Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Joysticky

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Joysticky

    Autorem citovaného textu je Papik Přejít na původní příspěvek
    Ono muset hrát hru na jeden zátah na tom českým pákovým ovladači (takovej ten celej černej s 2x modrým fire) byl docela pocuc.
    Já ho měl hnědej se dvěma žlutými a docela jsem si na něj i zvyk. A strašně vrzal
    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

    #2
    Autorem citovaného textu je Papik Přejít na původní příspěvek
    českým pákovým ovladači (takovej ten celej černej s 2x modrým fire) byl docela pocuc.
    tak ten jsem měl taky a vůbec kolik vám prošlo pod rukama joyů na 8 16 bitech? já kolem 10 kousku to přestal počítat a joye jsem si opravoval sám až když už to fakt nešlo tak se šel koupit novej
    pařba a flink chtěj celýho člověka...

    Komentovat


      #3
      No taky tak nějak, jen si pamatuju, že první dva joysticky jsem si koupil s C64, byly to takový polovraky, zelenobílý a jmenovaly se STC / STZ oba byly v krabičkách a na každý bylo napsaný jiný to poslední písmeno. Zvláštní, asi to druhý byla německá verze). A byly to strašně tvrdý joysticky, namáhaly zápěstí. Můj nejoblíbenější joy byl Quickjoy SV-124, takový ten klasický černá páka - červená základna + mikrospínače, to byl držák. Taky měl levnějšího bráchu, celočerného SV-122, jenže ten měl místo spínačů plíšky a taky šel hned do kopru. Pak se mi děsně líbil Jetfighter SV-126 , designově fakt moc pěkný ale měl dost nešikovně vyřešený autofire a taky se mi dost často sral (nakonec se ulomil horní fire, uvnitř je to idiotsky řešené). Zkoušel jsem i několik quickshotů, ale ty mi nikdy nepadly do ruky. Až jsem přešel na joypad a to na Quickshot QS-200 a na ten naprosto nedám dopustit, koupil jsem si jich pro jistotu pár do zásoby. Elegantní černobílý oblý design, vodivá guma, turbofire, skvěle se drží a já se ho držím dodnes.

      Jednoznačně největší lemra, co jsem měl, byl Elite. To bylo fakt dílo - občas dalo práci najít pákou směr tak, aby to zareagovalo správně, o šikmých pohybech vůbec nemluvě. Horní fire vynechávající (navíc hlavice montovaná nakřivo!) a přední tak debilně umístěný, že se to nedalo používat. To kam se na něj hrabe i zmiňovaný joy z Kovodružstva Náchod!
      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

      Komentovat


        #4
        Ja som mal s C64 2x ten QJ SV-122 a boli OK, az kym som jeden nezlomil pri Last Ninja 2 a druhy pri Mortal Kombate 2 Ak si ich mal niekedy rozobrate, tak tam boli take 4 koliky, v ktorych bol osadeny ten tanierik, ktory ukoncoval spodok paky. Tak tie som polamal
        ???

        Komentovat


          #5
          Právě. Ten talířek tlačil na centrální kontakt, což byla taková plechová růžice a ta se po čase unavila a praskla a mohl jsi to vyhodil. Ten Kovodružstvo Náchod měl stejný princip, taky to ruplo, ale to bylo z takového podivného plechu, že jsem vzal páječku, spájel to dohromady a jelo se dál ještě dlouhá léta
          "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

          Komentovat


            #6
            Ja jsem vzdycky mel Quickshot, delalo to vic firem. Mel jsem ho snad 10 let (mam ho doted), celou dobu ZX Spectra i Amigy. Naposled jsem ho pouzil pred par mesici na Praseparty 2008 a jede porad vyborne. Opraveny je pochopitelne mnohokrat a postupem casu jsem si jich koupil asi 10 do zasoby.

            Muj nejoblibenejsi je pochopitelne tlacitko-pad vlastni konstrukce, par z vas uz ho videlo.

            Komentovat


              #7
              QuickJoy SV-124 je taky můj nejoblíbenější. Mám ještě svůj úplně první, koupený v roce 1991 v Německu. Když zlobil, obvykle stačilo vyčistit mikrospínače od prachu. Tačítkopad jsem si kdysi také vyrobil, bohužel už ho nemůžu najít, ale hrát se s ním docela dalo.
              Naposledy upravil Starej_Mraf; 14.01.2009, 10:36:46.
              www.oldcomp.cz
              party.oldcomp.cz

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                Muj nejoblibenejsi je pochopitelne tlacitko-pad vlastni konstrukce, par z vas uz ho videlo.
                Fot-ku! Fot-ku!
                ???

                Komentovat


                  #9
                  Kovodružstvo Náchod, to je ta značka Vydržel celou dobu co jsem měl didaktika. Pamatuju, že po pár hodinách usilovnýho hraní jsem měl totálně omačkanou ruku, hlavně prsty od tlačítek. Byl totálně neergonomickej.

                  Na amize jsem používal nějaký levný plíškový quick joye za dvě stovky, ale to byly hrozný krámy, už jako nový zlobily. Na kvalitní mikrospínače bohužel nebyly korunky. Až později jsem si koupil tuším taky quick joy, takový mohutný šedo hnědý, měl tuším i přepínač na c64 a proti těm ostatním krámům se s ním hrálo přímo bohově

                  Už vím, byl to Jetfighter SV-126. Praskla u něj jedna miniaturní pružinka u jednoho směru a už jsem takhle malou nikde nesehnal, jinak byl v pořádku.
                  Naposledy upravil Papik; 14.01.2009, 12:57:19.

                  Komentovat


                    #10
                    Přepínač byl na Amstrada, ten měl jinak zapojení. C64 měl standardní, jako atari, amiga apod.
                    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                    Komentovat


                      #11
                      Predseda a tento poznas? Dole je napis MADE IN CZECHOSLOVAKIA a take logo, ktore vyzera skoro ako A na tlacitku Amiga.
                      Přiložené soubory
                      ???

                      Komentovat


                        #12
                        Tyvole "hovnovej" joystick !
                        Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                        Komentovat


                          #13
                          Wolfus: Ano, to je právě Kovodružstvo Náchod, v takovýchhle barvách jsem ho měl. Mimochodem má jednu úžasnou věc - přísavky z tvrdé tlusté gumy, SKRZ které vede šroubek
                          "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                          Komentovat


                            #14
                            moj prvy a aj najoblubenejsi joystick je Spectravideo
                            Commodore 64I, 64II | Commodore SX-64 | Commodore 128, 128D | Amiga 500 | Amiga 600 | Amiga 2000 68030 | Amiga 1200+Blizzard 1230 IV | Amiga 1200 E/BOX+Blizzard 1240 | Amiga 4000 040/25 | Amiga CD32 | Commodore CDTV | Atari 800XL, 800XE | Atari 130XE | Atari 1040STe | Apple Power Macintosh 9600, G3

                            Komentovat


                              #15
                              Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                              Wolfus: Ano, to je právě Kovodružstvo Náchod, v takovýchhle barvách jsem ho měl. Mimochodem má jednu úžasnou věc - přísavky z tvrdé tlusté gumy, SKRZ které vede šroubek
                              Přesně tak,mám ho a je děsnej.
                              Snažil sem se s ním hrát a je to jak když šáhneš do hovna!
                              Mohli by sme vyhlásit anketu o nej a hůř Joy!
                              A sprostými slovy bych nešetřil
                              A500,A600,A1200,věž a pak?POBLIJU PC!!!BLE...FUJ...BLEBLEBLE ÍT´ÁCI sou ŠIT´ÁCI...hihihi.ATARI NA KARI!!!
                              WHDload reg.Oldrick.lha

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X