Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Modul ARISE HD?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #31
    Tady je vidět jaká sem lama. Měl jsem zato, že to bude něco podobného jako v odkazu. Což jsem kdysi zuřivě sháněl, protože doma mám mechanik Sony MPF 920-E asi pět.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    Komentovat


      #32
      Ono to funguje nejak podobne... nieco je tam vyvedene naviac ako som pozeral. Ak ide tento modul zo Sony a Teac tak Arise by mal chodit tiez, nastudujem a vyskusam
      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
      Furiatune homepage

      Komentovat


        #33
        FDD

        Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
        Tady je vidět jaká sem lama. Měl jsem zato, že to bude něco podobného jako v odkazu. Což jsem kdysi zuřivě sháněl, protože doma mám mechanik Sony MPF 920-E asi pět.
        Určite by bolo dobré spraviť zoznam fungujúcich mechanik, mam doma asi 6 modelov HDčiek (TEAC,SONY,NEC,ALPS,MITSUMI...) . Po objednani a dodávke by som mohol napisať ktoré mi idu na 100%.
        WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

        Komentovat


          #34
          Final osadenie GALu

          Takto vypada.. prerobena mechanika Panasonic, bol problem najst miesto kde cip osadim. Zamerne su prepoje farebne odlisene, pre orientaciu kde dana vetva vedie. Rozhodol som sa tak, aby pri vytvorenia manualu bola jednoducha orientacia. Mozno to pre niekoho vypada strasne, no mozem vas ubezpecit, ze je to iba na pohlad

          Arise som este trosku optimalizoval na 24 NAND hradiel, aktualne je v R4, ktora je uz 100% a pouzivam ju viac ako dva tyzdne v dokumentovanej mechanike. Do buducna chcem este odskusat dalsie mechaniky a zaroven ich zdokumentovat. Aktualne uz mam pripraveny manual k tejto mechanike co je na obrazku.


          GAL je prilepeny Epoxidom


          Poniektore prepojenia treba tienit, vid. sedy kablik.
          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
          Furiatune homepage

          Komentovat


            #35
            pekne. pozeram ze najzlozitejsie bude potom tu mechaniku zlozit spet

            Komentovat


              #36
              NDOS co to je?

              O Arise HD zacina byt zaujem, tym padom som sa rozhodol dokoncit podporu NDOS aby bola 100% kompaktibilna. NDOS je pre niekoho zahada pre niekoho vyraz spojitostou s NDOS hrami ktore vyzaduju tuto rutinu floppy mechaniky pre ich spustenie. Obezne je zname, ze niektore mechaniky negeneruju vobec tento signal, alebo spatne. Ale nebudem tu chodit okolo horucej kase a presne si povieme co ten NDOS robi.

              NDOS je feetback signalu SELx (x=Df0,Df1 atd.) tymto signalom dava FDDcka najavo Amige, ze je pripravena. Signal je sledovany HW a vela DEM a Hier vyuziva tento figel overovania. Do teraz je vsetko jasne, pokial sa nezacne tocit disketa. Po spusteni MotorON zacne byt signal READY kodovany spolu s Index (Index zodpoveda 5Hz pri 300rpm o dlzke 2ms). Funguje to asi takto, nejake XY data tecu cez SEL0 ktore sa vracaju spat na READY a zaroven je k nim primiesany signal o 2ms s Index. Signal Ready je potom v Amige porovnavany s Index ak signal sedi NDOS je platny a NDOS Floppy funguje.

              Snazil sa najst nejake informacie a dokumentaciu ohladom NDOS. Je to dost chabe, nasiel som zopar bastlov kde bol pokus HW usposobit zopar hradlami. Zial dokumentacia bola nekorektna a funkcna s casti. Na eab.abime.net je dokumentacia PC Floppy adapter kde autor sa snazi generovat NDOS signal na READY, zial ani toto riesenie nie je sprave aj ked je myslene dobre. Autor omylom otocil Index na inver. Interface sice funguje a NDOS chodi, ale je tam zakopany pes! Ak si niekto mysli, ze NDOS nema nic spolocne v DOSe alebo vo WB je na omyle. Zrada ciha pri zapise, ak si s tym to interface pokusite naformatovat DD disketu tak sa Vam to nepodari. Este horsie je to ak sa na disketu obsiahnutu datami pokusite zapisat dalsie data, disketu poskodite odfajcite Bitmap a nie je mozne pristupovat k datam. Uprava je trivialna, staci pred tento signal Index vlozit hradlo, ktore korekne otoci signal.

              Osobne by som sa nejak zvlast NDOSom nezaoberal, pretoze som riesi HD Logiku. Nakolko ma tato tema zaujala, tak som do ARISE HD doprogramoval aj NDOS. K dnesnemu dnu je Revizia5 cize Arise R5, dnes zasielam par cipov na test do Holanska.

              ARISE R5 som testoval na SONY 910e.
              Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
              Furiatune homepage

              Komentovat


                #37
                Ještě bys moh zkusit implementaci ARISE do Samsung SFD-321B. Výhodou je, že se dá ještě koupit nová a má velký kolečko na udržení otáček.
                www.oldcomp.cz
                party.oldcomp.cz

                Komentovat


                  #38
                  Musim zohnat toho Samsunga a skusim. Naposledy som testoval SONY 910e, mierne som sklamany, mechanika sa chova nepredvydatelne a zalezi od kusu. V HD rezime cita perfektne ale pri zapise je to neiste dost si prebera na ake diskety zapisuje. IMATION su dobre aj IBM ale na ostatne pinda Read/Write error.
                  Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                  Furiatune homepage

                  Komentovat


                    #39
                    Njevětší peckou by bylo arise HD, který by se připojilo jako mezikus mezi flopku a řadič na amize, při použití zcela neupravený peckový...
                    www.oldcomp.cz
                    party.oldcomp.cz

                    Komentovat


                      #40
                      Arise, který by vypadalo takhle nějak. Tohle fungovalo jen s některými mechanikami, dotáhnout to do fáze kdy to chodí s většinou (i za cenu jednoduché úpravy mechaniky)...
                      www.oldcomp.cz
                      party.oldcomp.cz

                      Komentovat


                        #41
                        To bych bral taky, ale netrhejme mu ruce
                        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                        Komentovat


                          #42
                          Tie mechaniky TEAC su dost nespolahlive, mne Venox poslal karton - doslova velku krabicu roznych PC mechanik nech poskusam. Niektore fungovali lepsie, nektore horsie, zial 90% mechanik aj po uprave nie su pouzitelne, pretoze maju nestabilne krokovanie. Uvedeny interface A357 funguje z urcitimi TEAC mechanikami a SONY 910, vsetky maju spolocne spatne krokovanie taniera. Otacanie disku je dost tvrde a trhane, pri 150RPM je dolezity hladky chod, co zabezpeci dostatocne kvalitny zapis na disketu. Uvedene mechanky maju perfektne citanie, co je urcite plus, k ARISE HD sa chcem este vratit a nieco este vymysliet aby sa okruh funkcnych mechanik rozsiril.
                          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                          Furiatune homepage

                          Komentovat


                            #43
                            Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
                            Arise, který by vypadalo takhle nějak. Tohle fungovalo jen s některými mechanikami, dotáhnout to do fáze kdy to chodí s většinou (i za cenu jednoduché úpravy mechaniky)...
                            Je to offtopic vo vlastnom vlakne, ale nevadi...

                            Dik za foto, nieco som si vsimol, na tej fotke, uplne nedpodstatne ale dost dolezite aby sa mi podarilo skrotit nieto mechaniky pod ARISE HD!
                            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                            Furiatune homepage

                            Komentovat


                              #44
                              No u mně kromě chinonek vedou ještě samsungy, špatný nejsou ani mitsumky, panasonic. TEAC chodí dobře jako obyč DD např u Enterprise a nebo v D80, ale jako HD za moc nestojí. Sonky jsou takový zvláštní, některý jedou bezva a jiný za moc nestojí. Alps jsou poměrně mizerný, leč chodí relativně slušně i na amize. Ono je to vůbec těžký - spousta výrobců a ještě více typů mechanik...
                              www.oldcomp.cz
                              party.oldcomp.cz

                              Komentovat


                                #45
                                Ak by sa mi podarilo aplikovat moj bugfix na Arise HD a podari sa mi prestavat regulerne TEAC na 100% HD. Upravil by som niekolko tychto mechanik a ponuknem ich k predaju, vytazok bude pouzity na dalsie moje projekty.
                                Naposledy upravil Boboo; 14.12.2010, 11:45:03.
                                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                                Furiatune homepage

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X