Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

5,25" FDD pro Amigu

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    5.25 nejsou jen HD a DD, ale lisi se poctem stop a rychlosti otacek, takze tech kombinaci je vic. Nicmene 80-ti stopa 5.25 nejde od 3.5 DD v podstate rozeznat.

    Komentovat


      #17
      tak jsem včera elaboroval a nic... v jednu chvíli se sice zdálo, že Amiga je ochotna s daným nastavením mechaniky naběhnout, ale zase mi nejel harddisk, čili jsem nenabootoval... každopádně DS0 jumper nemá, jen DS1 - DS4 a spoustu dalších jumperů o kus dál... z divného důvodu se nejvíc chytala na DS3 (to s ní Amiga alespoň naběhla, jinak svítily všechny kontrolky a ani ťuk)... taky je možný, že je mechanika už vymletá, minimálně deset let nebyla v ničem zapojená...

      co mě ale nakrklo trochu víc, je stav 5,25 disket...prozkoumal jsem je blíže a každý, kdo kdy tu magnetickou stopu viděl ví, že prostor, kam už se nějaká data zapsala je o něco tmavší, než ten "nedotčený"... no a právě ten nedotčený na většině disket vytváří prapodivné obloučky a výchylky často až do půlky datové stopy... asi umřely...

      Komentovat


        #18
        V jake Amize jsi to zkousel?

        Komentovat


          #19
          Na dvanáctikuli, normálně jsem jí píchnul interně přes redukci z 3,5 na 5,25...

          Komentovat


            #20
            Je divny, ze se ti to zablokuje at tak, ze to bubec nenaskoci. Asi teda ne, ale neotovil jsi kabel?

            Komentovat


              #21
              Některý externí disketovky mají zabudovanou obyč PC mechaniku a o zbytek se stará jakási "redukce". Tam by možná byla naděje na úspěch vyšší, otázkou zůstává napájení, protože 5,25" mechaniky obvykle potřebují i +12V.
              www.oldcomp.cz
              party.oldcomp.cz

              Komentovat


                #22
                to mě taky napadlo, že bude v napájení zádrhel a proto nenajede hadr... no jo no, neměl jsem jednu Amigu prodávat s tim AT zdrojem... ledaže bych jí zkusil napájet z prasidla... to mě nenapadlo, to večer zkusim - to bude zase keců, že dělám bordel...chjo

                Komentovat


                  #23
                  Ja myslel, ze +12V potrebuji i 3.5", nebo ne? Nicmen jsem nemyslel napajeni, ale datovy kabel.

                  Komentovat


                    #24
                    já dal rozdvojku na ten, co mi leze k HDD... proto jsem psal, že to dneska zkusim napájet z nezávislého zdroje... a mám tucha, že 3,5 je jen na 5V

                    Komentovat


                      #25
                      Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                      Ja myslel, ze +12V potrebuji i 3.5", nebo ne? Nicmen jsem nemyslel napajeni, ale datovy kabel.
                      Ne, 3,5" mechaniky jedou jen na 5V. Mam v externi mechanice pro napajeni jen dvojlinku a na ni jen zem a +5V.
                      A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

                      Komentovat


                        #26
                        Abych to uvedl na pravou míru. 3,5" mechaniky obvykle jedou jen na 5V. Ale existují některé starší typy, a týká se to především A500, které potřebují i 12V. V A1200 už jsou mechaniky novější a tenčí a zatím jsem nenarazil v A1200 i A600 na mechaniku, která by těch 12V potřebovala. Ale v napájení je 12V vyvedeno, jinak by ani nefungoval trik s rozdvojkou pro připojení 3,5 HDD nebo CDROMky.
                        Ta moje poznámka k 12V byla pouze k tomu, kdyby MisticJoe chtěl zkoušet tu variantu s rozkuchanou externí mechanikou.
                        www.oldcomp.cz
                        party.oldcomp.cz

                        Komentovat


                          #27
                          tak tedy tady je result ze včerejška - píchl jsem mechaniku na zdroj z PC a nahodil Amigu s nastavením, který se jí "líbilo nejvíc"... tentokrát systém naběhl z HDD, ale mechaniku to ignorovalo - dal jsem diskchange a cosi proběhlo, nicméně se objevilo DF0:???, zkusil jsem disketu naformátovat, ale jen samé errory a hlavička se ani nehnula... vyzkoušel jsem všechny pozice jumperu (za chodu, echm...), ale nic... možná bude zádrhel v těch dalších, co na ní jsou - zkusím dneska večír poslat detailní foto...

                          Komentovat


                            #28
                            A funkcnostou tej mechaniky si si isty?
                            ???

                            Komentovat


                              #29
                              jak jsem psal, nejsem - naposled před deseti lety v PC šlapala a od té doby ležela v krabici ve skříni... ale 5,25 byly držáky jenže já se jí celkem bojim otestovat v PC, když už jsem trochu zpřeházel jumpery - kdysi jsem si takhle s jednou hrál a odpálilo mi to cosi v prasidle (už si nevybavim, co přesně)...

                              Komentovat


                                #30
                                tak jsem včera vyfotil, dneska posílám - DS1 až DS4 jsou dole vpravo u dataportu, ale zradu spíš hledám někde v těch jumperech, co se nachází momentálně pod hlavičkou...

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X