Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

SAM440ep

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    SAM440ep

    Uvažujete o tomhle někdo? Hrozně mě to láká společně s AOS4.1. Ještě nastuduji nějaké info a popřemýšlím kde na to schrastit ty prachy.
    Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

    #2
    Info máš v encyklopedii Já o tom uvažuju pokud prodám auto, což vypadá bledě.
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #3
      Ja si to koupim docela urcirte.

      Komentovat


        #4
        Ked bude portovany Blender urcite ano, na spustanie utlitiek a aranzovani ikon je to draha zabavka.
        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
        Furiatune homepage

        Komentovat


          #5
          Ja porad resim prostorovy problem. Kdyz jsem se zminil o tom, ze bych ji dal misto sve A1200, vrhl na mne bratr nenavistny pohled (se slovy: "At te ani nenapadne vymenit dvanactistovku za takovy krap!"). Snad se mi situaci podari vyresit bez zbytecneho nasili... (nejlepe do saturnalii, ale spise az v novem roce)

          Komentovat


            #6
            Tak ted jsem koukal na tu novou připravovanou desku SAM440ep_Flex a zajímalo by mě jak chtějí řešit grafiku. Nevím, ale PCI slot, který pro ni zřejmě bude určen, je jako by zapomněli, že už existuje i PCIex. Předchozí verze je alespon kompletní samostatná deska.
            Co se rozšíření týka, má Flex určitě větší možnosti, ale max 512mb DDR100 se mi zdá jako krok vzad oproti starší verzi s max 1GB ram.
            Naposledy upravil Marien; 29.11.2008, 18:21:13.
            Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

            Komentovat


              #7
              tak vem si že to nejsou nenažraný widle, 512mb je imho až až.
              "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

              Komentovat


                #8
                to samozřejmě chápu, ale vypadá hloupě když nová verze desky má poloviční pamět než její předchůdce a jako slot pro grafiku je vybrán dnes už skoro historický PCI (díky bohu, že tam nedali ISA slot), na který snad ani nelze sehnat novou grafiku


                Edit: takže PCI grafárne ještě sehnat teda jde, tady ji mají za 1K, ovšem jak dlouho budou ještě k mání ?
                Naposledy upravil Marien; 29.11.2008, 18:38:48.
                Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

                Komentovat


                  #9
                  Urcite DDR100? Nie nahodou klasicke stare SDR DIMM? Tie sa totiz zhanaju snad este tazsie ako PCI grafika...
                  ???

                  Komentovat


                    #10
                    Mělo by to být DDR, páč podle specifikace PPC, které tam je osazené má integrovaný řadič 266DDR, akorát doporučují používat konkrétní ramky s čipy Nanya, což zase smrdí nějakými omezeními. Když je nová deska bez vga a byla by výrazně levnější než klasická 440ep, dalo by se o ní uvažovat, takhle je zatím určitě vhodnější koupit starší model s integrovanou atinou.

                    Mimo mísu: na staré SDR mám kontakt v USA, kde vyrábí na zakázku jakékoliv paměti, občas od nich beru SDRamy když někomu oživuji staré vrány.
                    Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

                    Komentovat


                      #11
                      Cena starej Sam je dost vysoka, preto nastal cas osekavania a ked chcu stlacit cenu nieco treba odobrat pripade vymenit za slabsie alebo zastaralejsie. Este tam je rezerva, ak ich osvieti vyrazia od tial aj IDE radic a pridaju dataset rozhranie na pripojenie kazetaku co mala C64
                      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                      Furiatune homepage

                      Komentovat


                        #12
                        IDE řadič tam nevidím, ale i tak ho můžou dát pryč Jinak, RAM je stejná jako u starší verze, sice jen 512MB, ale jak už tady padlo - pro Amigu to snad stačí. Nicméně i stará verze má podporu pouze pro 512MB, mám to blbě přeloženo. Na výběr je mezi 512MB na desce nebo paticí pro DIMM100 modul max. 512MB. Takže bych neřekl, že je o moc horší než předchůdce, spíš vzhledem k formátu půjde dát lépe do běžných skříní.
                        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                        Komentovat


                          #13
                          Ja si urcite koupim tu nejlepsi verzi. Kdyz uz, tak uz. MiniITX (nebo co to je) mi vyhovuje, je to proste trochu jine.

                          Komentovat


                            #14
                            Mini ITX je v pohode. Skrinky sice nie su zrovna najlacnejsie, ale zohnat ich v roznom designe nie je problem.
                            ???

                            Komentovat


                              #15
                              Vzhledem ke zprávě co je na portálu, je zde otázka, kde si budete Sam objednávat? Bude se dělat nějaká hromandá objednávka? Osobně bych si ji rád objednal na amigakitu, ale je tam problém, že nemají zároveň k tomu OS4.1 . Vesalia má, ale má taky poměrně dlouhé dodací doby... grrr a ještě poplatek za paypal...
                              www.oldcomp.cz
                              party.oldcomp.cz

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X