            Autorem citovaného textu je holyna Přejít na původní příspěvek
                            A co teprve hádky na jisté email konferenci, že?
                            To jako ja? Bud jsem si to vzal osobne, nebo jsem natvrdlo. Pocitam spis to druhy.
                            AMCA PPC 603e+270MHz,68060/50MHz,192MB Ram,Grex,4xeide,cdrw,zip250,voodoo3..

                            Komentovat


                              #15
                              UpUp byla prvni vec, co jsem kdy na PC delal. Pamatuju, ze jsem se tehdy hodne divil, ze se produkce delaji normalne v cecku (nebo dokonce c++) a nikoliv v assembleru, jak jsem byl za ta leta na amize zvykly

                              Kdyz se ted na to demco podivam, tak tam vidim furu veci, co bych predelal, vyrazil, zmenil nebo dodelal. Ale tak uz to chodi. Ty produkce (treba i na amize kdysi davno) jsou ted spise takove dokumenty doby -- svazane presne s okamzikem zrodu a s mistem, kde mely byt predvedeny.

                              Ale neda mi to se "nepochlubit". UpUp je vlastne takovy vetsi braska 64kB intra "Ten" z amigy. Hodne veci, ktere jsem si vyzkousel na amize, se pak dostaly v lepsi forme na pc. Co je ale na obou demacich snad porad zajimave je to, ze neobsahuji ani jeden 3D polygon. Coz snad uznate, ze v te dobe rozhodne nebylo obvykle. Pokud se tam toci nejake "bramboroidy", tak jsou to voxely. Jsou vytazene z bodu (kulove objekty) nebo primky (valcove objekty). Jak v Ten tak v UpUp bylo pouzito hodne svetelnych "efektu", ktere byly udelany necim, co by se ted dalo asi nazvat "radial blur". Dokonce si myslim, ze hodne podobnych svetelnych efektu, ktere se delaji ted, se delaji podobnym zpusobem. Jenomze ted se na to pouzivaji pixel shadery...

                              Strasne me ted na UpUp mrzi hlavne dve veci: Nejak jsem zvoral pohyb kamery nad rovinou s voxelovymi ksichtiky, takze to nevypada dobre a navic to zapadlo. Ty ksichty jsou totiz vyskove mapy a rendering je poctivy zrychleny raycasting. Tedy opet zadne polygony ale "poctiva CPU prace" Navic ten ksicht jsem sam osobne naskenoval 3D scanerem (tusim ze Minolta) -- ale kdo to tenkrat byl uz netusim.

                              No a druha vec je to, ze v zaveru se po screenu otaci takovy ctverec drzeny ctyrmi "robotickymi" rameny. Tedy vse jen ve 2D. Tak na ten vypocet animace bylo pouzito IK v realnem case a bylo to, vzhledem k vysledku, jako jit s kanonem na vrabce Proste tam jde videt, jak je dulezite taky nejaky algoritmus umet prodat. Takhle si toho tezko nekdo mohl vsimnout, nebot to vubec neni videt.
                              Jo a taky ta animovana krivka z barevnych bodu sla udelat mnohem hezci a zajimavejsi. Ale asi jsem uz tehdy nemel cas.

                              A k tem naskanovanym fotkam: No puvodni zamer byl myslim jiny -- chtel jsem jednotlive faze pouzit k tomu, aby se postavy i nejak kroutily, tloustly a tencily... Bohuzel uz nevim, proc to nevyslo. Asi bylo malo nafocenych frejmu, nebo muj obstarozni celeron (cca 260MHz) nestacil dopocitavat nejake interpolace? Netusim. Kazdopadne nakonec mi to prislo alespon jako zajimave "credits".

                              Intro "Ten" vzniklo asi o nekolik mesicu drive a byla to po mnoha a mnoha letech prvni prace, co jsem na amize delal. Ta pauza byla takovych pet let. Oprasil jsem svou amigu 1200 v toweru (+Blizz1240T), vlezl jsem do postele, klavesnici si dal na klin a drtil jsem assembler. Pamatuju, ze prototypy efektu jsem si ale zkousel na pc. Normalne ve windows okne jen za pouziti win32 api. Kdyz mi fungoval princip, tak jsem to zacal davat do amigu v assembleru a uzival si optimalizaci. Kazda instrukce, kazdy registr... to zna kazdy, kdo pachal demace na amize.
                              Taky to tehdy bylo vlastne moje prvni demco pro AGA cipset. Pred tim jsem se podilel na Chrchlu pro Demobit (1995?) - ale to bylo OCS (jezis... to taky byla vec.. pro mne to je uz jako z jineho sveta). No a hlavne uz to bylo v dobe (rok 2000 nebo 1999?) kdy Blitter a copper efekty na amize uz davno byly mrtve a vsechno uz jelo jen prez c2p konverzni rutiny. Smutny konec "genialniho" cipsetu amigu. Nakonce se vsichni ze vsech sil snazili kopirovat efekty, ktere se bez problemu objevovaly na PC...

                              Pamatuju, ze jsem udelal dve verze "Ten" -- jedna pro 040 a jedna pro 030. Uz nevim, v cem byl rozdil -- mozna nejaka instrukce existovala jen na 040? Nevim. Kazdopadne obe verze potrebovaly FPU. Protoze se tam predpocitavalo hodne tabulek a mne se fakt nechtelo obchazet to prez nejake knihovny nebo prez fixed-point aritmetiku. Pri samotnem behu se ale uz FPU asi nepouzivalo.

                              Hudbu obstaral Trixie -- pekne nasamplovany kytarovy riff tam je. Grafiku -- logo -- udelal myslim Ventor. No a Snappy byl moralni oporou a tusim ze jsem mu sveril naprogramovani takoveho toho textoveho outputu do CLI, co je na zacatku
                              Intro se vlezlo do 64kB a zucastnilo se nejake souteze. Uz si ale nepamatuju co to byla za party. Ale vyhralo to tam -- myslim, ze s prehledem, protoze v te dobe uz se u nas programovani demacu na amigu nikdo seriozne nezabyval. Pamatuju si, ze jsme tehdy vyhrali Atari 800XE s kazetakem -- to mel Snappy radost!

                              Bohuze to bylo pro mne osobne posledni "vzedmnuti sil" na Amize. Kratce na to jsem amigu prodal, udelal UpUp a tim vse pro mne bohuzel zkoncilo.

                              Ale myslim, ze "Ten" neni na amiga pomery spatnou produkci ani po tech letech. Asi tady budu za previta, ale ja si fakt myslim, ze je to z ceskych luhu a haju porad nejlepsi 64kB intro. Mozna se mylim -- v tom pripade mne opravte. Ale faktem je, ze intra se tady nikdy moc nedelala a ted uz se asi nedela v cz/sk vubec nic.

                              Jo a jakysi Troda mi potom porad psal, ze nam tam lupe nejaky sampl a ze to musim fixnout. A taky, ze pry kdybych pouzil nejakou jinou c2p rutinu, tak jeden efekt by tam na 060 jel, co ja vim, 50 fps? Vzdycky mne tenhle Troda pobavil

                              Toz tak.

                              P.S.: Nekdy me popadne melancholicka nalada a nahodim WinUAE. Tak sem se pred lety podival na "Ten" s frameratem, ktery tehdy nebyla schopna dosahnout anim "nabusena" 060/60

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X