Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Konektor na myš

Sbalit
Téma je uzavřeno. Pokud se domníváš, že je vhodné jej znovu otevřít, kontaktuj některého z moderátorů.
X
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Konektor na myš

    Když jsem (podotýkám, že bez násilí) vyndal myš z konektoru na A1200 zjistil jsem, že v ní zůstal jeden pin. Můžu konektor v A1200 nahradit COM konektorem s kabelem z PC? Jde mi o to, jestli jsou stejně zapojené.

    #2
    Tak se mi ho podařilo rozdělat, aniž jsem ulomil některý ze 4 zobáčků a koukám, že mám asi smůlu. Je to ulomené. Není tam některý PIN zbytečný, že bych ho přehodil?
    Naposledy upravil uunek; 24.01.2009, 14:15:52.

    Komentovat


      #3
      nemozes je to zapojene inak. a bohuzial pre teba v tom kabliku niesu pripojene niektore piny. Konkretne pin1 a pin9 tie Amiga potrebuje PC nie.. musis vymenit celu koncovku. Bud pouzi kabel z joyisticku (tam bude pravdepodobne chybat drat pre stredne tlacitko) alebo uplne novu koncovku.

      Komentovat


        #4
        A používá myš nebo joy na A1200 všech 9 PINŮ? Že bych ten ulomený nahradil tím nepoužívaným (bavíme se o samci vzadu na A1200). Metoda názorných obrazů

        Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: A.JPG
Počet zobrazení: 1
Velikost: 16,6 KB
ID: 105925Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: B.JPG
Počet zobrazení: 1
Velikost: 7,4 KB
ID: 105926
        Naposledy upravil uunek; 24.01.2009, 14:50:13.

        Komentovat


          #5
          Ten pin je vyrvanej z A1200? Jestli jo, tak ten konektor nahradit v desce jde. Řešil jsem to u jedný A500, která měla dodrbanej konektor od přehazováný myši a joye. Třeba tenhle.
          Naposledy upravil Starej_Mraf; 24.01.2009, 14:53:24.
          www.oldcomp.cz
          party.oldcomp.cz

          Komentovat


            #6
            Ten co tam máš na fotce se samořeznej kabelovej. Nespravovat, koupit novej. Stojí 19 korun.
            www.oldcomp.cz
            party.oldcomp.cz

            Komentovat


              #7
              Škoda, doufal jsem v okamžité řešení. To zas bude miláček nadávat, co se to tam celý týden válí za "bordel".

              Komentovat


                #8
                Prozatimně můžeš použít nezapojený pin, to je jasný, ale vetšinou se brzo ulomí.
                www.oldcomp.cz
                party.oldcomp.cz

                Komentovat


                  #9
                  prepac nejak som to povodne nepochopil. Myslel som ze si vytrhol cast ktora je v mysi.

                  Tak v tomto pripade mas viac moznosti. Najlepsia je Vymenit.

                  Podla tych fotiek sa jedna o standardni 9 pin canon na plochy kabel. to kupis v lepsich elektro predajniach. len nesmies ho dat prsne na to iste miesto (problemy z kontaktom) musi spouzit blizsi kusok kabli (5mm od konca je dostacujuce. zacvaknes to bud v specialnom pripravku alebo ked budes jemny vo zveraku (ine technologie mozu viezt z zniceniu konektora.

                  alebo pouzijes standardny konekttor ktory kupis vsade a napajkujes si to. Dratiky su v poradi 162738495. bohuzial dratiky v plochych kabloch sa dost zle pajkuju. treba pouzivat vela kolofonie.

                  ano pouziva vsetky http://pinouts.ru/Inputs/AmigaMouseJoy_pinout.shtml

                  Komentovat


                    #10
                    A to bych pávě rád věděl, který z těch zbylých můžu přesunout na PIN 1, aby mi myška rejdila i vertikálně a ne jen horizontálně.

                    Komentovat


                      #11
                      Přehoď ho tedy z 5ky, tam je třetí tlačítko, to nejspíš na myši nemáš. To je stejná řada, jen na druhém konci.
                      Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: A.JPG
Počet zobrazení: 1
Velikost: 19,6 KB
ID: 105927
                      Naposledy upravil Starej_Mraf; 24.01.2009, 15:15:44.
                      www.oldcomp.cz
                      party.oldcomp.cz

                      Komentovat


                        #12
                        A pojede i joystick?

                        Komentovat


                          #13
                          Pojede
                          www.oldcomp.cz
                          party.oldcomp.cz

                          Komentovat


                            #14
                            No nic, oni i ty PINy v rámci jednoho konektoru nejsou stejné (mají jiné sešikmení, takže tam PIN 5 nepasuje, snad jedině PIN 9). Budu muset prostě počkat. Díky Mrafovi a klidně LOCK.

                            Komentovat

                            Zpracovávám...
                            X