Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Problém s joypadem

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Problém s joypadem

    Pro hrani arkadovych her na PC a v emulatorech pouzivam joypad MorayPad SV-228. To je 6-tlacitkovy joypad s autofire. Bocni tlacitka jen duplikuji tlacitka 5 a 6. Ten jsem si jeste trosku upravil. Kdyz stisknu tlacitko 1 pri zapnutem autofire, tak je po dobu stisku sepnute. To je treba nutne pri hrani Turricana. Jelikoz je tento joypad jeste navrzen pro stary gameport, poridil jsem si redukci USB - game port RM-203, ktera umi pripojit az 8-tlacitkovy joypad. S timto joypadem a redukci hraji arkadove hry jiz nekolik let. Jsem si rikal, co bych delal, kdyby se mi joypad mechanicky znicil. Tak jsem si koupil jeden z vyprodeje jeste do zasoby. Je to MorayPad Touch Edition. Je stejny jako SV-228, jen ma pogumovany povrch. Co se ale nestalo. Po pripojeni k USB redukci jsou trvale sepnute tlacitka 7 a 8. Plosny spoj je temer identicky. Musel jsem analyzovat funkci joypadu, z plosneho spoje vytvorit schema zapojeni a po dopoledni umorne praci jsem zjistil, ze vyrobce u tlacitek 5 a 6 pouzil jine hodnoty soucastek. Tyto tlacitka jsou propojeny na gameport na analogove signaly Joystick 2-X a Joystick 2-Y. U zapojeni s tranzistorem je pripojen na +5V rezistor 100k misto 51k. Po vymene techto rezistoru uz joypad funguje k me spokojenosti.
    Jen jsem se chtel sverit, co je clovek ochotny udelat pro to, aby mel rezervni oblibeny joypad pro hrani her . Mimochodem jsem si jeste jeden joypad SV-228 upravil pro Amigu jako klasicky 2-tlacitkovy.
    Přiložené soubory
    Naposledy upravil Solaris104; 18.12.2008, 17:36:57.
    I love Amiga

    #2
    Taky nakupuju do zásoby pořád joypady jednoho a toho samého typu, člověk nikdy neví.
    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

    Komentovat

    Zpracovávám...
    X