Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

WinUAE problém

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    WinUAE problém

    Zdravim pani amigisti. Cez sviatky ma chytila mensia nostalgia a v spojeni s nudou som dostal chut nieco si zahrat zo starych amigovskych peciek. Najprv som sa obratil na skvelu Hobringovu stranku, no chybaju mi tam hry, ktore by som rad prevetral, tak dosla na rad emulacia vo WinUAE.
    Vsetko som zvladol uplne v pohode, nastavenia su jednoduche, teraz uz aj po pamati, ked sa v tom vrtam. Dostal som sa az do bodu po instalaciu ClassicWB, doposial prebiehalo vsetko korektne, WB sa nainstaloval, restart a teraz moj problem. Po restarte mi vyhadzuje error, jpg v prilohe.
    Ale celkovo sa UAE sprava nejako divne, neuklada mi konfiguraciu, resp, ulozi ale len ciastocne, ked dam load, tak mam dost veci pomenenych, prenastavenych. Inak som postupoval presne podla Daveho navodu.
    Este taka vec, ked pustim UAE z odkazu na ploche, tak mi normalne nabehne obrazovka WB s disketou, ked vsak vyberiem a naloadujem ten moj profil, tak mi vyhodi tamten error. Netusim co s tym, any idea?
    Přiložené soubory

    #2
    Těžko radit takle na dálku...

    Jestli si chceš jen zapařit amigovské hry, nemusíš vůbec ztrácet čas s classic wb, nebo jakýmkoli wb. Stačí jen, abys v uae měl správně nastavené romky, typ cpu, trochu paměti a přes vituální floppy si nahrál nějakou adf hru.
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #3
      Zafodééééé Ale k tématu. Nepíšeš jaký máš v emulaci zapnutý procesor. Hádám, že to bude 68040 nebo 68060 a ClassicWB nemá pro 060 a možná ani pro 040 knihovny.
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        Jj, primarne som sa do toho pustil pre hry, ale chcem si znova trosku odskusat workbench po rokoch, len tak z nostalgie sa v tom povrtat, a dalsi dovod je aj whdload, diskoteky ma moc nebavia...
        Skratka by som to chcel cele spustit a trochu sa v tom pohrabat, porypat, odskumat atd

        Komentovat


          #5
          Heh, zdar Marfe, jj, Stopar

          Hmmm, tu chyba asi nebude, procesor mam 020, emulovana A1200 v AGA rezime,hmmm

          Komentovat


            #6
            Divný chování WinUAE bych spíš připisoval nějakému windowsímu problému. Osobně mi jede WinUAE bez závad jak na XP tak na Vistě a to včetně různých možností jako třeba zápis MBR na disk nebo CF.
            To statní těžko říct, mrkni na verzi ROM a zkus jinou, verze UAE, možná něco v nastavení kvality emulace?
            www.oldcomp.cz
            party.oldcomp.cz

            Komentovat


              #7
              Jakou jsi použil verzi romky a wb?
              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
              -----------------------------------------------
              Líbí se mi Retropolis

              Komentovat


                #8
                Doporučil bych přeinstalaci podle mého návodu, zatím si nikdo nestěžoval - než najdeš chybu... Tohle je určitě nejrychlejší, začít od nuly krok za krokem.
                Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                Komentovat


                  #9
                  Fakt netusim, len som sem hodil aj ten screen dufajuc, ze snad niekto mal podobny problem. Prvu som mal nainstalovanu verziu 1.4.6, teraz mam najnovsiu 1.5.3 a divne je, ze to robi presne to iste. Okna pocitam nebudu na vine, o system sa staram, a aj tak mam cerstvo preinstalovane, tak tu by som asi chybu nehladal, aj ked clovek nikdy nevie...

                  Len by ma zaujimalo, co priblizne znamena ten error, aby som sa mal od coho odpichnut. Vcera som sa s tym babral do stvrtej do rana, susal som aj iny ROM, rozne nastavenia, odinstalovat, vsetko od znovu ponastavovat, prestavit...........skratka neviem. : /

                  Komentovat


                    #10
                    Dave, nanapisal som na zaciatku dost dolezitych informacii, a jedna z nich je, ze som to robil do bodky podla tvojho skveleho navoduthumbsup:, ako vravim robil som x pokusov od zaciatku a furt to iste..

                    Komentovat


                      #11
                      Ten error znamená zhruba to samé, jako když ti tvoje XP napíšou "Program provedl neplatnou operaci a bude ukočen".
                      "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                      Komentovat


                        #12
                        Zkus Amigasys , schválně jestli ti pojede. Je to něco podobného jako ClassicWB.
                        www.oldcomp.cz
                        party.oldcomp.cz

                        Komentovat


                          #13
                          Mno. Takze posledny moj najaktualnejsi pokus dopadol ako inac neuspesne:/

                          Odinstaloval som WinUAE. Odstranil vsetky subory a zlozky zo systemu, prebehol registre, premazal. Vsetko som znova postahoval:
                          WinUAE v 1.4.6
                          ClassicWB, WB 3.1 disketu z odkazu od Davea
                          Kickstart 3.1 rev 40.68 z ineho zdroja.

                          Koretktne vsetko nainstaloval, do puntika postupoval podla navodu. A....prd: )
                          Ziadna zmena. Skratka vsetko prebehne v pohode, workbench sa bez problemu nainstaluje na emulovany disk ale po tom restarte uz hlasi error a cele je to nejake rozhodene. Babo rad.

                          Komentovat


                            #14
                            Zkusím ten classicwb taky nainstalit. Nikdy jsem ho neviděl v chodu .
                            Tady je popis, co můžou znamenat jednotlivé guru kódy.
                            2biblbrox: Tohle jsi dodržel?
                            Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                            -----------------------------------------------
                            Líbí se mi Retropolis

                            Komentovat


                              #15
                              To kecáš, ClassicWB jsi viděl v chodu na Bytefestu 2008 na mojí real amize Jinak v UAE jsem ho rozchodil v pohodě taky. Ale tohle fakt vypadá jako nějaké nastavení kvality emulace m68k procesoru, prostě bych na kartě emulace porcesoru hledal něco "more accurate" místo "fast" a nebo zkusil zapnout nebo vypnout emulaci FPU.
                              Jinak se ještě může hodit tahle tabulka:

                              Specific Alert Codes
                              Exec Library
                              81000001 - 68000 exception vector checksum
                              81000002 - ExecBase Checksum
                              81000003 - Lib checksum error
                              81000004 - No memory to make lib
                              81000005 - Corrupted memory list
                              81000006 - No memory for interrupt servers
                              81000007 - InitAPtr
                              81000008 - Semaphore Corupt
                              81000009 - Free Twice
                              8100000A - Bogus Exception
                              Naposledy upravil Starej_Mraf; 05.01.2009, 16:24:23.
                              www.oldcomp.cz
                              party.oldcomp.cz

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X