Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Co prvního jste na Amize viděli?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #31
    Lemmmings 2 a v zapeti Disposable Hero na A600 s HD. Ale zase tak z miry me to nevyvedlo protoze jsem predtim mel moznost hrat i na Atari STE ale presto Amiga byla jeste lepsi, ale kdyz jsem videl i OS (WB) tak sem si to musel koupit domu
    Lepsi pocitac nez je Amiga doted nikdo nevyrobil...

    Komentovat


      #32
      O Vanocich zacatkem 90. let jsme si (tedy spise nas otec) poridili A500. Uplne prvni, co jsem na ni videl, byl Rick Dangerous - mam dokonce z teto udalosti fotku...

      Komentovat


        #33
        O: Co prvního jste na Amize viděli?

        Já viděl prince of persia a north & south, ve srovnání s C64 to byla taková bomba, že za těch následujících dvacet let už se týhle revoluci nemohlo rovnat nic.. a to ani přechod na 3dfx grafiku na pc.. jediný, co se tomu ještě přiblížilo, když si kámoš šel koupit CD32, prodávající vyrazil uklohnit kafe a mezitim nám pustil demo k tower assaultu, masakr, hned byla ruka v rukávě
        Naposledy upravil Host; 04.03.2013, 08:54:08.

        Komentovat


          #34
          O: Co prvního jste na Amize viděli?

          Mě "poprvé" teprve čeká, jsem z toho na větvi, aby se něco nepokazilo a dobře to dopadlo. Těším se jak puberťák až to nebude jen z obrázků a videí...

          Komentovat


            #35
            O: Co prvního jste na Amize viděli?

            Byla to Amiga 600 klasika a Chaos Engine, totální nářez. Ten zvuk chroupající disketovky přesně v duchu slyším..
            A1200 + blizzard 1230/50Mhz, 8Mb fast ram. Amiga 1200 Elbox tower. Amiga 1200, 2Mb chip ram.

            Komentovat


              #36
              O: Co prvního jste na Amize viděli?

              Jako první jsem viděl Workbench, na něm hezky namalované animované ikony (MagicWB) a celkově jsem byl překvapený, co je to za hezký zajímavý kompaktní počítač v klávesnici. Do té doby jsem viděl jen Windows 3.11 a DOS v desktopových krabicích.

              Pak jsem viděl Worms a vyrenderovaný budík v Lightwave a měl jsem jasno. Začala přemlouvací kampaní rodičům, aby mi jako studentovi koupili počítač, který mě zlepší vzdělání ve výpočetí technice, zefektivní práci / domácí úkoly, zlepší prospěch apod... A povedlo se (tedy ne ten prospěch ;o)
              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

              Komentovat


                #37
                O: Co prvního jste na Amize viděli?

                Jeden den jsem prodal své ZX Spectrum a o tři dny na to, byl čtvrtek, jsem si přinesl domů A500 s 1MB Ram a spoustou disket. Sáhl jsem po té, na které byl tajemný název Lotus Esprit Turbo Challenge. "To přece znám, ten Turbo Esprit", blesklo mi hlavou. Mechanika zachroupala a to, co nastalo po pár vteřinách, by se dalo nazvat smyslovým orgasmem! Nebyl jsem schopen jediného slova, jen jsem užasle zíral na televizi a koktaly mi i myšlenky. Nic z toho, co se tam odehráválo nejenže nepřipomínalo onen Turbo Esprit ze Spectra, ale ono to nepřipomínalo ani nic z toho, co jsem do té doby viděl na kamarádově Atari XE, školních PláCačkách a Consulech, ani to, co rok předtím předváděli Sharp s C64 na kroužku počítačů. Ten den jsem se zamiloval!

                Komentovat


                  #38
                  O: Co prvního jste na Amize viděli?

                  ja dodnes netusim, jak se prvni hra co jsem videl, mimochodem na Amize 1000, jmenovala, jen se mi vybavuje koule, ktera se vali koridorem a vim ze tam byly i levely, kdy se koule netocila, ale vrsek se ji zmenil a misto toho mohla strilet...

                  Komentovat


                    #39
                    O: Co prvního jste na Amize viděli?

                    Už si nejsem jistý, co přesně byla moje první Amiga hra, protože brácha domů tahal různé počítače. Doma jsme měli Atari 800, občas se u nás objevilo ZX a C64. Už nevím přesně kdy - ale nejspíš kolem roku 1992 - se u bráchy objevila Amiga, zřejmě pětistovka. Brácha měl spousty disket... určitě si pamatuji Budokan, Street Fighter 2 a Another World. Ale tu úúúúplně první si už nevybavím.
                    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                    Komentovat


                      #40
                      O: Co prvního jste na Amize viděli?

                      My jsme doma valili na didaktiku a pak když jsme k vánocům dostali A600 rok asi 1993 nebo 1994 tak si pamatuju jak jsem učurával z toho ticha při nahrávání her. A první hra co jsem na Amize viděl byla buď City Defence nebo Wizmo. Nebyly to sice žádný grafický orgie, ale aji tak se mi to líbilo. Láska přišla až později ten večer při nahrání hry Entity. Bloncka v nějakým latexu na obalu hry, která potom byla aji hlavní hrdinkou té hry. Tam už jsem si u grafiky celkem chrochtal.
                      Amiga 1200 Blizzard 1230/50 MkIV 32MB 4GB Ide-CF Wi-Fi Orinoco Silver ,Amiga 1200 40MB hdd 4MB fast ram
                      Stylový, citrónově žlutý toaletní papír - došel

                      Komentovat


                        #41
                        O: Co prvního jste na Amize viděli?

                        Autorem citovaného textu je Vejce Přejít na původní příspěvek
                        Láska přišla až později ten večer při nahrání hry Entity. Bloncka v nějakým latexu na obalu hry, která potom byla aji hlavní hrdinkou té hry. Tam už jsem si u grafiky celkem chrochtal.
                        Jedním z mých cílú bylo zjistit název té hry. Ta bloncka z toho dema, ten detail tváře mám doteď zafixován v mé hlavě. Pak přišlo první kolo hlasování pro hry na Hoborgův balíček a v něm byla i hra Entity. Když jsem se koukal na YouTube tak jsem vědel, že jsem ji našel .
                        Amiga - PMD 85

                        Komentovat


                          #42
                          O: Co prvního jste na Amize viděli?

                          Já viděl poprvé Amigu v roce 1988 u spolužáka. Jeho tatínek pracoval někde v zahraničním obchodě a jednou přivezl domů Amigu 500. Hráli jsme nějaké formule
                          a potom mi ukazoval strip poker. Byla tam klávesová kombinace při které se modelka okamžitě svlékla. Pro kluky v sedmé třídě naprostá bomba.
                          Ale nevím proč,moje Atari 800 mně stačilo a po Amize jsem nezatoužil. Byl jsem asi realista a v té době byla cena A500 závratná.
                          Naposledy upravil trafo; 05.03.2013, 17:14:52.
                          A500,2xA500+(020),A600,CDTV,CD32,4xA1200(030),A400 0(040),komplet ATARI 8/16/32/64-bit,Didaktik192,Maťo,SharpMZ800,4xC64,C128

                          Komentovat


                            #43
                            O: Co prvního jste na Amize viděli?

                            Já viděl 500ku až cca v roce 91 (doma jsme měli od 84.roku ZX spectrum+ a pak c64, takže prince of persia byl něco jako sen) a ihned se stala smyslem mýho života
                            V roce 93 jsem si konečně koupil (rodiče mi koupili) 600ku (ale to už se dala sehnat za cca 350 marek nebo v čechách za 8000 Kč), no a pak jsem prožil svoje nejlepší herní roky.. euforie, která se už nikdy nevrátí

                            Komentovat


                              #44
                              O: Co prvního jste na Amize viděli?

                              |flamewar|
                              Jak někomu může stačit atari.... to už snad radši ruskou kalkulačku
                              |/flamewar|
                              "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                              Komentovat


                                #45
                                O: Co prvního jste na Amize viděli?

                                přátelé u mě to bylo hafo těch nej klasik, Turrican, superfrog, Lotus2, Benefactor, Manchester united Europe... a stejně jako vy jsem měl didaktika a plakal jsem štěstím, že jsem mohl na Amigu jen šáhnout... =) nádherné časy které se už nikdy nevrátí !!!!!

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X