Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

A600 - po zapnutí padá - co jí je?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    A600 - po zapnutí padá - co jí je?

    Zdrávas chalani,
    nějak mě začíná víc a víc zlobit moje šestikule a vzhledem k tomu, že se vyjadřuje dost nespecificky, možná někoho napadne, co je v ní špatně.

    Když jí po nějaké době zapnu (dejme tomu dva, tři dny), zpočátku dochází často k pádům. Klasicky se rozbliká dioda a Amiga se restartne. Takhle třeba třikrát za sebou (v rozmezí 5ti - 10ti minut) a pak už drží. Bohužel nevyhodí žádné guru ani nějakou pěknou barvu, která by třeba ukázala na správný problém.

    Dneska se to ale rapidně zhoršilo. Restarty šly pořád zasebou. Prostě se zavedl kousíček systému (někdy ani to ne) a konečná. Sem tam se objevily i nějaké barvy, ale dost zmatečně - jednou fialová, pak červená (rom), pak zelená (chip ram), dokonce i jednou žlutá (cpu). Přičemž červená byla asi nejčastějc. Zvláštní je, že teď už zase běží jak kdyby se nechumelilo.

    Podle mě je lehce v háji ROMka, ale než koupim novou (asi rovnou 3.1 místo té 2.05) byl bych si tim rád jistej. Amigu jsem rozdělal, vyčistil, překotroloval kablíky k FDD (ta je možná taky trochu nemocná, občas si myslí, že je zasunutá floppyna i když neni) a HDD, dal pusinku na ROM a CPU a stejně to nepomohlo .

    Nějaký nápad? Do popelnice se mi s ní teda jako nechce.

    btw: zdrojem to taky neni, mám doma tři a dělá to se všema...
    Naposledy upravil MisticJoe; 28.12.2008, 16:39:19.

    #2
    Studeňák na desce, na 99 procent.

    Na druhou stranu ROMka to na 99 procent neni.
    "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

    Komentovat


      #3
      ROMka asi skutecne ne, mozna pamet, zkus nejakej test pameti.

      Komentovat


        #4
        Když mu ani nenajede, tak toho asi moc nevyzkouší...
        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #5
          ale jo, najede... dyť píšu, že po několika restartech (asi, když se amiga zahřeje) vždycky běží, jak má...

          studeňák... hmm, ale jak ho hledat? na takovéhle věci rozhodně vybaven nejsem...

          Komentovat


            #6
            Na desce A600 se to hodně špatně pozná, je pájená zahuštěnou metodou a studeňák může být v podstatě kdekoliv. Desku vyndat a zakroutit s ní, proti ostrýmu světlu ze strany pájení kouknout, jestli někde neuvidíš odstávat cín. Ale jak říkám, speciálně u týhle mikrodesky se to hledá fakt blbě
            "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

            Komentovat


              #7
              tak sem stáhl nějaké tři memory testery z aminetu, všechny prošly bez problémů... ještě jede teda znovu memtest v long módu...

              to kroucení s deskou bych já osobně neriskoval - neodhadnu tu správnou sílu a co potom se zlámanou? nějakej jinej způsob jak na to?

              Komentovat


                #8
                Šmarja, to nesmíš lámat, jenom tak aby se lehoučce napružila
                "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                Komentovat


                  #9
                  Nejdrive to fakt peclive prohledni z obou stran, jestli na neco neprijdes.

                  Komentovat


                    #10
                    Skus popritlacit postupne zakaznicke cipy na doske, zaberato aspon ja tak detekujem pri opravach studene spoje. Samozrejme musis pritlacit a drzat, potom zapni Amigu.
                    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                    Furiatune homepage

                    Komentovat


                      #11
                      tak jsem to zas celé rozebral (za to stínění bych tvůrce doopravdy zabil), pročmuchal, zprohejbal, ale nic neobjevil... a to jsem to toho civěl asi půl hodiny... samozřejmě nevylučuju možnost, že jsem jednoduše nic nenašel díky neznalosti toho, co by mě přesně mělo ťuknout do oka (nikde nic podezřelého neodstávalo)...

                      zákaznické chipy jsem trochu podrtil, i když tomu moc nevěřím, bo jsou připájené do desky natvrdo...

                      teď nezbývá, než dva tři dny počkat, protože když se zapíná každý den, šlape jak hodinky (stejně jako teď)...

                      Komentovat


                        #12
                        No nevím jestli studeňák se po ohřátí přestane projevovat. Tohle vypadá, že něco musí vychladnout nebo ještě spíš se úplně vybít. Takže nějaký kondík???
                        www.oldcomp.cz
                        party.oldcomp.cz

                        Komentovat


                          #13
                          pánové, tak jsem na to možná přišel - dneska jsem jí zapnul a ta nemocná floppyna začala klapat jak zběsilá a do toho resety... naštval jsem se a chtěl použít kladivo, ale pak mě napadlo mechaniku vyměnit a světe div se, po výměně ani jeden reset... teda nechci křičet moc dopředu, ale asi to bylo tím... každopádně díky všem za nápady a rady...
                          btw: Probere, ty kluku ušatá - co to máš za captcha při hledání ve fóru, když člověk neni přihlášenej? ne, že bych se pokládal za blba, ale s rozluštěním toho paskvilu by měl asi problém i hyperinteligent

                          Komentovat


                            #14
                            Ani nevím, já ho vlastně nikdy neviděl
                            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                            Komentovat


                              #15
                              tak se na něj koukni a pak přiď říct, co si tam našel... smile

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X